ASUS, H97, H87, B85 ve H81 Serisi Anakartlarda Intel Pentium Anniversary Edition İşlemciler ile Hız Aşırtma İmkanı Sunuyor

En yeni H97, H87, B85 ve H81 Serisi kartlar, Intel Pentium Anniversary Edition ve Core K Serisi işlemciler ile güçlü hız aşırtma imkanı sunuyor

ASUS, H97, H87, B85 and H81 Serisi anakartlarda en yeni Intel® Pentium® Anniversary Edition işlemci (G3258), 4. nesil Intel Core K Serisi (‘Haswell’) ve yeni 4. nesil Intel Core K Serisi (‘Haswell Refresh’) işlemciler ile hız aşırtma yapılabileceğini duyurdu. Pentium Anniversary Edition işlemci ile Z olmayan yonga setlerinin bu kombinasyonu, uygun fiyatla üstün performansı bir araya getirerek size en iyi hız aşırtma seçeneğini veriyor.

Intel Pentium Anniversary Edition işlemci ile 4. nesil ve yeni 4. nesil Intel Core K Serisi işlemcilerin hız aşırtma özellikleri şimdiye dek Intel Z yonga setleri ile sınırlıydı. ASUS H97, H87, B85 ve H81 Serisi anakartlar ile performans tutkunları artık bu işlemcilerin hız aşırtma gücünden ödüllü ASUS UEFI BIOS aracılığıyla yararlanabilecekler.

Uyumlu bir Pentium Anniversary Edition, 4. nesil veya yeni 4. nesil Intel Core K Serisi işlemci ASUS H97, H87, B85 ve H81 Serisi anakartlardan birine takıldığında, işlemcinin hız aşırtma potansiyeli otomatik olarak algılanır ve CPU oranını ayarlamakla ilgili seçenekler UEFI BIOS’ta görüntülenir.

Not:

  1. Kullanıcılar doğru BIOS sürümünü öğrenmek için ilgili ASUS anakartın destek sayfasına başvurmalılar.
  2. 4. nesil Intel Core K Serisi (‘Haswell’ ve ‘Haswell Refresh’) işlemciler şu işlemcileri içerir: Core i74770K, Core i5 4670K, Core i7 4790K ve i5 4690K. ASUS, daha sonra piyasaya sürülecek olan hız aşırtma özelliğine sahip Intel işlemciler ile (‘Haswell Refresh K’ Serisi) ASUS H97, H87, B85 ve H81 Serisi anakartlarda hız aşırtma yapılabileceğini garanti etmez.
  3. ASUS H97 Serisi anakartlarda, yeni Pentium işlemci, 4. nesil ve yeni 4. nesil Intel Core K Serisi (‘Haswell’ ve ‘Haswell Refresh’) işlemcilerle sadece ‘CPU oranı’ ile hız aşırtma yapılabilir.
  4. ASUS, Intel’in işlev değişikliklerine yol açan yazılım ve şirket yazılımı yayınlaması halinde, H97, H87, B85 ve H81 Serisi anakartlarda Yeni Intel Pentium işlemci ve Core K Serisi (‘Haswell’ ve ‘Haswell Refresh’) işlemciler ile hız aşırtma yapılabileceğini garanti etmez.
  5. Hız aşırtma bir sistemin kararlılığını etkileyebilir, hatta bileşenlere ve aygıtlara hasar verebilir. Hız aşırtma her zaman kullanıcının kendi insiyatifinde ve sorumluluğunda gerçekleştirilir. ASUS, hız aşırtma sonucu ortaya çıkabilecek hasarlardan sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir