BenQ Ödüle Doymuyor : BenQ dan tasarım harikası ürünler

benq projeksiyon

Resmin orjinal halini görmek için üzerine tıklayınız.
TAIPEI, TAIWAN, Ekim, 9, 2007 BenQ yaşam tarzı tasarımlı ürünleriyle 2007 İyi Tasarım Ödülü’nü (namı diğer “G-Ödülü”) kazandı. Ödül alan ürünler arasında LCD monitör, dijital kamera, cep telefonu ve projektör bulunuyor.
BENQ 2007 İyi Tasarım Ödüllerini de alarak ard arda dört senedir kazandığı bu ödüllerle İyi Tasarım Ödüllerinin sayısını 34’e çıkartmış oluyor.

BenQ Yaşam Tarzı Tasarım Merkezi Yöneticisi Manfred Wang, “Ödül alan ürünler BenQ’un gurur duyduğu ürün farklılığı olan işlevsellik ve tasarım orjinalliğinin onaylanması anlamına gelmektedir ,Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için; çok yönlü, işlevsel ve yenilikçi tasarımlar sunan ürünler yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
6 sene içinde BenQ Global Tasarım Cemiyeti, iF, Red Dot (Almanya), Good Design (Japonya), IDEA (ABD) tasarım ödüllerinden tasdik alıp uluslararası tasarım ödüllerinin sayısını 188’e çıkarmış oluyor.

Bu yılın ödül kazanan BenQ ürünleri E1000 Dijital Kamera, T33 Cep Telefonu, E72 Cep Bilgisayarı, FP241VW LCD ekran ve CP120 dijital projektör oldu .

İyi Tasarım Ödülleri Hakkında
1997 öncesine kadar İyi Tasarım Seçme Sistemi olarak tanınan İyi Tasarım Ödül Sistemi Japonya’da 1957’de bu ülkedeki iyi endüstriyel tasarım bilincini geliştirmek için kurulmuştur. Günümüzde, Japon tüketicilerinin %70’i G-Mark Ödüllerini biliyor ve yapılan araştırmalara göre Japon tüketicilerinin %40’ı ürün satın alırken ödüllerden etkileniyor. Tasarım Ödülleri endüstriyel tasarımı mimari, çevresel tasarım, iletişim tasarımı, yeni alan tasarımlar ve ürün tasarımı gibi çeşitli sınıflarda değerlendiriyor. Her aday güvenlik, orijinallik, ekolojik geçerlilik ve teknolojinin kişiselleştirilmesinde öncülük gibi kriterler kullanarak geniş yelpazeli detaylı standartlarda değerlendiriliyor.

BENQ’nun Ödül Kazanan Birbirinden Güzel Ürünleri :

benq

benq

benq

benq

benq

Resimlerin orjinal boyutlarını görmek için üzerine tıklayınız.

Not: Basın bülteninden derlenmiştir.

2 yorum

  1. VolkanB Yanıtla

    Cihazlar şık duruyo. Media market bunlarıda satsın Hans-helga gibin ucuz ucuz alalım yaw.

  2. özbür Yanıtla

    BenQ çeşitli teknoloji ürünleri üretmektedir. Bunlar arasında, TFT LCD monitörler, LCD TVler, scanner ve yazıcılar, dijital kameralar, projektörler, dizüstü bilgisayarlar, ve cep telefonları bulunmaktadır.

    1999 yılında Acer Display ve Upac Optoelectronics’in birleşmesi ile AUO (AU Optronics) adlı dünyanın 3. büyük LCD panel üreticisini kurmuştur
    Dikkatinizi çekeyim (3.büyük LCD panel )eğerki görüntü kalitesi istiyorsanız öncelik tanımanız gereken markalardan biri kesinlikle ve tasarımıda unutmayın bu arada….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir