Arena Bilgisayar, Media Markt’ın teknoloji sağlayıcısı oldu

Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketi Arena Bilgisayar, 14 ülkede 562 mağazasıyla teknoloji alışverişinde Avrupa’nın 1 numarası Media Markt ile yeni bir işbirliğine giderek teknoloji ürünlerinin sağlayıcısı oldu.

1979 yılında Münih’te ilk mağazasını açan Media Markt, Fransa, Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluşuyor. Media Markt Türkiye pazarında hızla yayıngınlaşırken Türkiye’de toplam 11 mağazası bulunuyor.

Arena Bilgisayar, 500’e yakın dünya markası, 10 farklı kategoride 20.000 çeşit ürünüyle Media Markt’ın teknoloji sağlayıcısı oldu. Yapılan anlaşma ile Arena bu markaların anlaşmalı olduğu tüm ürünlerini Media Markt’a sağlayacak.

Arena Bilgisayar Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü ” Avrupa’nın en büyük perakendecisi Media Markt’ın müşteri odaklı felsefesiyle Türkiye’de perakende sektörünü ileriye taşıdığına inanıyoruz. Media Markt’ın Arena’yı tercih etmesindeki en önemli nedenler; IT sektöründe  geniş bir ürün yelpazesine sahip olmamız, perakende firmalarına verilecek teknik servis hizmetinde uzmanlaşmamız ve perakende işinin olmazsa olmazı olan “doğru ürünü doğru fiyatda ve doğru adetde bulundurma” felsefesine hakim olmamız oldu. Yapılan bu anlaşma her iki taraf için de memnuniyet verici. Arena’nın bu ve benzeri anlaşmaları ilerki dönemlerde de olacak” dedi.

Arena Hakkında:

Arena Bilgisayar A.Ş., Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketidir. Arena’nın amacı, tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmaktır. Arena, teknoloji tedarik ağındaki konumu ve şirketin kurulduğu günden beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle Türkiye teknoloji pazarının lider şirketi olarak tanınmıştır. Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 8.000’in üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırmaktadır. Hewlett Packard,  Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, SanDisk, Fujitsu Siemens, Sun Microsystems, Juniper, Sony, Wyse, Lexmark, Xerox, Pro200 ve Oki  Arena’nın pazara sunduğu markalardan bazılarıdır. 2008 yılında 500 milyon dolar net satış hasılatı elde eden Arena Bilgisayar’ın 2009 yılı ilk altı aylık dönemdeki net satış hasılatı ise 210 milyon dolara ulaştı.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir