ALBtelecom 350.000 abonesini SAP CRM ile yönetiyor

Çalık Holding’e bağlı ALBtelecom, bireysel ve kurumsal satış süreçlerini Elsys danışmanlığında hayata geçirdiği SAP CRM sistemiyle yönetiyor.

Çalık Holding’in Arnavutluk’ta faaliyet gösteren iştiraki ALBtelecom, Elsys ve Çalık Bilgi Teknolojileri ekibi işbirliğiyle, bireysel ve kurumsal satış süreçlerini içeren bir SAP CRM-Telekom projesi gerçekleştirdi. Hayata geçirilen SAP CRM 7.0 projesi sayesinde, fırsat aşamasından sözleşme aşamasına kadar tüm kurumsal satış süreçlerinin yanı sıra telekom sektörüne ilişkin ihale takip süreçleri de sorunsuz yönetiliyor. Bireysel satış süreçleri ise müşteri iletişim merkezlerinin SAP CRM-Telekom uygulamasıyla yürütülen abonelik işlemlerini içeriyor.

350.000 abonenin yönetildiği SAP CRM sistemi, pazarlama departmanına, ürün tasarım aşamasından aboneliğin oluşturulmasına ve değişiklik yapılmasına kadar tüm işlemleri kapsayan entegre bir çözüm sunuyor. SAP CRM projesi, var olan faturalama sistemiyle entegrasyonu da içeriyor.

ALBtelecom, SAP CRM sistemini kullanarak, CRM telekom pazarlama, ürün tasarımı, ADSL ve PSTN ürün satışları, kampanyalı tarifelendirme süreçlerini tek çatıdan yönetebiliyor. Bu sistemle, ürün paketi oluşturulabiliyor ve pazarlama stratejileri bazında özel koşullar tanımlanabiliyor. Satış süreçlerinde abonelik satışlarının teknik provizyonlar doğrultusunda gerçekleştirilmesi mümkün olurken, ERP entegrasyonuyla anında faturalama imkanı sunuluyor.

ALBtelecom için Çalık Holding bünyesinde gerçekleştirilen proje, bir Türk danışmanlık şirketinin dünyada gerçekleştirdiği ilk CRM-Telekom projesi olmasıyla öne çıkıyor.

ALBtelecom hakkında
Arnavutluk’un en büyük telekomünikasyon operatörü olan ALBtelecom, ülkenin tüm kentsel alanlarında hizmet veriyor. Aynı zamanda, kırsal operatörlerle işbirliği yaparak telekomünikasyon hizmetlerini ülkenin hemen her köşesine ulaştırıyor. ALBtelecom, Arnavutluk pazarında sabit telefon, ISDN hizmeti, Adanmış İnternet acc, ADSL, Çevirmeli Ağ, İntranet, Ön Ödemeli Kartlar, vb. hizmetler sunuyor.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir