ASUS® AAM6020VI Wireless Modem Kurulumu

asus wireless

Aşağıdaki linkte Asus 6020vi Wireless modem kurulumunu PDF dokumanı halinde indirrbilirsiniz. Kuruluma başlamadan önce gerekli donanımları bilgisayarınıza bağlayıp telefon hattınızı adsl modeme girecek şekilde ayarlayınız. Kablosuz kuruluma başlmadan önce ilk kurulumu ethernet bağlantısı ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun nedeni modeme vereceğiniz WEP/WPA şifreleme sonrası bilgisayar-modem arası yaşanacak problemleri gidermiş oluruz. Wireless modem kurulumlarında unutulmaması gereken hassas konulardan birtanesi de şifrelemedir. İkinci önemli hususda ağınıza bir isim vermektir. İsim ile kendinizi diğerlerinden ayırabilir şifreleme tekniklerinden birini kullanarakta wireless ağınızı koruma altına almış olursunuz. Adsl kullanıcılarının kullanması gereken programlardan biride iyi bir antivirüs programı veya şnternet security programıdır. Bunlar kesinlikle bilgisayarınızda olmalıdır. Bu yüksek bant genişliğinde networke her bağlı olduğumuz saniye risk altında olduğumuz gerçeği kaçınılmazdır. Wormları şu şekilde ifade etmek yanlış olmaz. Uçsuz bucasız bir yerde sağa sola sürekli zıplayarak hareket eden topçuklar (binlerce). Bu yüzden camlarınız ve kapılarınız herzaman kapalı olmalı yoksa cidden başınız çok ağrıyabilir. Ciddi anlamda maddi kayıplara uğrama riski göz ardı edilmemelidir (kredi kartı dolandırıcılığı). Kısacası internet güzeldir ve bir o kadar tehlikelidir. Herkese kolay kurulumlar. Asus un bu modeli hakkında pdf dokumanının dışındada yardım talebinde bulunmak isteyen arkadaşlar iletişim kısmından her türlü soru ve önerilerini bize bildirebilirler.

AAM6020VI ADSL Wireless Modem Router Hızlı Kurulum Rehberi

10 yorum

 1. enis Yanıtla

  modemle birlikte verilen kitapçığı aynen buraya eklemişsiniz.
  wireless şifreleme ayarları nasıl yapılır anlatma imkanınız varsa memnun olurum.
  saygılarımla.

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Enis;
  Modeminizin webarayüzüne girip yukarıda yer alan menülerden “Wireless” kısmına girip gerekli wep yada wpa şifrelemelerini buradan yapabilirsiniz. Şifreleme yaparken serileri çift kullanmayı unutmayınız. AA BB CC veya 11 22 33 gibi yani iki rakam yada harf sonra boşluk bırakılmalıdır.

 3. Burak Yanıtla

  Kardes öyle sifreleme olmaz. ben sana sırasıyla yazıyorum aynen uygula. 192.168.1.1 yazıp Kullanıcı adı ve şifre bölümüne Admin yine Admin yaz enterla. Wireless bölümüne gir oradan Security ve WPA yı tıkla alttan ikinci seçeneği seç (PSK String) oraya şifreni yaz sonra alttan apply a tıkla sonra sol taraftan Setup a tıkla ordan kullanacağın Wireless ismini yaz oraya da apply tıkla sonra yukardan tools a tıkla sol taraftan System Commands a tıkla çıkacak sayfada save all a tıkla ve log out yap. Modemini kapat aç artık yeni ismi ve şifresiyle hazır!!

 4. ahm3t YazarYanıtla

  @Burak
  Merhaba;
  Bilgiler için teşekkür ederiz ama yanlış bilgilendirme yapmayalım. Biz yorumda doğru şifreleme yazdık ama WEP şifreleme olduğundan bahsetmemişiz sadece. Sizin bahsettiğiniz WPA şifrelemedir. Yukarıda bahsi geçen şifreleme ise WEP’tir.

 5. dibonX Yanıtla

  Bunu tam anlamıyla anlatabilecek yok mu?
  Konu anlatımında hiçbirşey detaylı anlatılmamış
  Yorumlardan yola çıksak yarım yamalak
  Biri tam biliyosa anlatsın.

 6. ahm3t YazarYanıtla

  @dibonX
  Merhaba;
  Sizleri biraz okumaya, araştırmaya davet ediyorum. Haberimizin içeriğinde yer alan “AAM6020VI ADSL Wireless Modem Router Hızlı Kurulum Rehberi” linkine tıkladığınız zaman kurulum kitapçığını indirmiş oluyorsunuz. Bu kitapçıkta hem CD ile kurulum hem de webarayüz kullanarak kurulum anlatılmıştır. Bu dokümanı okuyup yine kurulumda sorun yaşarsanız soru sorabilirsiniz. Okumadan araştırmadan hadi soru sorayım ile olmuyor. Emeğe saygılı olalım lütfen.

 7. ali Yanıtla

  selam ben ali modemi bir arkadaşımdan almıştım ancak üzerinde olan şifreyi unuttugumdan modemin ne ayarını yapabiliyorum nede baglana biliyorum bana yardım edin lütfen

  • ahm3t YazarYanıtla

   Ali merhaba;
   Bu durumda tek yapabileceğiniz şey modemi resetleyip baştan kurmanız olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir