ASUS RT-AC3200’ü Sunar

RT-AC3200_full_package_photo

Ultra hızlı üç bant AC3200 sınıfı router, maksimum performans için çift 3×3 802.11ac ağ ile Üç Bant Smart Connect akıllı bant atama özelliği içeriyor

ASUS, birden fazla cihazın yer aldığı yerleşimlerdeki Wi-Fi performansı sorunlarının üstesinden gelmek için tasarladığı AC3200 sınıfı üç bant kablosuz gigabit router RT-AC3200’ü tanıttı. İki eş zamanlı 3×3 802.11ac 5GHz ağın yanı sıra ayrı bir eş zamanlı 802.11n 2,4GHz bant sunan router, bağlı olan tüm cihazların performansını otomatik olarak maksimuma çıkaran Üç Bant Smart Connect teknolojisine sahip. RT-AC3200’de evrensel hüzmeleme teknolojisine sahip ASUS AiRadar, uyarlanabilir QoS, AiProtection ile Trend Micro güvenlik ve yepyeni bir Trafik Analizörü de bulunuyor. Olağanüstü performans ve kapsama alanı sunan RT-AC3200, hem eski hem de yeni Wi-Fi standartlarını bir arada kullanan birçok cihazın yer aldığı karmaşık ev ağları için ideal bir seçim.

Kararlı, güvenilir, yüksek hızlı kapsama alanı için son teknoloji ürünü kablosuz teknolojisi

ASUS RT-AC3200, iki eş zamanlı 802.11ac 5GHz ağa güç veren, her biri üç iletici, üç alıcı (3×3) anten yapılandırmasına sahip altı adet çıkarılabilir yüksek performanslı anten ile donatıldı. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde RT-AC3200 her bir 5GHz frekansında 1300Mbit/s (1.3Gbit/s)’ye varan hız ile toplam 2600Mbit/s’ye ulaşıyor. Ek olarak, kullandığı Broadcom® TurboQAM teknolojisi 802.11n 2,4GHz performansını ASUS PCE-AC68 gibi uyumlu cihazlarda 450Mbit/s’den 600Mbit/s’ye çıkarıyor. Tüm bu özellikler sayesinde RT-AC3200, kablolu Gigabit Ethernet ağlardan üç kat daha fazla bant genişliği ile toplamda 3200Mbit/s’ye varan eş zamanlı veri hızına erişiyor.

Kablosuz bağlantısını güçlendirmek ve kapsama alanını genişletmek amacıyla AiRadar evrensel hüzmeleme teknolojisi ile ASUS’a özgü radyo frekansı (RF) ayarı kullanan RT-AC3200 bağlantıların kararlı ve güvenilir olmasını sağlıyor.

Üç bant Smart Connect teknolojisi tüm cihazların performansını maksimuma çıkarıyor

Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı televizyonlar ve Wi-Fi bağlantısına sahip diğer cihazlardaki müthiş büyüme, modern bir evdeki kablosuz bant genişliğinin birçok cihaz arasında paylaşılmak zorunda kalınmasına yol açıyor. Standart router’larda aynı banda çok fazla cihaz bağlandığında, eski 802.11a/b/g Wi-Fi standardını kullanan cihazlar daha hızlı olan 802.11ac cihazların bağlantısını yavaşlatabilir.

ASUS RT-AC3200’ün kullandığı Üç Bant Smart Connect teknolojisi, her bir cihaz için o cihazın hızına, sinyal gücüne ve bandın doluluğuna göre en uygun bandı seçer. Bu sayede hangi bandı kullanmanız gerektiğini seçmenize gerek kalmaz, RT-AC3200 otomatik olarak seçer. Size ise daima daha iyi kapsama alanı ve daha hızlı, daha güvenilir bağlantıların keyfini çıkarmak kalır.

Uyarlanabilir QoS ve Trafik Analizörü — akıllı trafik yönetimi ve takibi

ASUS RT-AC3200, optimum performans elde etmek için ağ trafiğini yönetmenize yardımcı olan kullanımı kolay özelliklere sahip. Uyarlanabilir QoS ise cihazlara ve uygulamalara otomatik olarak öncelik atayan ve mevcut bant genişliğini ihtiyaç duyulduğu biçimde bölüştüren akıllı bir özellik. Uyarlanabilir QoS ile HD videoları sorunsuz izlemek, çevrimiçi oyunları gecikmesiz oynamak, net VoIP görüşmeler yapmak ve Internet’te kesintisiz gezinmek ve indirme yapmak mümkün.

Trafik Analizörü ise, ağda günlük, haftalık veya aylık olarak neler olduğunu bir bakışta gösteren bir zaman çizelgesi içeren yepyeni bir ASUSWRT özelliği. Her bir kullanıcının, cihazın veya uygulamanın ne kadar bant genişliği kullandığını anında görerek İnternet bağlantısında yaşanan veri darboğazlarını azaltabilirsiniz. Trafik Analizörü çocuklarının İnternet kullanımına göz kulak olmak isteyen ebeveynler ve çalışanlarının İnternet aktivitelerini takip etmek isteyen küçük işletmeler için de oldukça kullanışlı bir özellik.

AiProtection ve Trend Micro güvenlik ile içiniz rahat olacak

Ev ağlarının giderek artan karmaşıklığı ve çeşitliliği ile ağ bazında etkin güvenlik sağlamanın zorluğunu dikkate alan ASUS RT-AC3200, özel Trend Micro™ teknolojisini de içeren güçlü AiProtection özelliği ile donatıldı. AiProtection’ın içerdiği dört ana dahili özellikten ilki Router Güvenlik Taraması. Bu özellik, 14 önemli güvenlik yapılandırmasını kontrol ederek router’ınızı etkileyen riskleri keşfeder ve korumayı arttıran yeni yollar önerir. Kötü Amaçlı Site Engelleme özelliği, Trend Micro çevrimiçi veritabanını kullanarak kötü amaçlı oldukları bilinen sitelere erişimi kısıtlar, devamlı koruma sağlar. Güvenlik Açığı Koruması özelliği IP kameralar, akıllı televizyonlar, ‘Internet of Things’ (IoT) cihazları gibi genellikle korunmasız bırakılan cihazları güvenlik açıklarından yararlanan saldırılara karşı korur. Etkilenen Cihazın Belirlenmesi ve Engellenmesi özelliği ise virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımlardan etkilenen cihazların kişisel bilgi göndermelerini ve/veya kötü amaçlı kişiler tarafından kontrol edilmelerini engeller. Tüm bu özellikler birlikte çalışarak kişisel bilgilerinizi ve ağ cihazlarınızı korur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir