Acronis ilk uygun fiyatli entegre felaketten kurtarma ve veri koruma platformunu sunuyor

ACRONIS İLK UYGUN FİYATLI ENTEGRE FELAKETTEN KURTARMA VE VERİ KORUMA PLATFORMUNU SUNUYOR

Fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda veri yedekleme ve sistem kurtarmayı basitleştiren yeni ürün ailesi.

Fiziksel, sanal ve cloud ortamlar için kullanımı kolay felaketten kurtarma ve veri koruma çözümlerinin lider sağlayıcısı Acronis, bugün Acronis® Backup & Recovery™ 11’i duyurdu. Bu yeni ürün, eklenen özel veri koruma ve katalog, arama gibi yedekleme özellikleriyle tamamen entegre edilen mevcut disk imajlama teknolojisi ile, şirketlerin fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda felaketten kurtarma ve veri koruma ihtiyaçlarını basitleştirmelerine yardımcı olacak.Acronis, felaketten kurtarma ve veri korumanın geleneksel olarak iki ayrı çözümde sağlandığı bir pazarda, dosya tabanlı yedekleme ve sistem ayarında kurtarma elemanlarını KOBİ’ler için kullanımı kolay olan tek ve uygun fiyatlı bir üründe sunan bir ürünü duyuran ilk şirket. Bu ürün, şirketlerin, karmaşıklığı ve ayrıca yazılım bakım ve yönetim masraflarını azaltmalarını mümkün kılıyor. İmajların, dosyaların ve Sanal Sunucuların (VM) yedeklenmesi ve kurtarılması için entegre bir çözüm olan Acronis Backup & Recovery 11’in gelecek güncellemeleri, Microsoft® Exchange Server, Microsoft SQL Server™ ve daha bir çok uygulamayı destekleyecek.

Gartner’in Araştırma Başkan Yardımcısı David Russell “Birçok şirket için, verilerin kontrolü, yedeklenmesi ve korunması hala kolay bir iş değil. Birçokları için teknoloji karmaşık, kurulum zahmetli ve tam bir felaketten kurtarma planının uygulanması ise gerçekçi değil. Birçok işletme, tüm ihtiyaçlarını tek bir çözümde karşılayacak, kullanımı ve yönetimi kolay bir teknoloji arıyor” diye açıkladı.

Yapılan son araştırmalar, ortalama bir şirketin felaketten kurtarma ve veri koruma ihtiyaçları1 için iki veya üç ayrı çözüm kullandığını gösteriyor1. Önümüzdeki üç aylık dönemin sonuna doğru, Acronis Backup & Recovery 11 Birleşik Platformu, yedekleme arşivinden bağımsız bir veri merkezli görünüm sunarak, kullanıcıların ister fiziksel ister sanal ister cloud olsun istedikleri her yerde verilerini kontrol etmelerini mümkün kılacak.

Acronis CEO’su Jason Donahue, “Ayrı çözümler kullanmak maliyetleri ve teknolojiler arası entegrasyonu artırıyor, bu teknolojiler aynı satıcıdan bile olsa. Buna, fiziksel, sanal ve cloud ortamlarda veri yedeklemesine taşımaları eklediğinizde, IT yöneticilerinin bugün aşırı derecede karmaşık eski teknolojilere dayandığı çok açık” dedi ve şunları ekledi; “Bu yeni entegre platform aracılığıyla, işletmelerin basitleştirilmiş veri koruma ve yönetiminden ve ayrıca ihtiyaç duydukları şeyi ihtiyaç duydukları zaman seçebilme esnekliğinden yararlanmalarını umuyoruz”.

Acronis Backup & Recovery 11 özellikleri:

Tüm ortamlar için:

 • Yeni: Katalog ve Arama gibi veri koruma ozellikleri
 • İyileştirilen: Felaketten Kurtarma Planları- kurtarmayı kolaylaştırmak için adım adım planlama
 • Yeni: Bölümleme ve çoklu hedef – bölümleme ile uzun süreli depolama masraflarını azaltır ve bant, disk ve cloud’a çok hedefli yedekleme imkanı ile ekstra alan sağlıyor
 • İyileştirilen: Bant sürücüler ve bant kütüphaneler için destek
 • Basitleştirilmiş iş akışları sağlayan iyileştirilmiş GUI

Fiziksel için:

 • Yeni: Linux ortamlar için farklı donanımlara geri yükleme ve taşıma yeteneği
 • İyileştirilen: Daha iyi tekilleştirme performansı

Sanal için:

 • Yeni: Sanal ortamların yedeklenmesinde performans artışını mümkün kılan, VMware® ESX (i) ve Microsoft Hyper-V® için birçok sanal sunucunun eşzamanlı yedeklenmesi
 • Yeni: Birçok VMware ESX(i) hostları için tek bir agent – verimliliği artırır ve VMware vSphere® konfigürasyonları için yedekleme yönetimini kolaylaştırır
 • Yeni: LAN’sız yedekleme – daha az CPU ve ağ tüketimi
 • Yeni: Microsoft Hyper-V ortamları için Cluster Shared Volumes (CSV) desteği

Cloud için:

 • · Yeni: Artırılmış kapasite seçenekleri – Acronis, müşterilerin depolama alanı taleplerine dayanarak online yedekleme kapasitesini artırdı. Diğer çözümlerin aksine, Acronis, cloud için gigabayt başına fiyatlandırmaktansa tek fiyatlandırma yapısı sunuyor.

– Acronis Backup & Recovery 11 Online for Workstation – depolama alanı iki katına çıkarak 500 GB oldu

– Acronis Backup & Recovery 11 Online for Server – depolama alanı %50 artarak 1.5TB oldu

– Acronis Backup & Recovery 11 Online for Virtual Machines – iki katına çıkarak 4TB oldu

Fiyatlandırma ve piyasaya çıkış:

Acronis Backup & Recovery 11, tüm dünyadaki Acronis kanal ortakları için 1399 $ olacak. Çözüm, ikinci çeyreğin sonlarında Microsoft Exchange Server desteği ile birlikte sunulacak. Microsoft SQL Server destekli çözüm ise daha sonraki bir tarihte sunulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir