14 Metreye Kadar Sualtı Çekim Yapabilen Teknoloji Harikası Pentax Ricoh WG-5 GPS

WG-5_GPS_orange_003_copie

Sınıfının en üst seviye su geçirmez dijital fotoğraf makinesi RICOH WG-5 GPS, 14m derinlikte fotoğraf çekimi, ileri GPS fonksiyonları ve geliştirilmiş darbe dayanıklılığı sunuyor.

PENTAX RICOH üstün su geçirmez yeteneği, gelişmiş GPS fonksiyonları ve RICOH dijital kompakt kamera serisinin en iyi darbeye dayanıklı performansına sahip RICOH WG-5 GPS dijital kompakt fotoğraf makinesini duyurmaktan mutluluk duyar.

Ricoh su geçirmez dijital kompakt fotoğraf makinesi serisinin en üst modeli olarak geliştirilen, RICOH WG-5 GPS 2.2 metre yükseklikten düşme karşı darbeye dayanıklı, 14 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğindedir. Kamera  bu niteliklerine ek olaak -10 ° C’ye kadar düşük ısılara dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Geniş diyafram açıklığı (F2.0), 4 kat yakınlaştırma sağlayan lensi ve arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü kombinasyonu, iyi aydınlatmaya sahip olmayan su altı ve gece çekimlerinde yada kapalı alan spor çekimlerinde bile yüksek kaliteli ve grensiz fotoğraflar çekmenizi sağlar. Aynı zamanda foto grafik yaratıcılığı geliştirmek için sahneye özel beyaz dengesi, Mermaid modu için yaratılmış yeni bir flaş mod gibi Pentax D-SLR kullanıcıları arasında popüler olan yeni geliştirilmiş özellikler eklenmiştir. Temel özelliği olan sağlamlık ve dayanıklılığı, çift titreşim engelleme özelliği, Full HD video çekimi (1920×1080) ve 3” geniş ekranı ile taçlandırır. RICOH WG-5 GPS, çekilen görüntülerin üzerine pozisyon verilerini ve seyahat günlüğü verilerini kaydetmek için GPS ünitesi ile donatılmış olarak geliyor. Ayrıca basınç / yükseklik / derinlik bilgilerini veren RICOH WG-5’de dijital pusula da bulunuyor.

WG-5_GPS_orange_002_copie

Serinin diğer modelleri gibi WG-5 GPS’in dış yüzeyi karakteristik tutuşu kolay, elden kayması zor olarak tasarlanmıştır. Turuncu ve Siyah-Metalik olmak üzere stilinize uygun olacak 2 renk seçeneği sunuyor.

Tavsiye edilen satış fiyat: 413 euro

WG-5_GPS_silver_004_copie

Genel Özellikler

  • Yüksek dayanıklı gövdesi sayesinde 2 saat boyunca 14m derinlikte su altında kullanımı, Sadece su altı kullanım için değil, outdoor koşullarında rahatça kullanım için 2.2m yükseklikten düşmeye karşı dayanıklılık, toza dayanıklılık ve -10 dereceye kadar soğukta kullanabilme özellikleri ile en zor koşullarda mükemmel performans sergiler.
  • Geniş diyafram açıklığına ( F2.0) sahip zoom lensi ve en yeni fotoğrafçılık teknolojileri sayesinde olağanüstü fotoğraflar, F2.0 yüksek diyafram açıklığına sahip keskin geniş açı lensi, düşük ışık koşullarına sahip nesnelerin fotoğraflarında dahi mükemmel, grensiz fotoğraflar sağlar. 35mm formatında 25-100mm aralığında 4 kat yakınlaştırma yapan zoom lensi geniş açı manzara fotoğraflarından, makro çiçek fotoğraflarına kadar size geniş bir yelpaze sunar.
  • Yüksek kaliteli görüntüler, Yüksek hassasiyetli ve düşük gren karakterli arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü görüntü verilerini yüksek hızda okuma sağlar. Bu özellik yüksek performanslı görüntü işlemcisi ile birleştiğinde bu kombinasyon efektif olarak 16.0MP çözünürlüğünde ve ISO 6400’da bile mükemmel fotoğraflar sağlar. WG-5 daha keskin, net ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde etmek için en son görüntü işleme fonksiyonları sunar. Gece sahnelerinde otomatik olarak birden çok fotoğraf çekerek bulanık olmayan tek bir fotoğraf sunan Hand Held Night Snap modu buna yaratıcı bir örnek olabilir. Ayrıca manzara modlarında otomatik olarak beyaz dengesini algılayıp değiştirmesi size harika gölgelere sahip yeşiller verir.
  • Kapsamlı tercih olanağı sunan sualtı çekim modları, WG-5 GPS sualtında kaybolan kırmızı tonları ve kontrastı çoğaltmak ve optimize etmek için Mermaid ve Mermaid Movie modları ile programlanmıştır. Ayrıca su içinde dağılan ışıktan dolayı bozulan kontrastı telafi ederek keskin ve net görüntüler elde etmeniz için tasarlanmıştır. Diyafram ve enstantane modları da sualtı çekim titremesini telafi etmek için geliştirilmiştir. Ayrıca biri flaşlı biri flaşsız olmak üzere 2 kare çekim yapan Mermaid modu seçeneklere eklendi.
  • Keskin ve bulanık olmayan fotoğraflar için çift titreşim engelleme özelliği, WG-5 GPS sensör titretme tekniği sayesinde sağlanan titreşim engelleme özelliği (SR) yanında geliştirilmiş Dijital SR özelliği ile çekim esnasında yaşanan sarsıntıları en iyi şekilde telafi eder.
  • 6 adet makro çekim ışığı ile yakım çekimlerinize yardımcı olur, Lensin çevresine yerleştirilmiş 6 adet led ışık kaynağı Dijital mikroskop modu seçildiğinde nesneye homojen bir aydınlatma sağlar. Bu aydınlatmalar sayesinde kullanıcı çıplak gözle göremeyeceği mikroskobik dünyaya adım atabilir. Anlık titreşimleri engellemek için bu ışıklar denklanşör anında daha şiddetli yanarak daha yüksek enstantane değerlerine izin verir ve titreşimsiz net fotoğraflar çekebilmenizi sağlar.  Makro ışıklar ayrıca oto portre modunda kişinin yüzü doğru şekilde karelenmesiyle sinyal vererek kullanıcıya yardımcı olur. Ya da aydınlatma yardımcısı modu ile makineyi karanlıkta fener olarak kullanabilirsiniz.
  • Geliştirilmiş Full HD Video kaydı, WG-5 GPS saniyede 30 kare hızında, H.264 kayıt formatında Full HD (1920 x 1080 piksel, 16:9 ) geliştirilmiş yaratıcı video çekim teknikleri sunar. Göve üzerinde bulunan micro-HDMI terminali (Type D) sayesinde videolarınızı büyük ekranlarda kolayca izleyebilme sağlar.

WG-5_GPS_orange_009_copie

Geniş izleme açısına sahip 3” ekran, Outdoor çekimleri kolaylaştırmak için GPS fonksiyonları, basınç / yükseklik / derinlik göstergesi ve dijital pusula, WG-5 GPS yatay olarak konumlanmış (16:9) geniş 3” ekranla donatılmıştır. 170 derecelik geniş izleme açısı farklı açılardan görüntüleri kontrol etmeye olanak verir. Yansıma engelleyici kaplaması yüksek gün ışığında oluşan can sıkıcı yansımaları engeller. WG-5 GPS içerisindeki GPS modülü sayesinde otomatik olarak görüntülerinizin üzerine pozisyon verilerini ve seyahat günlüğünü yerel saate göre kaydeder. Yine dahili olarak bulunan basınç sensörü sayesinde WG-5 ekranından basınç / yükseklik / derinlik ve yönü kontrol edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir