Arena Bilgisayar Güneybatı Avrupa’nın En İyi Distribütörü

Bilişim sektörünün en yaygın dağıtıcısı Arena Bilgisayar, 8-11 Şubat tarihlerinde Monaco’da düzenlenen Distree XXL etkinliği sırasında “Güneybatı Avrupa’nın En İyi Distribütörü” Ödülü’nü aldı.

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerini, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da bu ürünlerin ticaretiyle uğraşan şirketlerin üst düzey yöneticileriyle buluşturan Distree XXL etkinliğinde, bu yıl “Güneybatı Avrupa’nın En İyi Distribütörü Ödülü”ne Arena Bilgisayar layık görüldü.

Her yıl düzenlenmesi hedeflenen etkinlikte, toplantıya katılan; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan 65 ülkenin 325 distribütörünün toplantı sırasında yaptığı oylama sonucu kazanılan ödülde, Arena Bilgisayar’ın geliştirerek Türkiye’de kullanıma sunmuş olduğu, bayilerinin satınalım ve satışlarını kolaylaştıran “PayNet Ödeme Sistemi” etkili oldu.

Arena Bilgisayar Genel Müdürü İzi Kohen ödülle ilgili olarak: “Bilişim sektörürün önde gelen firmaları ile büyük distribütörleri biraraya getiren Distree XXL, sektörümüz açısından çok faydalı bir organizasyon. Böyle büyük bir organizasyonda “Güneybatı Avrupa’nın En İyi Distribütörü Ödülü”nü almış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Geliştirdiğimiz PayNet Ödeme Sistemi; getirdiği kullanım kolaylıkları, yaygınlığı ve güvenlik önlemleriyle sektörümüzde eksikliği hissedilen basit, ucuz ve en önemlisi güvenli kredi kartı tahsilat yapısının temellerini oluşturacak bir sistem. Bayiler PayNet ile tek POS terminali üzerinden kart pazarının %95’ne hizmet verebiliyor. Sistem, mobil POS cihazı alternatifi ile anında güvenli tahsilat imkanı da sunuyor. Bu ve benzeri yeni hizmetler ile sektörü desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Arena Hakkında:

Arena Bilgisayar A.Ş. Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketidir. Arena’nın amacı, tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmaktır. Arena, teknoloji tedarik ağındaki konumu ve şirketin kurulduğu günden beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle Türkiye teknoloji pazarının lider şirketi olarak tanınmıştır. Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 8.000’in üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırmaktadır. Hewlett Packard,  Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, SanDisk, Fujitsu Siemens, Sun Microsystems, Juniper, Sony, Wyse, Lexmark, Xerox, Pro200 ve Oki  Arena’nın pazara sunduğu markalardan bazılarıdır.

Arena ile ilgili yatırımcı bilgisi, haber, ürün ve hizmetleri www.arena.com.tr’den öğrenebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir