ASUS’un Tüm Dünyada Ses Getiren ZenFone Telefon Ailesi Türkiye’de Tanıtıldı

Bora_Aras

ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen’in ev sahipliğinde, 6 Ağustos’ta gerçekleşen tanıtımda ASUS’un Intel işlemcili ZenFone akıllı telefon ailesi ve ASUS ZenUI kullanıcı arayüzü Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı. Özge Ulusoy’un sunumuyla renklenen etkinlikte Oben Budak da canlı DJ performansıyla ASUS ve ZenFone tutkunları için sahne aldı.

ASUS ZenFone ürün ailesi Esma Sultan Yalısı’nda yapılan gösterişli Türkiye tanıtımıyla akıllı telefon dünyasını değiştirmek için yola çıktı. ZenFone getirdiği yeniliklerle teknoloji tutkunlarının yanı sıra farklı bir akıllı telefon deneyimi arayanlardan da tam not aldı. Etkinlikte ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen tüm ZenFone ailesinin yanı sıra pek çok özelliği ilk kez sunan ASUS ZenUI kullanıcı arayüzünü de tanıttı.

Bora_Aras_Eric_Chen

ASUS açısından Türkiye pazarında önemli bir dönüm noktası olan ZenFone’un tanıtımında söz alan ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen “Türkiye’deki kullanıcılara bu üst düzey deneyim sunan muhteşem seriyi tanıtmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. ASUS olarak bizler her zaman en iyi teknolojinin geniş kitlelerce kullanılan teknoloji olduğuna inandık. İnanılmazı ararken çıktığımız bu yolda herkesin keyifle kullanabileceği lüks bir akıllı telefon tasarlamayı hedefledik. ZenFone inanılmaz bir kullanıcı deneyimini oldukça rekabetçi bir fiyata sunuyor, bu nedenle tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. ASUS’ta tüm tasarımlarının merkezine insanı koyduklarını ifade eden Eric Chen akıllı telefonların artık onsuz yaşayamadığımız cihazlar haline geldiğini ifade ederek bu nedenle dijital hayatın en ufak ayrıntılarına kadar odaklandıklarını belirtti.

Bora_Aras_Ozge_Ulusoy_Eric_Chen_Cigdem_Ertem_Shawn_Chang_Burak_Aydin

ASUS Türkiye ve Kuzey Afrika Ülke Müdürü Bora Aras ise şunları vurguladı: ZenFone serimizde adından da anlaşılacağı gibi diğer ürünlerimizde de gördüğünüz Zen tasarımını kullandık. Zen insanın kendi iç varlığını ve içyapısını derinlemesine görme sanatıdır. Biz bu derinliği tasarıma yansıtıp, güzellik ve güç arasında mükemmel bir denge kurmasını sağladık. Güçlü işlemcisi, mükemmel fotoğraf kabiliyeti ve kullanıcıların yaşamlarındaki her anlarını düzenleyip takip etmelerine olanak tanıyan özellikleriyle ZenFone ve ZenUI kullanıcı arayüzü teknolojide fark ve üstünlük arayanların tercihi olacaktır.

Bora_Aras2

ZenFone ailesi için üstün bir mobil deneyim sağlayan, hızlı ve düşük enerji tüketimli Intel® Atom™ işlemcilerini sağlayan Intel’in Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölge Başkanı ve Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ertem ise şunları söyledi: “Intel olarak mobil dünyada gerçekleştirdiğimiz yenilikçi projelerden birini daha ASUS ile hayata geçirdik. Yüksek performans ve etkin güç tüketimi sunan Intel® Atom™ işlemcili ZenFone ailesini mükemmel bir kullanıcı deneyimi yaratması için tasarladık. ASUS ile birlikte mobil alanda sunduğumuz yenilikler artarak devam edecek. Intel olarak da vizyonumuz, geleceğin teknolojilerini yaratmak ve bu teknolojilerin tüm insanların hayatını zenginleştirmesini sağlamak. Bu vizyon doğrultusunda, mobil teknolojilerden nesnelerin internetine ve giyilebilir teknolojilere kadar birçok alanda geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz.”

eric_chen

ASUS ZenUI – hızlı, doğal ve güzel

ZenFone, özgürlük ve kendini ifade etme kavramlarını öne çıkaran yeni mobil kullanıcı arayüzü ASUS ZenUI’nin kullanıldığı ilk ASUS cihazları arasında yer alıyor. Bu yeni tasarımda canlı renkler, yeni zil ve bildirim sesleri sade bir düzen içerisinde sunuluyor, kullanım kolaylığı ön plana çıkıyor. ASUS ZenUI’da ayrıca kullanıcıların her gün karşılaştığı yüklü bilgi akışını yönetme zahmetinden kurtaran ve zamanı daha verimli kullanmayı sağlayan özellikler de bulunuyor. Bu özelliklerden What’s Next, mesaj, cevapsız çağrı, hava durumu gibi önemli bilgileri tuş kilidi ekranında gösterirken, Do It Later ise kullanıcının ilgilendiği işe odaklanmasını ve sonra yapılması gereken diğer önemli şeyleri unutmamasını sağlıyor.

ZenFone6_1

PixelMaster – her zaman profesyonel görünümlü fotoğraflar

Her ZenFone’da kamera performansını artıran ve muhteşem fotoğraf ve videolar çekmeyi sağlayan Kendi Fotoğrafını Çekme Modu ve Alan Derinliği Modu gibi özellikler taşıyan özel bir ASUS kamera teknolojisi olan PixelMaster bulunuyor. ZenFone 5 ve ZenFone 6’daysa ayrıca düşük ışık koşullarında üstün performanslı çekim sağlayan Düşük Işık Modu ve deklanşöre basmadan önce ve sonra otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekerek hareketli objelerin fotoğraflanmasını kolaylaştıran Zaman Geri Sarma gibi iki özellik daha bulunuyor. Kendi Fotoğrafını Çekme Modu ise yüksek kalitede “selfie”ler çekmenin yeni ve kolay yolu olarak öne çıkıyor. Alan Derinliği Modu yakındaki süjelere odaklanarak arka planı bulanıklaştırmayı sağlıyor. Böylece fotoğrafçıların yalnızca profesyonel kameraları kullanarak oluşturabildikleri bu efekti Depth of Field Modu sayesinde yakalıyor.

ZenFone5_Family_2

Türkiye’de kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği ZenFone, farklı boyut ve renklerde kullanıcılarla buluşuyor. ZenFone 4, siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere farklı renklerdeki değiştirilebilir kapaklarıyla öne çıkıyor.

Çarpıcı bir tasarıma sahip olan ZenFone 5’in kalınlığı en ince noktasında 5.5 mm’ye kadar düşüyor. ZenFone 5, siyah, beyaz, kırmızı, altın sarısı ve mor olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Net ve yüksek çözünürlükte fotoğraflar için güçlü 13 MP kameraya sahip ZenFone 6’da kömür siyah, beyaz, kırmızı ve sarı renkler de mevcut.

zenfone4_1

Ürün ailesinin fiyatları ise şöyle:

Zenfone 4: 449 TL (Turkcell)

Zenfone 5: 699 TL (Teknosa/Kliksa)

Zenfone 6: 799 TL (Teknosa/Kliksa)

Z5Red15

ASUS’un 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip olan yeni ZenFone serisi benzersiz teknolojilere ve özel olarak geliştirilen ZenUI arabirimine sahip.

ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi, 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutları ve çarpıcı renk seçenekleriyle herkes için uygun bir akıllı telefon seçeneği sunuyor. Ayrıca ZenFone, ASUS akıllı cihazlara özgü yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. Basitleştirilmiş ikonlar ve menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı “Sırada Ne Var?” özelliği ile ZenUI, üstün işlevselliği kolay kullanımlı arayüz ile birleştiriyor.

ZenFone 4 – Hareketli bir yaşam tarzı için ince, hafif ve güçlü

ZenFone 4, geniş 4 inç büyüklüğündeki ekranı, Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip güçlü 1.2 GHz Intel® Atom™ Z2520 işlemcisi ile mükemmel bir işlem gücü sunuyor.

ZenFone 4, 5.0 MP çözünürlükte olan arka kamerası dahil toplamda iki kamerasıyla gündelik fotoğraflarınız için harika sonuçlar sunuyor. İnce, şık ve sadece 120 gramlık tasarımını beş çarpıcı renk seçeneğiyle birleştiren ZenFone 4, mobil yaşam tarzına tam uyumlu bir akıllı telefon arayan gençler için harika bir seçim olarak öne çıkıyor.

ZenFone6_Gold_Angle

ZenFone 5 – Geniş HD ekran ve yüksek mobiliteye sahip tasarım

ZenFone 5, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüğe sahip 5 inç’lik geniş IPS HD ekrana ve en ince bölgesinde sadece 5,5 mm kalınlığa ulaşan çarpıcı tasarıma sahip.

ASUS’a özgü PenTouch ve GloveTouch teknolojileri sayesinde ZenFone 5, artırılmış ekran hassasiyeti sunuyor büyük sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Sunulan yenilikçi teknolojilerle akıllı telefonunuzu herhangi bir kalemle veya eldiven kullanırken bile kontrol edebilirsiniz.

ZenFone 5, hızlı ve düşük enerji tüketimli 1.6 GHz hızındaki, Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip Intel Atom Z2560 işlemci ve 8 MP’lik, görüntü sabitleme teknolojisine sahip PixelMaster kamerayla sunuluyor. ZenFone 5, arka aydınlatmalı (BSI) sensör ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip f/2.0 lens sayesinde kamerasıyla öne çıkmaya çalışan birçok modeli geride bırakan bir dijital kamera performansı sunarken, kendi portrelerinizi çekmeniz için 2.0 MP’lik keskin bir ön kameraya da sahip. ZenFone 5, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı, Mor ve Şampanya Sarısı olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

ZenFone 6 – Harika 6 inç HD ekranda üretkenlik ve eğlencenin birleşimi

ZenFone 6, kullanıcılara detaylı görüntüler sunan, 178 derece görüş açılı 6 inç’lik bir IPS HD ekrana sahip. ZenFone 5’te olduğu gibi desteklediği GloveTouch ve PenTouch teknolojileri sayesinde herhangi bir kalemle veya eldivenle de kullanılabilen ZenFone 6, gücünü 1.6 GHz hızda çalışan Intel Atom Z2560 işlemciden alıyor. 6 inç’lik geniş ekranın ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile desteklendiği ZenFone 6, kulaklıkla film izlerken veya oyun oynarken çok daha çarpıcı bir deneyim sunan sanal çevresel ses teknolojisini de destekliyor.

ASUS’a özgü PixelMaster teknolojisiyle desteklenen 13.0 MP’lik ana kamera ve yüksek çözünürlüklü kendi portreleriniz ve video görüşmeler için 2.0 MP’lik ön kameranın da bulunduğu ZenFone 6, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Android için ücretsiz mesajlaşma ve gelişmiş ASUS uygulamaları: ZenUI

ZenFone 4, 5 ve 6 modellerinin tümü ASUS’un yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. ASUS cihazlara özel olarak geliştirilen ZenUI, ZenFone modellerinin sunduğu üstün işlevselliği kolay kullanımlı bir hale getirerek kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.

ZenUI ayrıca Omlet Open Messaging Platform tarafından geliştirilen ücretsiz mesajlaşma uygulaması Omlet Chat’i de destekliyor. Yeni nesil mesajlaşma aracı Omlet Chat ile kullanıcılar diledikleri içerikleri kolayca paylaşabiliyor, SMS ve MMS gibi ekstra ücretlendirmeye tabi tutulan kullanımlar ise tarih oluyor.

ASUS ayrıca tüm ZenFone modelleri için özel olarak geliştirilmiş Android uygulamaları ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin ASUS tarafından geliştirilen e-posta uygulaması, görüşmeleri gruplayarak kolay organize edilmelerini sağlarken web tarayıcı Akıllı Okuyucu Modu ile arka plan tonunu gözleri en az yoracak şekilde otomatik olarak ayarlıyor. Galeri uygulaması ise gelişmiş online senkronizasyon imkanı sunuyor.

ÖZELLİKLER1  
ZenFone 4 ZenFone 5
 • 4 inç WVGA 800 x 480 piksel ekran
 • Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip 1.2GHz Intel Atom Z2520 CPU
 • Android 4.3 Jelly Bean (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)
 • GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+
 • 3G DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps
 • Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct
 • 5 megapiksel arka kamera
 • 0.3 megapiksel ön kamera
 • 2 GB RAM
 • 1600 mAh çıkarılabilir pil
 • 64 GB’a kadar mikro SD kart
 • 124.4 x 61.4 x 7.1 – 12.3 mm
 • 120 g
 • 5 inç HD 1280 x 720 piksel IPS HD ekran
 • Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip 1.6 GHz Intel Atom Z2560 CPU
 • Android 4.3 Jelly Bean (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)
 • GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+
 • DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps
 • Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct
 • 8 megapiksel arka kamera
 • 2 megapiksel ön kamera
 • 2 GB RAM
 • 2110 mAh pil
 • 64 GB’a kadar mikro SD kart
 • 148.2 x 72.8 x 5.5 – 10.3 mm
 • 145 g
ZenFone 6  
 • 6 inç HD 1280 x 720 piksel IPS HD ekran (178 derece görüş açısı)
 • Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip 1.6 GHz Intel Atom Z2560 CPU
 • Android 4.3 Jelly Bean (Android 4.4 KitKat ile güncellenecektir)
 • GSM/GPRS/EDGE; WCDMA/HSPA+
 • DC-HSPA+ (DL/UL): 42/5.76 Mbps
 • Bütünleşik 802.11b/g/n; Wi-Fi Direct
 • 13 megapiksel arka kamera
 • 2 megapiksel ön kamera
 • 2 GB RAM
 • 3300 mAh pil
 • 64 GB’a kadar mikro SD kart
 • 166.9 x 84.3 x 9.9-5.5 mm
 • 196 g

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir