Battlestar Galactica Online Türkiye macerası Oyuncu.com’da başladı

Oyuncu.com, dünyanın 3D teknolojisine sahip ilk üç boyutlu web tabanlı oyunu Battlestar Galactica’yı oyunseverlerle buluşturdu.

Tüm dünyada ve ülkemizde en çok sevilen bilimkurgu dizileri arasında yer alan Battlestar Galactica’nın online oyunu Türkiye’de ilk kez Oyuncu.com’da oyunseverlerle buluştu. Hem de 3 boyutlu…

Tüm dünyada lanse edilen ve hızla en sevilen, en çok oynanan strateji ve savaş oyunları arasında kendisine tartışmasız bir yer edinen Battlestar Galactica artık Türkiye’de. Türkiye’de ilk olarak Ekolay Oyuncu.com tarafından yayınlanan Battlestar Galactica Online’ın (BGO) yenilikçi bir özelliği de var: Dünyada 3D teknolojisine sahip ilk üç boyutlu web tabanlı oyun, Battlestar Galactica oldu. Oyunda Unity 3D teknolojisini kullanıyor.

Televizyon serisi Battlestar Galactica’nın baş yapımcısı David Eick’e göre, dizide kullanılan tüm motif ve kişiliklere oyunda da sadık kalınmış ve film atmosferi başarıyla yansıtılmış. Yine Eick’e göre oyuncular bu oyunu oynarken sürekli olarak çok heyecanlı bir filmin tam ortasındaymış duygusuna kapılabilirler.

Türkiye’de Oyuncu.com Ekolay ve online oyun devi Bigpoint ortaklığıyla gerçekleşen bu projeyle Türkiye’de Ogame ve DarkOrbit ile başlayan uzay oyunları serisi çok daha farklı bir boyut kazanmış oluyor. Battlestar Galactica Online, tarayıcı üzerinden, hiçbir indirme işlemine gerek duyulmaksızın ve tamamen ücretsiz olarak oynanabiliyor. PC oyunlarını aratmayan kalitedeki 3 boyutlu grafikleriyle dikkat çeken BGO, devasa çok kişilik oyunlardan hoşlanan oyuncuların gönlünü fethedecek özelliklere sahip. Oyuna başlarken İnsan ya da Saylon ırkları arasında seçim yapmanız gerekiyor. Size özel avatarınızı oluşturduktan sonra bilgilendirici nitelikteki eğitim bölümünü tamamlıyorsunuz. Hemen ardından kendinizi İnsan ve Saylon ırkları arasındaki kıyasıya mücadelenin tam ortasında buluyorsunuz.

Oyuncuya karşı oyuncu (PvP) savaşlarının yüksek seviyede gerçekleştiği BGO ile oyuncular Türkiye’de ilk defa bir çok oyunculu Unity 3D oyununu, tarayıcı içinde, bilgisayarlarına indirmeye gerek kalmadan oynama şansına sahip oluyorlar. 

Şimdiden Amerika, Fransa, Almanya ve İtalya’da devasa bir oyuncu kitlesi tarafından oynanmakta olan BGO, tamamen Türkçe’ye uyarlanmış versiyonuyla Türkiye’de sadece Ekolay Oyun portali, Oyuncu.com (www.oyuncu.com) üzerinden oynanabiliyor.

OYUNCU.COM hakkında:

Oyuncu.com, Türkiye’nin en büyük portallarından biri olan Ekolay’ın oyun servislerini barındırıyor ve 2001 yılından bu yana oyun alanında faaliyet gösteriyor. Değişik segmentlerden sayısı 5.000’i aşan oyunları; Türkiye’nin en sevilen MMO’ları (çok kullanıcılı oyunlar) ve Okey, Tavla, Bilgi Yarışması ve Doğru-Yanlış gibi özel uygulamaları ile günlük iki yüz bin, aylık 4 milyona yakın tekil ziyaretçiye ulaşıyor.

http://www.oyuncu.com

EKOLAY hakkında:

Türkiye’nin en zengin içerikli portali ekolay.net 1999 yılında kuruldu. 10 Milyon tekil ziyaretçiye ulaşan ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen portallerinden birisi olan ekolay.net, her an onbinlerce kullanıcıyı eğlence, yaşam ve haberleşme platformlarında bir araya getiriyor. Haber, spor, oyun, finans, şehir rehberi, sinema, kadın, astroloji , sağlık, magazin, video,  müzik,  yarışma, TV  gibi içerik kanalları  ile eğlence, haber ve yaşama dair her şey ekolay’da bir arada. İsteyen en güncel haberlere sıcağı sıcağına ulaşıyor, isteyen binlerce oyunla eğleniyor. http://www.ekolay.net

BIGPOINT hakkında:

Bigpoint, 165 milyonun üzerindeki üye sayısıyla ve geliştirdiği geniş devasa online oyun (MMO) yelpazesiyle, dünyanın en büyük 3 oyun portalı ve yayıncısından biridir. Uluslararası alanda bir çok ödüle layık görülmüş olan Bigpoint, hem içerik sağlayıcı hem de yayıncı olarak devasa bir oyuncu topluluğunu arkasına almayı başarmış ve devasa online oyun dünyasında hatırı sayılır bir yer edinmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir