Acer Aspire X750 Serisi: Kusursuz grafikleri ve optimum işlem gücüyle birlikte günlük kullanım için yeni bir ürün serisi

Acer, yeni Aspire x750 serisine yüksek çözünürlüklü multimedyanın, dolgun seslerin ve zahmetsizce yürütülen çoklu görevlerin tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi dahil etmiştir. Turbo Boost 2.0 teknolojisi ve yükseltilmiş medya yetenekleriyle ikinci nesil Intel® Core i işlemciler sayesinde, bu dizüstü bilgisayarlar daha kolay içerik oluşturmak ve eğlence için akıllı performans ve gelişmiş grafikler sunar. Üstelik, turbo bilgisayar gücüyle enerji tasarrufunu birleştirirler.Tüm seri, tüm multimedya içeriğinin ortak bir arayüze sahip tek bir sistemde bir araya getirilmesinin daha kolay olduğu fikrine dayanan Acer’ın yeni medya paylaşım sistemi Clear.fi ile donatılmıştır. Nerede oldukları hiç önemli değil. Clear.fi, kablosuz ev ağına bağlı Clear.fi erişimli cihazları otomatik olarak algılayan ve sonra bu cihazlardan herhangi birindeki tüm dijital içeriği Clear.fi ortam arayüzünü kullanarak sorunsuz bir şekilde paylaşıma açarak yaratıcı çözümler sunan bir çapraz platformdur.

Aspire x750 dizüstü bilgisayarlarda görsel eğlence olağanüstüdür. Seri, canlı gibi resimler ve gelişmiş görüntüler sunan yüksek çözünürlüklü Acer CineCrystal LED arka aydınlatmalı ekranlarla üç farklı boyutta 35.5 cm (14”), 39.5 cm (15.6”) ve 44 cm (17.3”) elde edilebilir. 16:9 en-boy oranına ve yüksek çözünürlüğe sahip Aspire x750 serisi, her yerde üst düzey sinema eğlencesi için yüksek tanımlı nefes kesen görseller sağlar.

Son sürüm HDMI® standardı yalnızca HD deneyimini daha büyük bir ekrana aktarmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bugünün 1080p sistemlerinin çok ötesindeki video çözünürlükleri için destek sağlar, kullanıcıların video, ses ve veri akışlarını tek bir kabloda birleştirmelerini sağlayan özel bir veri kanalını kullanır ve IP erişimli cihazlardan yararlanır.


İster oyun oynamak, film izlemek isteyin, ister yalnızca sevdiğiniz müzikleri dinleyip rahatlamak, ses iyileştirici, ses düzenleyici, ses seviyelendirici, maksimum ses sağlayıcı ve dahili hoparlör teknolojileri için surround sanallaştırıcı özellikleriyle optimize Dolby® Advanced Audio® v2 ses güçlendirme dolgun seslerle etrafınızı saracaktır. Yüksek tanımlı grafik çözümleri ve opsiyonel Blu-ray Disk sürücüsü tercihiyle birleştirilen üstün ses kalitesi tüm hislerinize nüfuz edecek bir eğlence biletidir.

Modern profili ve kullanışlı tasarımı, etkileyici performansını ve gelişmiş grafiklerini tamamlar. Gözenekli yapısı bilgisayarı çiziklerden, lekelerden ve parmak izlerinden koruyarak kapağından avuç içi dayanağına kadar yayılır. Kapağın altında, daha büyük tuşlarıyla oldukça hassas Acer FineTip klavye ile yazı yazmak çok daha konforlu bir şekilde yapılır ve sayısal tuş takımı (Aspire 4750’de mevcut değildir) pratik veri girişi yapılmasına imkan verir. Dairesel hareketli kaydırma, sayfa değiştirme ve sıkıştırma hareketli yakınlaştırma özellikleriyle çoklu hareket dokunmatik tableti parmaklarınızın ucuyla hızlı ve akıcı kullanım sağlarken ortam kontrol tuşları eğlenceye daha kolay erişim sunar.

Bellek konusunda ise, yeni dizüstü bilgisayarlar ultra hızlı sistem yanıtı ve çoklu görevlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için hızlı veri transferini garanti eden 16[1] GB DDR3 bellek sunuyor. Yüksek kapasiteli sabit diskler tüm multimedya dosyalarınızı rahatça saklayabilmeniz için cömert alanlar sağlarken, Aspire 7750’de inanılmaz derecede hızlıılış ve uygulamalara erişim için ultra hızlı bir katı hal sürücüsünü büyük bir konvansiyonel sabit disk sürücüsüyle birleştirme imkanınız bulunur. Hepsi bir arada kart okuyucusu ile dosya paylaşımı, transferi ve depolama için en son yüksek kapasiteli depolama ortamları desteklenir.

Çok çeşitli bağlantı seçenekleri internet iletişiminizi kolaylaştırır. Acer SignalUp destekleyen Acer InviLink Nplify 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED ağ bağlantısı internet erişimi olan yerlerde, veya bir ev ağında güvenilir kablosuz bağlantı sağlar. Gigabit Ethernet sabit kablolu bağlantı sunar; opsiyonel Bluetooth® 3.0 hızlı veri paylaşımı sunarken, USB 3.0 bağlantı noktası harici cihazlarla veri alışverişini eskisinden 10 kat daha hızlı yapar. Acer Crystal Eye web kamerası ile arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir veya iş bağlantılarınızla video konferanslar yapabilirsiniz. Ayrıca, mikrofonlu kulaklık sayesinde smartphone’unuz ile müzik dinleyebilir veya film izleyebilirsiniz!

Harika bir performans ve inanılmaz eğlenceler garanti etmesinin yanında, Aspire x750 serisi LED arka aydınlatma teknolojisi başta olmak üzere çevreci tasarım teknolojisiyle, yürürlükteki uluslararası standartlara uygun malzemeler ve işlemlerle çevresel etkileri azaltmak için adımlar atmaktadır. LED lambalar daha iyi görüntüler sağlar ve aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlarda okunabilirliği arttırır; ayrıca, cıva içermezler ve geleneksel lambalara kıyasla enerji tasarrufunda bulunurlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir