ASUS Yeni Oyun Ekipmanı Serisinden Strix DSP, Strix Claw, Strix Tactic Pro ve Strix Glide Modellerini Tanıttı

Strix-Pro-gaming-headset_foldable-design_728

Kulaklık, optik fare, mekanik klavye ve mouse pad’den oluşan yeni oyun ekipmanı serisi oyunseverlerin içgüdülerine hitap ediyor

ASUS oyun ekipmanları serisinin yeni üyeleri ses istasyonlu oyun kulaklığı Strix DSP, oyun faresi Strix Claw, mekanik oyun klavyesi Strix Tactic Pro ve oyun mouse pad’leri Strix Glide Control ile Glide Speed’i tanıttı. Strix Pro oyun kulaklığı ve Strix R9 280 ile GTX 780 ekran kartlarının ardından satışa sunulan yeni ürünler, oyunseverlerin işitme duyularını keskinleştiren ve her şeyin kontrolleri altında olmasını sağlayan Strix oyun ekipmanı serisini tamamlıyor.

Antik Roma ve Yunanca “baykuş” kelimesinden gelen Strix, ASUS’un yeni oyun donanımı serisinin adı. En keskin işitme ve görme duyusuna ve ortamı hissedebilme yeteneğine sahip olmak anlamına gelen Strix, oyuncunun en küçük hareketleri bile algılayarak duruma göre tepki verebilmesini sağlıyor. Strix, içgüdüler sayesinde hayatta kalmak anlamına geliyor. Strix oyuncuların kanında var, tıpkı bizimkinde olduğu gibi.

Strix DSP oyun kulaklığı

Strix DSP, güçlü 60mm neodimyum mıknatıslı sürücüler, tam boy altıgen kulak yastıkları (en geniş yerinde 130mm eninde) ve 7.1 kanallı surround sesleri işleyen sürücüsüz, tak ve çalıştır özellikli ses istasyonu ile donatılmış çok platformlu bir oyun kulaklığı. Strix DSP, emsalsiz güç ve ses performansı ile son derece gerçekçi sesler sunmasının yanı sıra, kullanıcının işitme duyusunu da keskinleştiriyor. Her bir silah atışını ve adım sesini olağanüstü netlikte üreterek savaş alanına hayat katıyor.

Strix DSP’nin büyük boy kulak yastıkları kulağa rahatça oturarak en uzun oyun seanslarında bile konfordan ödün vermeden oynamanızı sağlıyor. Kulak bölümlerinin düz olmasını sağlayan katlanabilir tasarımı sayesinde kulaklığı seyahat ederken oldukça pratik biçimde yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Strix-PRO_front

Strix DSP paketinin bir parçası olan USB girişli tak ve çalıştır ses istasyonu, Dolby® Headphone ve Dolby Pro Logic® IIx teknolojileri sayesinde gerçek üç boyutlu surround ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Rakip modellerin aksine, Strix DSP yerel 7.1 kanallı sesi sanal 7.1 surround sese dönüştürdüğünden bilgisayar ses kalitesinde bozulmaya yol açmamış oluyor. Sonuç olarak elde edilen sesler tam anlamıyla canlılık verici oluyor. Ses istasyonunda ayrıca, oyun içi iletişimin net olması için dış sesleri %90’a kadar filtreleyen oldukça etkili bir çevresel gürültü engelleme (ENC) teknolojisi de bulunuyor. Özel hoparlör çıkış jakı ve düğmesi sayesinde yazılım kontrolleriyle uğraşmak zorunda kalmadan kulaklıktan hoparlör çıkışına geçiş yapmak oldukça kolay.

Strix DSP, FPS, yarış ve aksiyon/RPG oyunları da dahil olmak üzere ses çıkışını birçok oyun çeşidine göre uyarlayabiliyor. İlgili ses profilini seçtiğinizde Strix DSP önemli sesleri anında ön plana çıkarıyor.

PC, Mac, PlayStation® 4 oyun konsolu, birçok akıllı telefon ve tabletle uyumlu olan Strix DSP, piyasadaki çok amaçlı oyun kulaklıklarının önde gelenlerinden biri.

Cut_9-1

Strix Claw optik oyun faresi

Strix Claw, FPS oyunlar için her şeyi kontrol edebilmenizi sağlayan ideal bir oyun faresi. Cihaz, keskin nişancılara uygun hassasiyet, mutlak konfor ve rekabet avantajı isteyen oyunseverler için özel olarak üretildi.

Oyun sınıfı 5000dpi optik sensör, gerçek 1:1 takip, otomatik düzeltme içermeyen hareket imkanı ve esnek DPI kontrolleri ile her bir hareket doğru biçimde takip edilerek anında ekrana yansır. Hareketler saniyede 3,32 metreye varan hızlarla takip edilir ve hassasiyet 50dpi’lık artışlarla ayarlanabilir, böyle Strix Claw size özel oyun hassasiyeti sunarak her türlü durum için kolaylıkla yapılandırılabilir. Üstelik keskin nişancıların anında doğru nişan alabilmelerini saylayan bir DPI kavrama düğmesi de bulunuyor. Farede, mevcut DPI durumunu gösteren bir LED göstergesi de yer alıyor.

Strix Claw’da üçü bağımsız olarak programlanabilen toplam sekiz düğme bulunuyor. Sezgisel Strix yazılımı ile her türlü tuş, fare komutu ya da makro atamak mümkün. Bu sayede oyunseverler önemli komutları klavyeden Strix Claw’a aktararak an erişmeye hazır olmalarını sağlayabiliyorlar.

ASUS mühendisleri, oyun oturumu ne kadar uzun sürerse sürsün maksimum konfor sağlaması için Strix Claw’ı Japon yapımı Omron® D2F-01F düğmelerle donattı. D2F-01F2, diğer birçok düğmeden daha kusursuz tıklama imkanı ve daha fazla tepki sunarak kas zedelenmelerini ve parmakların karıncalanmasını azalttığından oyunseverler tarafından da oldukça beğenilen bir tasarıma sahip.

Strix Claw’ın sağ ele uygun ergonomik tasarımı özellikle de FPS oyunlara uygun parmak ucu ve pençe stili kavrama olmak üzere her türlü tutuş için mükemmel konfor sunuyor. Aerodinamik şekli sayesinde fare olağanüstü konfor ve kavrama imkanı sunarak oyunseverlerin daha hızlı, daha hassas ve güven içinde hareket edebilmelerini sağlıyor.

Hem eğimli hem de son derece dayanıklı olan örgülü fiber ile kaplanmış bağlantı kablosu sayesinde Strix Claw oyunseverleri can sıkıcı düğümlerden ve hareketi engelleyen takılmalardan kurtarıyor.

Ayrıca yazılım ve tak ve çalıştır donanım modları sayesinde Strix Claw’ın kurulumu ve kişiselleştirilmesi de son derece basit. Dahili 64KB bellek ise oyunseverlerin kurulum derdiyle uğraşmadan fareyi istedikleri yere bağlayarak kullanabilmelerini sağlıyor.

Strix Tactic Pro_product photo_3-1

 

Strix Tactic Pro mekanik oyun klavyesi

Strix Tactic Pro, ışık hızında tepki süresine sahip son derece dayanıklı bir mekanik klavye ve çeşitli Cherry MX tuş tipleri arasından seçim imkanı sunuyor: Siyah, Mavi, Kahverengi veya Kırmızı. Bu yüksek kaliteli tuşlar, 50 milyon vuruş ile standart klavyelerden on kat daha uzun kullanım ömrü sunuyorlar. Aynı zamanda dokunulması oldukça rahat olan ve son derece hızlı tepki veren tuşlar, oyunseverlerin bir dakikada yapabilecekleri işlem (APM) sayısını maksimuma çıkarıyorlar.

Geleneksel klavyeler bazı tuşların kaydedilmesini engelleyerek kontrolün hassasiyetini sekteye uğratırlar. Strix Tactic Pro, USB üzerinden son teknoloji ürünü N-Key Rollover (NKRO) teknolojisini kullanarak aynı anda kaç tuşa basarsanız basın, her bir vuruşun dikkate alınmasını sağlıyor. Strix Tactic Pro’nun geleneksel bir klavye gibi çalışmasını istediğinizde ise 6-Key Rollover (6KRO) düğmesi ile anında standart kullanıma geçiş yapabiliyorsunuz.

KB_5

Strix Tactic Pro’da komutların hızlı ve zahmetsiz biçimde özelleştirilebilmelerini sağlayan 13 adet rahat erişilen makro tuşu yer alıyor. Ayrıca F1-F8 düğmelerini toplamda 21 tek dokunuşlu komut için makro tuşu olarak yeniden atamanız da mümkün. Strix Tactic Pro’nun hızlı makro kayıt tuşu ise işlemlerin ve tuşlara vuruş sıralarının oyun deneyimini sekteye uğratmadan algılamasını sağlıyor.

Strix Claw’da olduğu gibi Strix Pro da yazılım veya tak ve çalıştır donanım modları sunarak nereye giderseniz gidin kolay kurulum ve ileri düzey kişiselleştirme yapabilmenizi sağlıyor.

140611-asus375634

Strix Glide Control ve Strix Glide Speed oyun mouse pad’leri

Yeni Strix oyun donanımını mükemmel biçimde tamamlamaları için ASUS iki yüksek kaliteli Strix marka mouse pad tasarladı: Strix Glide Control ve Strix Glide Speed. Bu ürün isimleri, farklı oyun stillerine göre özelleştirilen dokumanın lüks ve kaliteli yapısını vurguluyor.

Strix Glide Control, ince kontrol ve mutlak hassasiyet gerektiren oyunlar için özel dokulu bir yüzey sunan birinci sınıf sık dokumalı bir kumaş ile kaplı.

Strix Glide Speed ise hızlı ve etkin hareketler gerektiren oyunlar için farenin tüm mouse pad üzerinde hiçbir engele takılmadan süratle kaymasını sağlayan ince dokumalı bir kumaşa sahip.

Strix Glide Control ve Glide Speed mouse pad’lerin her ikisi de optik veya lazer farelerin mükemmel çalışmalarını sağlıyor ve yıpranmaya dayanıklı kenarları daha rahat, konforlu ve dayanıklı olmaları için yoğun testlerden geçiriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir