2014’te Google’da En Cok Neleri Aradık?

googlelogo

2014’te neleri merak ettik, kimleri aradık, hangi diyetleri uyguladık, hangi şarkılarla eğlendik?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2014 Arama Trendleri” listesini açıkladı.

Yılın Arama Trendleri 2014’ün Türkiye’de farklı kategorilerden oluşan trend listelerinde kişilerde Nejat İşler, dizilerde Kiraz Mevsimi, şarkılarda da “Bu Şarkı Kalbimin Tek Sahibine” (İrem Derici) ilk sıralarda yer aldı. Türkiye’de en çok aranan sözcükler ise sırasıyla “Seçim Sonuçları”, “Dünya Kupası 2014” ve “Soma” oldu.

  • Google’da  2014’te Türkiye’de en çok arananfilmler listesinde “Recep İvedik 4”, TV programlarında ise “Arkadaşım Hoşgeldin” başı çekerken,
  • 2014’ün en çok aranan kişiler listesinde ilk sıralarda“Nejat İşler”, “Berkin Elvan” ve Ekmeleddin İhsanoğlu yer aldı.
  • Yemek tarifinde “Mercimek Köftesi”, ‘nasıl yapılır?’ sorgularında ise “Baklava Nasıl Yapılır?” liste başına çıkarak Türk insanının yemek konusuna olan ilgisini net şekilde ortaya koydu.
  • Dünya listelerinde, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz ünlü aktör“Robin Williams” en çok aranan kişi olarak konumlanırken, Türkiye’de olduğu gibi “Dünya Kupası 2014” ve Ice Bucket Challenge viral videosu sayesinde tüm dünyada bilinirliği artan “ALS” hastalığı da en çok aranan terimler oldu.

Yılın Arama Trendleri içi: google.com/2014

Video: https://www.youtube.com/watch?v=DVwHCGAr_OE&feature=youtu.be

30 saniyelik film için ftp linki: ftp://ftp6.moving-picture.com/private/Project_RGA_Google_15_12_14/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir