AirTies AP-400 Tekrarlayıcı

airties

AP-400 ile 54Mbps hızında kablosuz ağ kurun, AirTies Mesh Teknolojisi ile genişletin, kablolu cihazlarınızı kablosuz ağınıza dahil edin.

AirTies AP-400 54 Mbps kablosuz veri iletişim hızına sahip, Kablosuz Erişim Noktası (Access Point), Tekrarlayıcı (Repeater), Köprü (Bridge) ve 4 Portlu Switch olarak kullanılabilen çok fonksiyonlu bir kablosuz iletişim cihazıdır.

Kablolu bir ADSL modeme AP-400’ü LAN portundan bağlayarak kablosuz yerel ağınızı oluşturabilir, kablosuz özelliğe sahip bilgisayarların Internet’e erişimini sağlayabilirsiniz.

AP-400 tekrarlayıcı olarak kullanıldığında ise kablosuz ağın kapsamı alanını genişletmeyi sağlar. Bunun için AirTies Mesh Teknolojisi’nden yararlanır.

AirTies Mesh Teknolojisi® çok katlı ya da betonarme binalarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunlarını çözer. Kapsama alanını arttırmak için kablosuz bilgisayar ağınıza yeni AP-400 cihazlarını eklemeniz ve tekrarlayıcı modunda çalıştırmanız yeterlidir. AP-400 tekrarlayıcı modunda çalıştığında sinyalin zayıfladığı noktalarda sinyali güçlendirir ve kapsama alanını arttırır. Bilgisayarlar en iyi sinyal aldıkları AP-400’e bağlanır ve AirTies Mesh Network üzerinden modeme ya da kablolu bilgisayar ağına ulaşır. Bu şekilde, kablosuz kapsama alanı maksimum ölçüde genişletilirken aynı zamanda duvarların kablosuz sinyalleri zayıflatma etkisi giderilmiş olur.

Köprü özelliği sayesinde, AP-400’ün 4 ethernet portuna kablosuz özelliği olmayan bilgisayarlarınızı/yazıcılarınızı bağlayabilir, bu cihazlarınızı kablosuz ağa dahil edebilirsiniz. Bu sayede hem ofis içerisinde kablo kirliliğini önleyebilir hem de yüksek kablolama maaliyetlerinden kurtulabilirsiniz.

Multi SSID desteği sayesinde, tek bir AP-400 cihazı kullanarak birden fazla kablosuz ağ oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız ikinci kablosuz ağı misafir kullanıcılara ayırabilir, misafir kullanıcıların ofisinizde özel bilgisayar ağınıza ve bilgilere erişmeden güvenli biçimde Internet’e çıkmalarını sağlayabilirsiniz. AP-400 VLAN (Virtual Local Area Network) desteği ile şirket içinde farklı departmanlar ya da misafir kullanıcılar arasında oluşabilecek güvenlik problemlerini ortadan kaldırır.

AP-400 en gelişmiş şifreleme standartları olan WPA2, WPA desteği ile kablosuz ağınızın güvenliğini sağlar. Erişim denetimi özelliği sayesinde kablosuz ağınıza bağlanacak kullanıcıları MAC adreslerine göre belirleyebilir, istemediğiniz kullanıcıların kablosuz ağınıza bağlanmalarını engelleyebilirsiniz.

• Portlar: Çıkarılabilir anten (RSMA konnektör tipi), 5 Ethernet portu (1 WAN + 4LAN; 10/100; auto MDI/MDIX), 9V DC güç girişi

Özellikler:

 • Kablosuz çıkış gücü: 20dBm EIRP
 • Kablosuz güvenlik: WPA (802.1x, TKIP, PSK), WPA2 (IEEE802.11i, AES, CCMP), WEP (64/128 bit), MAC filtreleme, SSID gizleme
 • Kablosuz standardlar: IEEE 802.11b, 802.11g, 802.11d, 802.11e ve 802.11i standardlari ile uyumlu
 • LED´ler: Power, WLAN, WAN, LAN1, LAN2, LAN3, LAN4
 • Kablosuz iletişim hızları: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54Mbps (otomatik ayarlı)
 • Frekans: ETSI 2400MHz ile 2483.5MHz aralığı (3´ü örtüşmeyen 13 kanal)
 • Güç: Harici 9V güç adaptörü
 • Montaj: Duvara monte ya da masaüstü kullanım
 • Reset düğmesi ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı

Sistem Gereksinimleri:

• AirTies AP-400´ün ayarlarının yapılabilmesi için Ethernet kartı ya da kablosuz ağ adaptörü olan, herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemi yüklü bir bilgisayar gereklidir.
• Sürekli çalışması esnasında herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek yoktur

AirTies AP-400 Tekrarlayıcı kurulumu PDF 

17 yorum

 1. ahmet kaya Yanıtla

  airties AP 400 kurulum hakkında bilgi verebilirmizsiniz
  kurulumunu yapamadım yardımcı olan arkadaşlardan şimdiden tşk ediyorum

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ahmet Bey;

  Sorunuzun cevabını yukarıda yer alan AirTies AP-400 Tekrarlayıcı kurulumu PDF dosyasının içerisinde bulabilirsiniz. Dökümanı detaylı incelediğiniz zaman elinizdeki mevcut donanımın kurulumunu rahatlıkla yapabileceksiniz. Şunu unutmayınız tekrarlayıcının aktif ve sağlıklı bir şekilde bağlantı sağlayabilmesi için sinyal şiddetinin olabildiğince cihazlar arasında yüksek tutulmasıdır. Kolay kurulumlar diliyorum.

 3. Andac Yanıtla

  Bu ap400 de multi ssid kullanmak için adsl modeminde vlan desteğinin olması gerekiyormuş doğrumudur. Bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Benim usr9108 adsl modemim var ve ap400’ü ona bağlayarak kablosuz yayın ip sini değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmüdür.
  Teşekkürler

 4. ahm3t YazarYanıtla

  Kablosuz yayın ip si derken neyi kastediyorsunuz? Neticede Ap400 kullansanız bile ip internet çıkışlarınız Modem üzerinden olacaktır.

 5. Salih DOĞAN Yanıtla

  merhaba.. bende netmaster kablosuz kablo modem var ve ap400 ü bu modemde tekrarlayıcı olarakkullanmak istiyorum. duyduğuma göre ikisinde mac adresleri ve şifreleri aynı olursa oluyormuş fakat ben yapamadım bu konuda bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim…..

 6. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Salih Bey;
  Öncelikle modeminizin kapsama alanını genişletebilmeniz için kullanmış olduğunuz modemin bir tekrarlayıcı ile çalışmaya uygun olması gerekmektedir. Bunun için satıcınızdan yada modemin yetkili servisinden bilgi alabilirsiniz. Eğer modeminiz tekrarlayıcı özelliğini destekliyorsa menülerinden AP400 ü tekrarlayıcı olarak seçmeniz yeterli olacaktır. Modem üzerinden tekrarlayıcıları arayıp AP400 donanımını seçmeniz yeterli olacaktır. AP400 kısmında ise yapmanız gerekenler webarayüzüne girip ayarlarını kullanmış olduğunuz modemdekinin aynısı olacak şekilde yapılandırmak olacaktır. Örnek netmaster modeme girmiş olduğunuz WEP yada WPA şifresini AP400 üzerine kayıt yapmalısınız.

 7. tayfun Yanıtla

  Merhabalar!
  Ap-400 modeme baglanmış bir aparat.Bunun şifresi örnegin 111111.Ve bununla 4 kişi nete baglanıyor.Bu şifreyi değiştirmek icin ne yapmalıyım.192.168.2.1 e girince wireless sifresi degistirmemi söyleyen hicbir satır yok.Arayüzde ap-400 ile ilgili birsey bulamadım.Nasıl değiştiririm bu şifreyi acaba ?

 8. Geri bildirim: AirTies AP-400 Tekrarlayıcı | Sistemciyiz.net

 9. ahm3t YazarYanıtla

  @tayfun
  Merhaba;
  AP-400 cihazını ethernet kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız. Cihazın web arayüzüne 192.168.1.254 yazarak erişebilirsiniz. Buradan istediğiniz şifre değişikliğini yapabilirsiniz. İşlemleri yaptıktan sonra cihazı eski bağlantı şeklinde getirebilirsiniz.

 10. deniz Yanıtla

  ya çok güzel bir programllarınız var ama burdaki resimleri daha artırırsanız sevinirim çünkü ben öğrenciyim ve bilgisayar bölümü okumaktayım aradığımız herşeyi daha kolay bulmamıza yarıyorsunuz ama fotoları çoğaltmanızı rica ederim olursa tabi

 11. ali Yanıtla

  selam
  aşağıda alıntı yaptığım soruyu bende çok yerde araştırdım,her yerde aynen sizin gibin sorunun cevabını,basit bir yanıtla geçiştiriyorlar,ya bu konuda gerçekten Türkiyede bilgisi olan yok,yada bilenler devlet sırrı gibin saklayıp söylemek istemiyorlar,airtisin kendi sayfasınada e-mail yolladım onlarda geçiştirdi olayı,benim modemim usr9108 kablolu,ben şimdi misafir ağını nasıl oluşturacağım,usr modeme kablo ile bağlı olanlar 192.168.1.xx havuzunda olacak,ap-400 ile kablosuz bağlı olan bilgisayarlar 192.168.2.xxx havuzunda buna açıklayıcı bir şekilde açıklama imkanınız varsa yardımcı olursanız teşekkürü size borç bilirim.
  saygılar

  Bu ap400 de multi ssid kullanmak için adsl modeminde vlan desteğinin olması gerekiyormuş doğrumudur. Bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Benim usr9108 adsl modemim var ve ap400′ü ona bağlayarak kablosuz yayın ip sini değiştirmek istiyorum. Bu mümkünmüdür.
  Teşekkürler

 12. ahm3t YazarYanıtla

  @deniz
  Merhaba;
  Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sitemizde yer alan tüm anlatımları resimlerle zenginleştirmeye çalışıyoruz. Fakat takdir ederseniz ki bu şekilde sitede resim barındırmanın bir maliyeti ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden resimli anlatımlarda imaj dosyalarını minimumda tutarak hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Bu arada bizden anlatmamızı istediğiniz bir konu olursa lütfen belirtiniz. Değerlendirme ve araştırma sürecinden sonra istek konu hakkında makalemizi hazırlayabiliriz. Hem biz sitemize bir konu daha eklemiş oluruz hem de size eğitiminiz için bir kaynak oluşturmuş oluruz.

 13. ahm3t YazarYanıtla

  @ali
  Merhaba;
  Bu şekilde bir çalışma için 2 farklı segment kullanman için 2 farklı networkün olması lazım. Ama bu networkler aynı cihaz üzerinde çalışmak isterlerse VLAN desteği gerekir. Kullanmış olduğunuz modemin vlan desteği yoktur. Bu yüzden modeminiz üzerinden 2 farklı ip aralığı dağıtmak mümkün değil. Her ip aralığı için bir DHCP olması lazım.

 14. deniz Yanıtla

  ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim şu anda öğrenmek istediğim bir konu yok ama olursa kesinlikle size başvururum çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.

 15. hakan Yanıtla

  iki rt-205 arasında birinden diğerine internet paylaşımı yapmak için mesh+wep kullanılabilir mi?Tşk.

 16. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba hakan;
  Modeminizin web arayüzüne girip “Kablosuz/MESH” menüsüne girip buradan “Köprü/Tekrarlayıcı bağlantılarını etkinleştir” bölümünü seçip işlemi kaydetmelisiniz. Bir müddet sonra aynı ekranda bağlanılabilecek kablosuz erişim noktaları gelecektir. Elinizdeki ikinci cihazla bu dediğinizi yapamayabilirsiniz. Çünkü modemin tekrarlama özelliği yok. Bunu AirTies AP-300/AP-301/AP400 gibi cihazlarla yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir