AirTies RT-211 Kablosuz ADSL Modem

airties rt211

Kablosuz, hızlı ve güvenli Internet erişiminde komple çözüm!
ADSL2+ Modem, Router, Firewall, 4 Ethernet Portu
125Mbps G++ Kablosuz Erişim Noktası

AirTies RT-211 ile evinizde veya işyerinizde ADSL hattınızdan güvenle Internet’e erişebilir ve kablosuz yerel ağınızı kurarak erişiminizi 253 bilgisayara paylaştırabilirsiniz.

AirTies RT-211, ADSL2+ (24 Mbps download / 4 Mbps upload hızında) modem, gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanısıra,
G++ teknolojisi sayesinde 125Mbps’e varan hızlarda ve daha geniş kapsama alanı sağlar. 4 Ethernet portuna bağlayacağınız kablolu cihazları da yerel ağınıza dahil edebilirsiniz.

RT-211’in desteklediği AirTies Mesh Teknolojisi® ile çok katlı ya da betonarme yapılarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunları çözülür. Mesh uyumlu Kablosuz Erişim Noktası cihazları (AirTies AP-301 gibi) kullanarak kablosuz kapsama alanı genişletilebilir.

Tak&Çalıştır özelliği ile Türkiye ADSL ayarları önceden yapılmış olan modeminizle Internet’e bağlanmak için AirTies Türkçe Sesli İnteraktif Kolay Kurulum CD’sini bilgisayarınıza takmanız ve sadece ADSL abonelik bilgilerinizi girmeniz yeterli. Kolay Kurulum CD’siyle birlikte bilgisayarınıza kurulan AirTies ADSL Hizmet Programı RT-211’in ADSL ve kablosuz güvenlik ayarlarını yapar, RT-211’e girdiğiniz kablosuz şifreyi bilgisayarınıza otomatik olarak girer. Bu sayede kablosuz ağınızı otomatik olarak şifrelemiş ve bilgisayarınıza da gerekli olan ayarlamaları yapmış olursunuz.

RT-211’in desteklediği kablosuz güvenlik standardları (WPA, WPA2, WEP, 802.1x) ve gelişmiş anti-DoS SPI firewall sayesinde data güvenliğinizi sağladığınız gibi, yerel ağınızdaki bilgisayarların Internet erişimini URL,
IP ve MAC adresi bazında kısıtlayabilirsiniz.

AirTies ADSL Hizmet Programı modeminizin Firmware’inde bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirir ve istemeniz halinde modeminizin Firmware’ini otomatik olarak günceller. Güncel Firmware’i yüklemek, modeminizden yüksek performansı almak ve en yeni teknolojilerden yararlanabilmek için gereklidir.

ADSL Sayacı ile aylık bazda indirdiğiniz/gönderdiğiniz veri miktarını ve anlık veri indirme hızınızı görebilir, limitli ADSL hattına sahipseniz masrafınızı kontrol edebilirsiniz.

AirTies RT-211, AirTies’ın Türkiye’deki AR&GE ekibi tarafından, en gelişmiş çipler kullanılarak, Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilmiştir.

Teknik Özellikler:

ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G992.4 (G.Lite.bis), G.992.5 (ADSL2+), Rate Adaptive DSL (RADSL), READSL, Traffic shaping UBR/CBR, OAM (I.610) , 8 PVC kanalı desteği
ATM desteği: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, ATM üzerinden klasik IP, PAP/CHAP, RFC 2364 PPP over AAL5, RFC2366 Multicast over ATM, IP multicast IGMP v1&v2, snooping
802.11b/g ve G++ kablosuz iletişim: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps hızında (otomatik hız seçimi) ve 125 Mbps G++ modu
Frekans aralığı: ETSI 2400 MHz’den 2483.5 MHz’e kadar (3’ü örtüşmeyen 13 kanal)
Reset butonu ile fabrika ayarlarına geri dönüş imkanı
Çalışma voltajı: 170V AC ile 240V AC arası
Portlar: ADSL2+ (RJ-11), 10/100 Ethernet (RJ-45,  auto MDI/MDIX, 4 adet), 12V DC güç girişi
LED’ler: PWR – Güç, ADSL – ADSL aktivite , PPP – Internet bağlantısı, WLAN – Kablosuz ağ aktivite, 4 adet LAN – Yerel ağ aktivite
Kablosuz Çıkış Gücü: 20 dBm EIRP
Kablosuz güvenlik özellikleri: WPA (802.1x, TKIP, PSK); WPA2 (AES); 64/128 bit WEP, kablosuz MAC adresi filtreleme, SSID gizleme
UPnP Tak&Çalıştır özelliği
Router ve Firewall: Anti-DoS SPI firewall; IP, URL ve MAC adresi bazında filtreleme;  Port yönlendirme; DMZ; VPNPass Through (PPTP, L2TP, IPSec); Statik Routing, RIPv1, RIPv2 yönlendirme; DNS Proxy; DHCP sunucu ve aktarıcı; NAT/NAPT; PPP (PAP/CHAP/MSCHAP);
İşletim Sistemleri: Windows 98, ME, 2000, 2003, XP, Vista, UNIX, Linux, MAC OS ile uyumlu
Sertifikalar ve Standardlar: CE , T.C. Telekomünikasyon Kurumu; ADSL-Forum, ITU, ETSI, ANSI, ATM-Forum ve Türk Telekom standartlarını sağlar.

Sistem Gereksinimleri: 

• Kurulum ve ayarlarının yapılabilmesi için Ethernet kartı ya da kablosuz ağ adaptörü olan, herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemi yüklü bir bilgisayar gereklidir.
• Sürekli çalışması esnasında herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek yoktur.
• AirTies Hizmet Programı için: Windows 98/ME/2000/XP/Vista

5 yorum

 1. soysal Yanıtla

  Linksys ag urunleri konusunda Cisco (zaten Linksys Cisco’nun bir yan kurulusudur) ile birlikte en kaliteli markalardan biridir. Bulursaniz alin.

 2. TrtAnaHaber Yanıtla

  dns leri modemin içine gömülü olmasa çok kullnışlı bir modem.telekomun dns leri sabit şekilde geliyor ve değiştirilmiyor.

  • ahm3t YazarYanıtla

   TrtAnaHaber merhaba;
   Bende AirTies RT-206 kullanıyorum. DSN kısımları değiştirilebilir durumda. Eğer kampanya bir modem aldıysanız firma tarafından bu menü sınırlandırılmış olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir