ASUS, Strix GTX 750 Ti OC’yi Sunar

STRIX-GTX750TI-2GD5_2D(1x1)

ASUS’a özgü DirectCU II ve 0dB fan teknolojilerine sahip yepyeni bir ekran kartı Oyun hızını referansa kıyasla %7,7 arttırırken, %58 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz kalır.

ASUS, gücünü NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti grafik işlemciden alan, içgüdülerine güvenerek oynamaktan zevk alan oyuncular için geliştirdiği yeni ekran kartı Strix GTX 750 Ti OC’yi tanıttı.

Antik Roma ve Yunanca “baykuş” kelimesinden gelen Strix, ASUS’un yeni oyun donanımı serisinin adı. En keskin işitme ve görme duyusuna ve ortamı hissedebilme yeteneğine sahip olmak anlamına gelen Strix, oyuncunun en küçük hareketleri bile algılayarak duruma göre tepki verebilmesini sağlıyor. Strix, içgüdüler sayesinde hayatta kalmak anlamına geliyor. Strix oyuncuların kanında var, tıpkı bizimkinde olduğu gibi.

STRIX-GTX750TI-2GD5_3D

Strix GTX 750 Ti OC, aksiyon oyunlarında daha soğuk, daha sessiz ve daha hızlı performans için DirectCU II, oyun sırasında mutlak sessizlik elde edebilmek ve Blu-ray filmler seyrederken arka plan gürültüsüyle rahatsız olmamak için 0dB soğutma teknolojisi gibi ASUS’a özgü teknolojilere sahip.

Yeni ekran kartı ayrıca daha fazla dayanıklılık ve soğutma için ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenler ve basit olduğu kadar esnek de olan hız aşırtma ve çevrimiçi akış aracı GPU Tweak gibi özellikler de içeriyor.

2GB yüksek hızlı GDDR5 video bellek ile donatılan Strix GTX 750 Ti OC, 1202MHz hıza çıkarılabiliyor.

STRIX-GTX750TI-2GD5_image3

Mutlak sessizlik içinde oynayın ve referansa kıyasla %7,7 daha hızlı ve %58 daha soğuk oyun performansı elde edin

Strix GTX 750 Ti OC, ASUS’a özgü DirectCU II soğutma teknolojisi ile donatıldı. Bu yenilikçi tasarım ile 6 mm’lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor. Yeni karttaki referansa kıyasla %190 daha geniş ısı dağılım alanına sahip radyatör, Strix GTX 750 Ti OC’nin %58 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışmasını sağlayarak son derece düşük gürültü ile zorlu oyunlarda ultra kararlı performans sunuyor.

1920 x 1080 piksele varan HD çözünürlükte ve 50°C’ye varan ortam sıcaklığında oyun oynarken Strix GTX 750 Ti OC fanını otomatik olarak kapatır, böylece oyunseverler Counter Strike Online gibi oyunları mutlak sessizlikte (0dB) oynayabilirler.

STRIX-GTX750TI-2GD5_image1

Dayanıklılık ve performans için tasarlandı

Strix GTX 750 Ti OC, daha fazla dayanıklılık ve soğutma performansı elde etmek için Super Alloy Power bileşenler ile donatıldı. Katı kapasitörler, beton çekirdekli bobinler ve sertleştirilmiş MOSFET’lerin tümü, özel olarak formüle edilmiş malzemeler uygulanarak çok daha fazla gerilime dayanacak hale getirildi. Super Alloy Power teknolojisi sayesinde vızıldama sesi gibi gürültüler azalırken ekran kartının kullanım ömrü de referansa kıyasla iki buçuk kat artıyor.

Strix GTX 750 Ti OC ayrıca ASUS’a özgü bir araç olan GPU Tweak’e de sahip. Bu araç ile grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilirsiniz. Bu sayede hız aşırtma yapmak hem daha kolay hem de daha güvenli hale geliyor.

Üstelik GPU Tweak’in dahili streaming aracı sayesinde ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabilirsiniz; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebilirler. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

STRIX-GTX750TI-2GD5_box+vga

NOT:

30 kelimelik özet

ASUS, gücünü NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti grafik işlemciden alan ve DirectCU II ile 0dB soğutma gibi ASUS’a özgü teknolojilerle donatılmış yeni ekran kartı Strix GTX 750 Ti OC’yi tanıttı.

60 kelimelik özet

ASUS, gücünü NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti grafik işlemciden alan ve aksiyon oyunlarında referansa kıyasla %58 daha soğuk, 3 kat daha sessiz ve %7,7 daha hızlı performans sağlayan ASUS’a özgü DirectCU II teknolojisi ile donatılmış yeni ekran kartı Strix GTX 750 Ti OC’yi tanıttı. Kart ayrıca sessiz oyun performansı için 0dB teknolojisi ve daha fazla dayanıklılık için Super Alloy Power bileşenlere de sahip.

100 kelimelik özet

ASUS, gücünü NVIDIA® GeForce® GTX 750 Ti grafik işlemciden alan yeni ekran kartı Strix GTX 750 Ti OC’yi tanıttı. Kart, aksiyon oyunlarında referansa kıyasla %58 daha soğuk, 3 kat daha sessiz ve %7,7 daha hızlı performans sağlayan ASUS’a özgü DirectCU II teknolojisi ile oyun sırasında mutlak sessizlik sunan 0dB soğutma teknolojisine sahip. Strix GTX 750 Ti OC ayrıca daha fazla dayanıklılık ve soğutma için ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenler ve basit olduğu kadar esnek de olan hız aşırtma ve çevrimiçi akış aracı GPU Tweak gibi özellikler de içeriyor. 2GB yüksek hızlı GDDR5 video bellek ile donatılan Strix GTX 750 Ti OC, 1202MHz hıza çıkarılabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER1  
STRIX-GTX750TI-OC-2GD5  
  • NVIDIA GeForce® GTX™ 750 Ti
  • PCI Express® 3.0
  • 2048MB (2GB) GDDR5 bellek
  • 1124MHz temel hız
  • 1202MHz arttırılmış hız
  • 5400MHz bellek hızı
  • 128-bit bellek arayüzü
  • 1 x Dual-link DVI-I çıkışı
  • 1 x DisplayPort çıkışı
  • 1 x HDMI çıkışı

Teknik özellikler, içerik ve ürünlerin bulunabilirliği önceden haber vermeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, ortama ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir