Arena Satış Kanalını Destekliyor: Düzenlenen EMC Satış Akreditasyonu Eğitimi Büyük İlgi Gördü

Resmin orijinal halini görmek için üzerine tıklayınız.

Teknolojisi sağlayıcı Arena Bilgisayar, bilgi altyapısı teknolojisi ve çözümlerinde dünyanın lider şirketi EMC ile satış kanalına özel, satış akreditasyonu eğitimi düzenledi. Eğitimde satış kanalına, EMC ürünleriyle çözüme odaklı ve katma değerli satış yapabilmeleri konularında bilgiler aktarıldı.

Bilgi birikiminin ve katma değerli hizmet anlayışının önem kazandığı günümüzde, Arena Bilgisayar, dev üreticilerle işbirliği yaparak kanalına yatırım yapmaya devam ediyor. EMC işbirliğiyle satış akreditasyonu eğitimi düzenleyen Arena, bu ve benzeri eğitim seminerlerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Satış kanalına düzenlenen eğitim seminerinde EMC ürünleri ve satışı ile ilgili bilgi aktarıldı. Katma değerli, kolay, kaliteli satış ve satış sonrası hizmet konularında eğitilen iş ortakları, pazarda daha güçlü hareket edebilme ve rekabete daha dayanıklı olabilme gücüne sahip oldu.

Point Hotelde gerçekleştirilen 2 günlük eğitim seminerine katılan bayiler, sınavdan geçerek, EMC’nin dünya çapında geçerli olan sales ve se sertifikası almaya hak kazandılar. Yoğun ilginin olduğu eğitime Arena’dan  Emren Turan, Erol Eli Hara, Fatma Güzeltunç,  EMC’den Mustafa Özçakır, Fırat Öztürk, Thorsten Stiller katıldı.

Eğitimlerde Velocity2 nedir , Velocity2  hızlı başlangıç rehberi, partner destek merkezi ve iç satış Grubu ,EMC  başarısı kanıtlanmış profesyonel programları (satış ve SE akreditasyonu dahil ),  Clariion bilgisi, Celerra bilgisi, Recover bilgisi, Centera Point bilgisi, Symmetrix bilgisi, konsoldasyonun temel unsurları (Powerpath, Replikasyon müdürü), EMC konsolidasyon stratejisi ve çözümleri, operasyonel uygulama/pratik(Powerlink, ChannelXpress ve Tools), avamar, data domain, backup stratejisi, operasyonel uygulama (powerlink,ChannelXpress ve Tools), satış ve SE konsolidesi /backup’ın temel unsurları, stratejisi  üzerine bilgiler verildi .

Oldukça başarılı geçen eğitim için Arena Kurumsal Ürünler Grup Müdürü Cenk Soyluoğlu ”Bayilerimizin gelişimine önem veriyoruz, iş ortaklarımız ile işbiriğine giderek satış kanalımızı güçlendirme çalışmaları yapıyoruz. EMC ile 2004 yılından beri çalışıyoruz ve EMC’nin Türkiye pazarındaki gelişimi ve yaygınlığı konularında yoğun çalışmalarımız var. Çalıştığımız tüm üreticiler, yapmış olduğumuz satış kanalı yatırımlarını destekliyor ve yanımızda yer alıyor. Satış kanallarının rekabete dayanıklı hale gelebilmesi için bizlerin katma değer sağlaması gerekiyor. Bu ve benzeri eğitim seminerleri ve yine satış kanalımızı güçlü kılacak finansal çözüm modellerimizle kanalmıza herzaman yatırım yapacağız ” dedi.

Arena Hakkında:

Arena Bilgisayar A.Ş., Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketidir. Arena’nın amacı, tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmaktır. Arena, teknoloji tedarik ağındaki konumu ve şirketin kurulduğu günden beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle Türkiye teknoloji pazarının lider şirketi olarak tanınmıştır. Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 8.000’in üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırmaktadır. Hewlett Packard,  Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, SanDisk, Fujitsu Siemens, Sun Microsystems, Juniper, Sony, Wyse, Lexmark, Xerox, Pro200 ve Oki  Arena’nın pazara sunduğu markalardan bazılarıdır. 2008 yılında 500 milyon dolar net satış hasılatı elde eden Arena Bilgisayar’ın 2009 yılı ilk altı aylık dönemdeki net satış hasılatı ise 210 milyon dolara ulaştı.

EMC Hakkında:

EMC Corporation (NYSE: EMC), her boyutta işletmenin rekabet etme şekillerini değiştirme ve mevcut verilerinden değer yaratmalarına olanak sağlamalarına yönelik bilgi altyapısı teknolojisi ve çözümleri geliştiren ve sunan dünyanın lider BT firmalarındandır. EMC ürün ve hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi

www.EMC.com sitesinde yer almaktadır.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir