2010 Dünya Kupası HD kalitesiyle D-Smart HD’de

TRT ve D-Smart’ın öncülüğünde, 2010 Dünya Kupası HD kalitesiyle ayağınıza geliyor.

Yeni atılımlarıyla izleyicisini HD teknolojisiyle buluşturan D-Smart, TRT HD’nin de katılımıyla HD kanal sayısını 11’e çıkarıyor. TRT HD uydu platformları arasında sadece D-Smart HD’de; 111. kanalda yayın yapacak.  TRT HD kanalında 11 Haziran-11 Temmuz 2010 tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan 2010 Dünya Kupası’nın HD yayını dışında; spor, belgesel gibi çeşitli kategorilerde çok geniş bir HD yayın yelpazesi olacak.

Mustafa Gözalan

D-Smart ve Smile Şirketler Grubu CEO’su Mustafa Gözalan, konuyla ilgili açıklamasında, “D-Smart, HD teknolojisini izleyicilerle buluşturmak için atılımlarına devam ediyor. Bu bağlamda TRT ile işbirliği yaparak 2010 Dünya Kupası’nı abonelerimize HD kalitesinde sunacağız. HD yayınları yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. TRT’nin son dönemde global gelişimleri yakalayıp atağa geçmesi ile D-Smart’ın HD teknolojisi iyi bir noktada buluştu” dedi.

Yayın Grup Başkanı Murat Saygı ise, konuyla ilgili açıklamasında, “D-Smart, Türkiye’nin en fazla HD kanala sahip digital platformu; TRT HD’nin katılımıyla kanal sayımız 11 oldu. Bu dönem; HD seyredenler ile HD seyrettiğini zannedenlerin ayrıştığı bir dönem olacak” dedi.  

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin turnuva için 5 yeni stat yaptığı Dünya Kupası’nda 64 maç oynanacak. Turnuvanın ilk gününde yalnızca A Grubu maçları oynanırken açılış maçında ev sahibi Güney Afrika ile Meksika karşılaşacak. 12 Haziran’dan 21 Haziran’a kadar günde 3 maç oynanırken, 22 Haziran’dan itibaren grupların son maçlarında aynı grupta yer alan takımların maçları aynı saatte başlayacak ve 25 Haziran’da sona erecek son grup maçlarına kadar günde 4 maç oynanacak. Üç maçın gün içinde başlama saatleri ise 14.30, 17.00 ve 21.30 olarak belirlendi. 26-29 Haziran tarihleri arasında oynanacak 2. tur maçlarında günde 2 maç farklı saatlerde oynanacak ve çeyrek finale kalan takımlar belirlenecek. Bu maçların başlama saatleri 17.00 ve 21.30 olarak tespit edildi. 29 Haziran’da sona eren 2. tur maçlarının ardından turnuvaya 2 gün ara verilecek ve 2-3 Temmuz tarihlerinde çeyrek final maçları günde 2’şer karşılaşmayla oynanacak. Bu maçların da başlama saatleri 17.00 ve 21.30 olarak belirlendi. 6-7 Temmuz tarihlerinde oynanacak yarı final maçlarından önce turnuvaya yine 2 gün ara verilecek. Yarı final maçlarının ardından tekrar iki günlük bir ara olacak ve 10 Temmuz’da üçüncülük maçı oynanacak.

11 Temmuz’da ise Johannesburg’ta oynanacak final maçının ardından 19. Dünya Kupasının şampiyonu belli olacak. Yarı final, üçüncülük ve final maçının başlama saati ise 21.30 olarak belirlendi.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir