2011 Yeni Walkman Serileri


Sony’nin Ağustos 2011 itibariyle sevenleriyle buluşturduğu birbirinden renkli ve şık  MP3 ve MP4 çalarları  arasında yeni A Serisi, E Serisi ve W Serisi bulunuyor.

Üstün tasarımı ve S-Master MX Dijital Amplifikatörlü ses kalitesi ile öne çıkan Walkman® NWZ-A860 serisi, 2.8 inç duyarlı LCD dokunmatik ekrana sahip ve Bluetooth® ile kablosuz deneyim sunuyor. Walkman® NWZ-E460 serisi, renkli tasarıma, üstün ses ve zengin bas ile 50 saatlik uzun pil ömrü, eğlenceli Karaoke ve şarkı sözü gösterme özelliğine sahip.Walkman® NWZ-W260 serisi ise suya karşı dayanıklı2, kablosuz, yıkanabilir3, giyilebilir ve yeni rahat takma özelliği ile hiç olmadığı kadar hafif.
(29.09.2011 – İstanbul) – Sony, bu sezon yeni Walkman® ürün yelpazesinin sunduğu daha zengin, daha tatmin edici müzik deneyimi ile sizi şımartacak. Walkman® A860 serisinin mükemmel ses kalitesinden Walkman® E460 serisinin renkli görünümüne ve eğlenceli özelliklerine kadar size en uygun bir MP3 çalar veya MP4 çalar, Ağustos 2011 itibariyle Sony’de sizi bekliyor.

Yeni tasarım özellikleri, cömert pil ömrü

Her biri yeni tasarım özellikleri sunan yeni Walkman® A860 ve E460 serileri, daha uzun dinleme sağlamak üzere cömert pil ömrü de sunuyor.  İki yeni serinin de yanında, müzik, video ve fotoğraf dosyalarının Windows® Explorer veya iTunes’dan rahatlıkla sürüklenip bırakılmasını sağlayan MediaGo yazılımı da geliyor. 4

Müzik dinleyin, karaoke yapın, hatta yabancı dil öğrenin

Sony’ye özgü Clear Audio Technologies, üstün ses kalitesi sağlıyor. Müzik parçalarınızı otomatik olarak farklı kanallar altında sınıflandıran SensMe™ ile farklı konulu müzik kanalları yaratmak da çocuk oyuncağı haline geliyor. Yeni modellerin paylaştığı diğer eğlenceli özellikler arasında Karaoke Modu, senkronize şarkı sözü gösterme ve yabancı dil öğrenme fonksiyonları da bulunuyor.

Ses tutkunları için son nokta: Walkman® NWZ-A860 serisi

Bu sezonun gelmiş geçmiş en iyi Walkman® yelpazesinde başı, nefes kesici tarzı ile yeni NWZ-A860 serisi MP4 çalar çekiyor.

Üstün sesi yeni doruklara çıkartan mükemmel Walkman® A860, 5 Clear Audio Technologies ile yüklü geliyor. Sony’nin geliştirdiği yeni kuşak S-Master MX dijital amplifikatör teknolojisi, parazit düzeyleri ile bozulmaları daha da azaltarak en sevdiğiniz melodileri hiç olmadığı kadar berrak bir sesle dinlemenize imkan veriyor.

Cömert bir alana sahip 2.8 inçlik LCD dokunmatik ekran, fotoğraf, video ve albüm kapaklarınızı en mükemmel şekilde görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Sezgisel yeni ara yüzü ile büyük ve parlak ekran kişisel içerik koleksiyonunuzda parmak uçlarınızda gezinmeyi daha da keyifli bir deneyim haline getiriyor.

Renkli tasarım, harika ses ve eğlenceli özellikler Walkman® NWZ-E460’da

Video özellikli Walkman® dünyasına renkli bir giriş yapmanızı sağlayacak NWZ-E460 serisinin sunduğu ses de en az görünümü kadar güzel.

Yeni EX kulaklıkların yanı sıra Clear Audio Technologies (Clear Bass, Clear Stereo ve sıkıştırılmış ses dosyalarının kalitesini geliştirmek üzere DSEE (Digital Sound Enhancement Engine)) ile yüksek kaliteli Walkman® sesini garantiliyor. 50 saat dinleme6 / 10 saat video7 izleme imkanı sunan cömert pil ömrü, uzun uçuşlarda, her gün ev ile iş arasında gidip gelirken veya yapacağınız hafta sonu kaçamaklarında ihtiyacınız olan dayanıklılığı sağlıyor.

Suya dayanıklı, kablosuz, yıkanabilir ve giyilebilir Walkman® NWZ-W260

Bir önceki modelden yüzde 25 daha hafif olmanın yanı sıra daha da rahat takılabilen  Walkman® NWZ-W260 serisi, spor ve aktif yaşam tarzı için mükemmel bir seçenek sunuyor. İster spor salonunda, isterseniz de koşarken takabilirsiniz.

Cihazla birlikte gelen içerik transferi yazılımı, dosyaların bilgisayarınızdan veya iTunes kütüphanenizden sürüklenip bırakılabilmesini daha da kolaylaştırıyor 4.

Hızlı şarj üç dakikalık şarj ile60 dakikalık dinleme süresi kazandıracak kadar enerji depolamasını sağlarken, tam şarj edilmiş pil ise, en uzun egzersiz için dahi fazlasıyla yetecek, 8 saatlik9 kesintisiz müzik dinleme imkanını sunuyor.

ZAPPIN™ müzik arama teknolojisi, menüler veya müzik listelerinde dikkat isteyen aramalar olmaksızın, her bir şarkının kısa bir parçasını çalarak tüm müzik dosyalarınızı hızlıca gözden geçirmenize olanak tanıyor.

NOT

4iTunes’dan sadece DRM Dışı içerik transfer edilebilir.

6128 kbps MP3 ile Ekolayzır tümüyle “Kapalı” durumuna ve Ekran Kapatma zaman ayarın “30 Saniye”ye getirildiğinde elde edilen yaklaşık rakam.

7MPEG-4 Simple Profile 384 kbps ile elde edilen yaklaşık rakam.

8Yüksek basınçlı duş altında kullanmayınız.

9 MP3 128 kbps ile elde edilen yaklaşık rakam.

Burada bahsi geçen gerçek şirket ve ürün adlarından her biri, sahiplerinin ticari markaları olabilir.

WALKMAN Sony Corporation’ın tescilli ticari markasıdır.

iTunes Apple Inc.’in tescilli ticari markasıdır.

Bluetooth® sözcük işareti ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.’in sahibi olduğu tescilli ticari markalardır ve bu markaların Sony Corporation tarafından her türlü kullanımı lisans tahtındadır.

Microsoft, Windows ve Windows logosu, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation’ın tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır.

Temel Teknik Özellikler 

 

NWZ-A860 serisi

 

NWZ-E460 serisi

NWZ-W260

serisi

Kapasite

NWZ-A864: 8GB

NWZ-S764: 8GB

NWZ-E464: 8GB

NWZ-E463: 4GB

NWZ-W262: 2GB

Ekran

2.8 inç Ekran

2 inç Ekran

Yok

Ses dosya formatları

MP3; WMA (DRM Hariç/DRM)[i]; AAC-LC (DRM Hariç); Linear PCM

Müzik oynatma modları

Normal / Shuffle / Repeat/ Shuffle & Repeat / Repeat 1 song/ Playlist /Ekran Lyrics/Karaoke Mode

Repeat / Shuffle&Repeat, ZAPPIN™ şarkı arama, Play List,

Folder Skip

Video dosya formatları

MPEG4; AVC(H.264/AVC); WMV9

Yok

Şarj zamanı (USB üzerinden)

1 saat kısmi şarj (80% şarj);

 Full şarj için yaklaşık 2 saat

 1.5 saat kısmi şarj (80%şarj); Full şarj için yaklaşık 3 saat

3 dak. şarj ile  60 dak.müzik

Pil ömrü

 

23 saat audio6

5 saat video7

50 saat audiok6

10 saatvideo 7

8 saat audio9

Bluetooth® Özellikleri

Bluetooth specification version 2.1+EDRUyumlu Bluetooth profilleri

– A2DP  (Advanced Audio Distribution Profile)

– AVRCP (Audio Video Remote Control Profile)

– OPP   (Object Push Profile)

Yok

Yok

Boyutlar (yaklaşık – dışa uzanan parçalar dahil değildir)

51.8 x 96.9 x 9.3

mm

45 x 96.8 x 9.7 mm

Yok

Ağırlık (yaklaşık)

77g

58g

32g

Birlikte verilen kulaklık

Kulaklık
(MDR-EX0300)

Kulaklık

(MDR-EX083)

Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir