Alcatel-Lucent Enterpise Yeni Ürünleri ile Kablolu ve Kablosuz Ağlar Arasındaki Sınırları Ortadan Kaldırıyor

OmniSwitch6860-P24

Alcatel-Lucent Enterprise, yaygın olarak kullanılan mobil cihazlar ve kurum içi kullanılan yeni uygulamaların sayısının artmasıyla ortaya çıkan zorluklara çözüm getirecek yeni teknolojisini duyurdu.

Alcatel-Lucent Enterprise, kablolu ve kablosuz ağlar için geliştirdiği “Unified Access” yaklaşımının bir parçası olan yeni bir erişim anahtarı (6860 modeli) ile birlikte ek özellikler ve uygulamalar sunarak, bilgi işlem departmanlarına ağları üzerinde daha geniş kontrol ve gözlem yeteneği veriyor. Yeni ürünler sayesinde, çalışanlar ve müşteriler ihtiyaç duydukları uygulamaları kullanabilme esnekliğine sahip oluyorlar.

Alcatel-Lucent Enterprise, Application Fluent Network (Uygulama Bilinçli Ağ) vizyonu çerçevesinde geliştirdiği ürün özelliklerini genişleterek kablolu ve kablosuz erişim katmanına derin paket kontrolünü (DPI  – Deep Packet Inspection) de ekliyor. Elde edilen veriler, kullanım için sınırların belirlenmesine yardımcı olan ağ inceleme araçları ile kontrol altında tutulurken bilgi işlem ekiplerinin uygulamaları daha gelişmiş bir şekilde kontrol etmesi sağlanıyor.

OmniSwitch6860-P48

SDN Yetenekleri ile Esnek Kullanım

Tüm bunlara ek olarak, Alcatel-Lucent Enterprise bütün portföyüne SDN (Software Defined Networking) yetenekleri de ekleyerek kurumların çok daha esnek ağlar kurmasına yardımcı oluyor. Bu yenilik sayesinde kurumlar üçüncü parti yazılımlar ile uyumlu çalışma konusunda sıkıntı yaşamıyorlar.

Alcatel-Lucent Enterprise, sahip olduğu analiz ve programlanabilme özellikleri ile sektörün en gelişmiş gigabit access switch modeli olan yeni OmniSwitch 6860 ailesi ve yakın gelecekte bulut bilişim hizmetlerinin daha yoğun kullanılacağı öngörüsüyle yeniden tasarlanarak daha iyi bir ağ analiz yapısı sunan yeni OmniVista 2500 Ağ Yönetim ürünleri ile şirketlerin daha esnek ve farklı uygulamalarla çok daha rahat bir şekilde çalışmasını mümkün kılan ağlara sahip olmasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir