AMD, Yeni Masaüstü Platformuyla Mükemmel Görsel Bilgisayar Deneyimi Yaşatıyor

—      Yeni AMD Phenom™ II X6 işlemci, AMD 890FX yonga seti ve ATI Radeon™ HD 5000 serisi ekran kartları, AMD’nin şimdiye kadarki en güçlü masaüstü platformunu oluşturuyor.—

27 Nisan 2010 — AMD bugün yaptığı bir açıklamada, piyasaya sürülen AMD Phenom™ II X6 işlemci ve AMD 890FX yonga setinin, sürükleyici bir üçboyutlu eğlence ve görsellik deneyimi çağı başlattığını duyurdu.  Çığır açmayı seven ve sürükleyici üçboyutlu eğlence, çoğul monitörlerde HD görüntüler arayan kullanıcılar, artık altı çekirdekli işlemci performansına ve ödüllü ATI Radeon™ HD 5000 serisi ekran kartlarına uygun fiyatla terfi edebilecekler.  Bugün ayrıca AMD’nin en hızlı ve performansı en kolay ayarlanabilir üst kademe işlemcisi olan AMD Phenom™ II X6 1090T Black Edition işlemci de piyasaya sürüldü.

“AMD Phenom II X6 işlemcilerini tercih eden kullanıcılar, inanılmaz ve sürükleyici bir eğlence ve içerik oluşturma sistemi yaratabilirler,” diyen AMD İstemci Platformu Pazarlama Müdürü Bob Grim, şöyle devam etti: “AMD, seçkin masaüstü bilgisayar performansı ve özelliklerini, makul bir fiyata sunma çağrısını cevaplıyor.”

AMD Phenom II X6 işlemcilerinde bulunan yeni Turbo CORE teknolojisi, performansı daha yüksek frekansta çalışan üç işlemci çekirdeğine aktarıyor.  AMD Phenom II X6 işlemcileri, yüklü oyunlar ve iş uygulamaları için iki veya üç çekirdeğin kullanıldığı Turbo moduna geçebildiği gibi, içerik oluşturma veya üçboyutlu uygulamalar gibi çok çekirdek gerektiren işlerde altı gerçek çekirdeğe de dönebiliyor.

AMD Phenom II X6 işlemcisi ve AMD 8 serisi yonga setlerine dayalı sistemler, Kuzey Amerika’da BOXX, iBuyPower, CyberPower, Systemax, MainGear, NCS Technology, Velocity Micro ve ZT Systems tarafından satışa sunuldu.  AMD Phenom II X6 işlemcileri ve AMD 8 serisi yonga setleri, NCIX, Newegg ve ZipZoomFly tarafından sunulan ana kartlarda da bulunuyor.

  • AMD Phenom II X6 işlemcisi, mevcut AM3 ve AM2+ soket ana kartlarla, tam BIOS desteğiyle çalışıyor ve bu işlemcilere terfiyi kolaylaştırıyor.
  • Yeni AMD Phenom II X6 işlemcisiyle çalışan AMD platformlarına sahip bilgisayar tutkunları, yeni AMD OverDrive™ 3.2.1 ile sistem performansını ve ayarlarını değiştirebiliyor, bellek performansını ayarlayabiliyor.
  • AMD 890FX yonga seti, ATI CrossFireX™ teknolojisiyle AMD Phenom II X6 işlemcisini mükemmel tamamlıyor ve dört adede kadar ATI Radeon HD ekran kartını ve ödüllü ATI EyeFinity çoğul ekran teknolojisini destekliyor.
  • AMD Phenom II X6 işlemcisiyle çalışan ve tümüyle AMD ürünlerinden oluşan bir sistem, rakibimizin tek altı çekirdekli masaüstü işlemcisinin fiyatından aza kurulabiliyor.
  • AMD 890FX SB850 yonga seti, yüksek performanslı veri akışı için en yeni SATA 6Gb/s sabit disk arabirimini, Gigabit Ethernet’i, HyperTransport™ 3.0 teknolojisini ve PCI Express® Generation 2.0’ı destekliyor.
  • AMD 890FX tabanlı ana kartların birçoğunda bulunan SuperSpeed USB 3.0, yeni nesil USB 3.0 cihazlarla senkronizasyonu ve dijital içerik dosyalarının aktarımını hızlandırıyor.

 

Kaynaklar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir