BEŞİKTAŞ’A NELER OLUYOR !!!

beşiktaş jk

Yazının girişinde hemen belirtmek isterim ki asla bir fanatik değilim. Futbol takımı desteklemeyi sınırlar dahilinde severim. Takımım yendiği zaman sevinir, yenildiği zaman üzülürüm ancak yenilginin bu oyunun bir parçası olduğunu, bir yenilen olmazsa yenenin de olmayacağını bilecek kadar meseleyi idrak etmiş birisiyim. Kaldı ki bunu herkesin idrak edebilmiş olması gerekir diye düşünür, edemeyenleri de uzaktan garip garip izlerim. Bu nedenlerden ötürü takımım yenildiği zaman öyle hemen birilerini suçlamam, olabilecek şeyler derim, bir sonraki maçı yine keyifle izlemeye çalışırım. Hatta bir sene boyunca dahi takımım kötü oynasa yorumum “her takımın başına kötü bir teknik adam ya da kötü bir idare geçebilir” olur, seneyi beklemeye çalışırım. Çünkü bunlar olağan şeylerdir. Dünya üzerindeki büyük kulüplere bakarsak büyük çoğunluğunun ara ara sıkıntılı dönemlerden geçtiğini görürüz, hatta görüyoruz. Ancak birkaç senedir Beşiktaş için olan şeylere baktığımızda ben bile isyan bayraklarını çekmiş durumdayım, özellikle 8-0′lık! Liverpool maçından sonra.

metin tekin ali gültekin

Hep Beşiktaş’ın o “deli dolu” taraftarından bahsederiz: Çarşı. Evet bugüne kadar ne yağmur çamur, ne kış kıyamet, ne kötü oynanan futbol, ne rakibin büyüklüğü ne de bir başka olumsuzluk Çarşı’nın önüne geçemedi. Hemen burada şunu eklemek istiyorum ki Çarşı denilen grubun tamamını tasvip etmiyorum, çok dengesiz olayların da ortaya çıktığını gördüm. Ancak takım desteği dendiği zaman Türkiye’de bu bir kabuldür ki Çarşı tartışmasız bir numaradır. Dediğim gibi yaptıkları her şeyi tasvip etmesem de onlar bugüne kadar takımın gidişatını önemli ölçüde etkileyen bir gruptu. Hatırlayın ki Süleyman Seba’yı bile baskı sonucu sindiren onlardı, istenmeyen oyuncuları dışlayarak yedek kulübesine hapseden, kulüp ve camia istemese bile bir oyuncuyu bağırlarına basan da onlardı. Kısacası onlar hep aykırı bir grup olmuştu. Ta ki bu yönetime kadar!

sergen yalçın mehmet özdilek pascal nouma

Evet, bu yönetime kadar nedense işler kötü gittiği zaman tribünlerden “yönetim istifa” seslerini duymamız an meselesi olurdu. Bazıları hoşnutsuzluğu anlar ve kendine çeki düzen verirdi. Ha, saman altından su yürüten yine yürütürdü, bu bizim ülkemizin ve futbol kulüplerinin değişmeyen bir kanunu ancak durum hiç bugünkü kadar vahim olmamıştı. Takım hallaç pamuğu gibi dağılmış gidiyor, yönetim başa geldiğinden beri liderlik nedir görülmemiş, doğru dürüst icraat olmamış, borç her geçen gün artmış, iyi oynanmayan bir futbol var (sadece şu an değil) ancak Çarşı hala gık demiyor.

 

carsi

Hemen buradan işi yönetime bağlayalım. Dediğim gibi yönetimin doğru dürüst bir icraatini görmedik, son derece pasif bir idare var, sadece arada bir laf gevelemeyi biliyorlar. Doğru dürüst bir icraatleri olmadığı gibi son zamanda Sinan Engin gibi bir uzmanı! da takıma menajer olarak getirip son derece başarılı! bir işe imza attılar. Düşünün ki bu uzman Liverpool maçından sonra çıkıp hala son derece basiretsiz açıklamalar yapabiliyor. Örneğin: “Biz derbiyi tehir etmek isterken işte bunun için istemiştik” “Bu takıma daha çok yarar sağlayacak futbolcular alacağız”. Sayın Engin o çok yönlü basiretinizi kullansaydınız da bu akşam, derbide oynadığınız Fenerbahçe eğer yenerse ne derim diye bir tasavvur etseydiniz. Fenerbahçe bu akşam çıktı, son derece güzel top oynadı ve kazandı. Demek ki olayın derbiyle falan alakası yok, o konuda lagaluga yapmaya gerek de yok. Futbolcu alımı kısmına gelince, adama sormazlar mı “aklınız bugüne kadar neredeydi?” diye.

 

bjk tribunleri

Bütün bunlara ilaveten sorulacak soru şudur: Sinan Engin kimdir? Ne iş yapar? Böyle bir hezimetten sonra bu basiretsiz açıklamaları yapmak ona mı kalmıştır? Bu takıma yararı nedir? Yoksa zararı mı vardır? Büyük sitelerde yapılan anketlerin olumsuz kısımlarında neden yönetimle beraber kendisinin ismi hep zirvededir?

bjk tribunleri

Çarşı neden hala susuyor? Susmakla da kalmayıp hala neden destekliyor? Yönetim neler yapıyor? Sayın Demirören kendi şirketlerini örmeye devam ederken Beşiktaşın başına çorap mı örüyor?

süleyman seba

süleyman seba

Biliyorum bu soruların cevabı verilmeyecek ve biz yine beklemeye devam edeceğiz. Dediğim gibi asla bir fanatik olmadım ancak asla Beşiktaşı bugünkü gibi hallerde de görmemiştim. Neredesiniz “Metin-Ali-Feyyaz” diye bağıran seyirci topluluğu….

bjk tribunleri

 

bjk tribunleri

 

bjk tribunleri

kaynak: http://www.heartsmagic.net/besiktasa-neler-oluyor/

EK1:

AHMET ÇALIŞ

yıldırım demirören

Beşiktaşı bu duruma düşüren Yıldırım DEMİRÖREN acil olarak istifa etmeli ve menajer Sinan ENGİN’de görevi bırakmalı ve derhal anlamsız yorumlarına da son vermelidir. Beşiktaş’ımız 2003-2004 sezonundan bu yana bırakın şampiyonluğu daha liderlik koltuğuna oturamamıştır. Bu ne acı bir durumdur! Mazisi destanlarla şampiyonluklarla dolu olan bir kulüp bu durumlara düşmemeliydi, düşürülmemeliydi. Bu durumun başlıca mimari yönetimdeki başarısızlığı ile Demirören ve ekibine aittir. Görev yaptığı süre içerisinde gerek teknik kadro seçimi gerek futbolcu transferleri tam bir isabetsizlikle sonuçlanmıştır. Aldığı her yabancı hocaya ve her yabancı futbolcusuna bu kadar tazminat ödemeye mahkum olan bir takım daha sanırım yoktur. Bunun mimarları başarız Demirören ve ekibidir. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim son dönemdeki başarısızlıklarda ve alınan 8-0 lık Liverpool mağlubiyetinde Teknik Direktör Ertuğrul SAĞLAM’ın çok fazla etkisi olmadığı kanaatindeyim. Elindeki yetersiz kadro ve ruhsuz bir takım ile yapılabilecek en iyi şeyleri başardı bence. Ertuğrul Hoca’nın yaptığı tek yanlış seçim Beşiktaş tercihini Yıldırım DEMİRÖREN zamanında yapmasıdır. Belki Efsane başkan SÜLEYMAN SEBA veya Demirören’in çarşı grubunu satın alıp küfürle ıslıkla gönderttiği (şu anda ÇARŞI grubu Demirören aleyhine tek tezahurat yapmamaktadır. Sanırım onlara göre takım başarılı yada cepleri çok dolu sesleri çıkmıyor) SERDAR BİLGİLİ zamanında BEŞİKTAŞIMIZA gelseydi ERTUĞRUL SAĞLAM belki de daha başarılı olacaktı.

BeşiktaşımızıLiverpool maçından sonra bakın nasıl küçümsediler, basitleştirdiler, yerlere serdiler. Bu tabloyu görmek sanırım benim gibi milyonlarca Beşiktaş taraftarını üzmüştür, yıkmıştır. İş yerlerimizde, mahallemizde, arkadaş-dost meclislerinde artık 8 rakamı üzerine muhabbetler kurulmakta… Bizleri bu duruma düşüren yönetim hala mazeretler uydurmakta. Sinan ENGİN 8-0 lık liverpool mağlubiyetini takımın yorgunluğuna, konsantre eksikliğine, sakat oyuncularına bağladı. Sinan ENGİN ertesi gün oynanan FB-PSV maçını izlediği zaman sanırım söylediklerinin ne kadar boş ve durumu kurtarma adına söykenen sözler olduğunu anlamıştır. Belkide yüzü kızarmıştır, utanmıştır ve aynı gece istifa kararı almıştır, kimbilir!!!

Bakın BEŞİKTAŞ’ımız nasıl esprilere, basit eğlencelere meze olmuş. UTAN DEMİRÖREN, UTAN SİNAN ENGİN, UTAN EY ÇARŞI..

liverpool beşiktaş mac sonucu

ÇARŞI BU KEZ BAYIRA KARŞI 😀
� Beşiktaş’ın amblemi değişsin.. 8taş

� Beşiktaş!tı, Eziktaş oldu, Sonra Emziktaş oldu, oda yetmedi SEKİZTAŞ oldu,…

� 90 dakikada 8 tane çay içmedim.

� Çarşı kalecilik mevkiine karşı..

� Çarşı 8’e razı 9’a karşı..

� Çarşı 8 rakamına karşı..

� Cimbomu 6 kasımda yanlız bırakmadığı için Eziktaş’a teşekkürler

� Çarşı bu sefer neye karşı olacak… hakem? ingilizler? stad? çimler? nem oranı? ya da ‘Çarşı Guinness’ e karşı !’

� Matematik baştan say
1,2,3,4,5,6,7,BEŞİKTAŞ,9,10,11,,,,,,
� Her yıl 6 kasımın Galatasaray (FB: 6 GS :0 ) ile birlikte kutlanması çalışmaları başlatılacaktır.

� Beşiktaşın ismi Sekiztaş olarak değiştirilecektir: ‘5iktaş out, 8taş in!’

� 8-0’lık skorlar kulağa garip gelmesin diye kalan tüm Avrupa maçlarına da PAF takım değil hentbol takımı çıkarılacaktır.

� Liverpool maçında oynayan futbolcuların Avrupaya çıkışı ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.

� Pancu ve Bobo nun kaleci olması kararlaştırılmıştır. ( Hangisi as hengisi yedek yönetim kurulu toplantısı sonrası açıklanacaktır. )

�Bu arada şampiyonlar liginde 8 gol yiyerek rekor kırılması sebebiyle kulüp binasında tören yapılması bu goleri yiyerek rekora katkı yapan futbolculara şilt ve beratlarının verilmesi kararlaştırılmıştır.

�Maç esnasında kullanılmak üzere Yıldırım Demirören’e de hakemlerde kullanılan telsiz verilmiş olup kendisi tarafından beğenilmeyen pozisyonlara maç içinde anında müdahale hakkı tanınmıştır. Maç Demirören istediği an durdurularak istediği yerden yeniden başlanacaktır.

�Bu maçla ilgili maçtan önce “Beşiktaş Marsilya taktiğiyle oynayacak” diye okumuştum bi yerlerde.. Marsilya tekzip talebinde bulunmuş mudur o gazeteden?

EK 2:

SERKAN KAYA

sinan engin

Beşiktaş bu ülkenin ilk ve en eski kulübüdür.

Öncelikle söylenmesi gereken ilk şey liverpool’u Türkiye’de 2-1 yenenler de bu futbolculardı. Onlara destek olmamız gerekiyor.
İkinci olarakta Ertuğrul Sağlam gibi bir teknik adam kesinlikle kaybedilmemeli ve destek olunmalı.
Takımımızın en üst makamı olan başkanlık mevkiisinde ki Yıldırım Demirören ve onun yönetim kurulu kesinlikle istifa etmeli.
Sinan Engin gibi şaibeli bir insanın ve Ertuğrul hocanın işlerine burnunu sokan birinin takımdan kesinlikle uzaklaştırılması gerekmektedir.

İbrahim Üzülmez, Koray Avcı ve daha birçok oyuncu takımdan gönderilmeli.

ibrahim üzülmez
Son olarakta bu takım ve yönetim bu taraftarın vefasını haketmiyor. Takıma kesinlikle ün yapmış 1 sol bek 2 orta saha ve 1 dünyaca ünlü forvet şarttır.
Takımdaki dengelerin bozulduğuna dair pahalı futbolcu saçmalıklarına bir son verilip kaliteli ve avrupada ses getiren oyuncular kesinlikle şarttır.

Ne mutlu Beşiktaşlıyım diyene!…

EK3:

Misafir

Sene 2003 YÜZÜNCÜ yılımız. BEŞİKTAŞIMIZ ligi sadece 1 mağlubiyetle kapatmış ,uefa’da başarılara koşmuş muhteşem takım!!!!!!!(BU SADECE BİR KISMI BUNDAN SONRASI ÖNEMLİ)
Ne oldu bize ;
Yıldırım Demirören verdiği rüşvetlerle Serdar Bilgiliye küfür etirmiş sonrasında Serdar Bilgili’ye mecburi istifasını verdirterek meşhur tüpçümüz başkan oldu.Daha sonrasında gelen başarısızlıkların ardı arkası kesilmedi herşeyin BEŞİKTAŞ için yapıldığını söyleyen şahsiyetler içten içe sızarak ve inanıyorum ki gülerek bu duruma gelmemize sebebiyet verdiler.Ne yazık ki tarihlerin en iyi ilkini yapan BEŞİKTAŞIMIZ bu sefer tarihin en kötü ilkini yaparak, bu denli şerefsizlerin yüzünden tarihe tam tersi bir olay yazmış oldu.
Ama inanıyorumki bu insanlarda HERKESİN BOYUN EYDİĞİ ,ŞAPKA ÇIKARDIĞI BİZ TARAFTARIN SAYESİNDE bunun işe yaramıyacağını ve tam aksine takımımız için canımızı bile verceğimizi anlayacaklardır.
Şimdi yeniden başlama zamanı, ORDAKİ ŞEREFSİZLERE SESLENİYORUM bizler BEŞİKTAŞ TARAFTARIYIZ UNUTMAYIN ,GEÇMİŞİMZİ BİLMEYENLERE BU GEÇMİŞİ ÖĞRETMEYE KARALIYIZ BU TAKIMDA RUHSUZLARIN VE ŞEREFSİZLERİN İŞİ YOK. Pazara Kadar Diil MEZARA KADAR BEŞİKTAŞLIYIZ……..

18 yorum

 1. ozalp Yanıtla

  futboldan anlamam
  ama sun u ıyı bılıyorum bu utanc omur boyu surer
  bu besıktasın degıl Turkıyenın utancı
  Bıze bu utancı yasatanlar bu sporu yapmamalı
  herkez bıldıgı ısı yapmalı bu futbolcuları bu teknık dırektoru 3 lıgde oynatmalı
  boyle bır skor affedılemez
  eger bunu affedersek yarın bunlar 20 golde yer
  besıktas gıbı bı camıayı boylesı bı skorla utandıranlar maaslrını hala alıp rahat ca yasamamalılar bu skor Turkluk duygusundan yoksun sırf para ıcın futbol oynayan uc bes capulcunun skoru paf takımını cıkarmanın zamanı geldıde gecıyo bıle

 2. FaLanCa`BiRi Yanıtla

  BEŞİKTAŞımızı yenen koskoca liverpool feneri 7-0 yenen g*tü b*klu benfica

  geyse almanlardan 5 tane yedi demekki fener benfica dan 7 tane 7 😀

  sorumu borumu ? alayınıza mokoko gaysespor ezikbahçe 😀

 3. ümit Yanıtla

  beşiktaş ulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannn
  alayına gideeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrr

  biz skora değil renklere sevdalıyız

 4. özgür çaylı Yanıtla

  nereden nereye değil mi?metin ali feyyezlardan baba hakkılardan noumalardan madidalardan yıldırım demirörenli ve sinan enginli zopotoçnili bilmem neli beşiktaşa vallahi çok yazık çok

 5. ahm3t YazarYanıtla

  Tüm Beşiktaş’a gönül veren kardeşlerime selamlar. 80 li yılları görmüş, yaşamış biri olarak Beşiktaş’ın birçok güzel gününe şahit oldum. Metin ,Ali ve Feyyaz’larla büyüdük. Gorden Milne’den öğrendik serin kanlılığı. Mahalle maçlarındaki defans anlayışımız Ulvi ve Kadir gibi olmalıydı. Gollerimizi atarken kendimizi Beşiktaşımızın efsanesi golcülerinden birinin yerine koyardık. Ama şimdiki çocuklar Beşiktaşımızın maalesef parlak günlerine pek uzaklar.Bunun nedeni her ne olursa olsun gerçek şudur ki Beşiktaş camiası uzun zamandır başarıya ve çoşkuya uzak. Bana göre bunun nedeni yönetimsel problemler. Eğer bir yönetim çatısı altında uzun yıllar başarı sağlanamıyorsa kan değişikliği iyi gelir. Kişiler yerlerini kendilerinden sonrakilere bırakıp yeni ufuklar açmalı. Başarının bu şekilde bayrak değişimi ile sağlanacağını düşünüyorum. Umarım yeni sezonda takımımız bizim yüzümüzü güldürmeyi başarır ve eskilerde olduğu gibi seri şampiyonlukları bizlere yaşatır…

  ÖÜMLE YAŞAMI AYRIAN ÇİZGİ, SİYAH İLE BEYAZI AYIRMAZ Kİ…..
  bEŞİKTAŞLI OLUNMAZ bEŞİKTAŞLI DOĞULUR…..

 6. ahm3t YazarYanıtla

  Merhaba Ünal;
  Bu haber yazıldığında Beşiktaş’ımızın durumu iyi değildi. Herkes tarafından eleştirilen bir takım olmuştuk. Eski kolej havasını kaybetmiştik. Bu satırlar bu yüzden yazılmıştı. Ama şimdi Beşiktaş’ımız bizi mahcup edercesine her dalda bomba gibi gidiyor. Umarım yıl sonunda da aynı güzel düşünceleri taşıyor oluruz. Son söz olarak BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ, BEŞİKTAŞLI DOĞULUR diyoruz.

 7. Geri bildirim: ADAM GİBİ ADAM ERTUĞRUL SAĞLAM…GÜLE GÜLE | Bilgisayar-Destek

 8. GALATASARAYLILARA LAF DÜŞMEZ Yanıtla

  Burda Gs lilere hiç laf düşmez çünkü FENERİN GS yi tam tamına 14-0 yendiğide bir gerçektir.Bilip billmeyenler kkonuşmasın ve 8 mi daha büyük 14 mü acaba (zekalılar anlar)

 9. ahm3t YazarYanıtla

  Sevgili Beşiktaş taraftarları;
  Sanırım hepiniz için Ankara Spor mağlubiyeti bardağın son damlası idi. Anakaragücü ve Galatasaray maçlarından sonra bizi kötü günler bekliyor gibi geliyor bana. Umarım görüşlerimde haklı çıkmam. Olası bir puan kaybı ve mağlubiyet durumunda bence acilen yönetimin kurulu toplayıp seçime gitmesi ve derhal görevi bırakmasıdır. Yıllardır taraftar olarak boynu bükük gezmekten, beş para etmez bazı diğer takım taraftarlarından hakaretler işitmekten, futbol keyfinden mahrum kalmaktan sıkılmış durumdayız. Yıldırım Demirören’in ilk yarı sonunda tabloya bakıp şapkasını önüne koyması gerekmektedir. Beşiktaş’ımıza artık yarar değil zarar vermeye başlayan bir yönetim haline geldiler. Mustafa Denizli’yi antrenör olarak getirmekte tam bir fiyasko. Ertuğrul Sağlam namağlup bir takım emanet etmişti; şimdiki durum hepinizin malumu. Puan kayıpları birbiri ardına gelmekte ve her kayıptan sonra ezber açıklamalar gündemde. Hedeften şaşmadık, güzel oynuyoruz, üzgünüz. Biz taraftarlar Beşiktaş sevgisi hedefinden yıllarca şaşmadık, çizgimiz belli ama artık onurumuzu ayakta tutacak, göğsümüzü kabartacak bir takımı ortaya çıkaracak dirayetli, başarılı, Beşiktaşlı duruşunu her zaman ve her yerde sergileyebilecek bir yönetim ve teknik kadro istiyoruz. Umarım bu dileklerimiz bir an önce hayat bulur. Aslında söylenecek o kadar fazla söz varki maalesef yeri bu site değil:)

 10. nurşen Yanıtla

  doğma büyüme bursa’lı olan ben Nurşen İPEKÇEKER bir beşiktaş taraftarı olarak yıldırım DEMİRÖRENİ kınıyorum.Kendisine başka bi eğlence bulsun artık beşiktaştan elinide,parasınıda çeksin.O yönetimden ayrılmadığı sürece beşiktaş şampiyon olamaz.Zaten gençleri veripte dedeleri alan takım bir de denizli gibi hocası varsa asla şampiyon olamaz.Erturul hocanın günahı neydi.Gördük denizlinin aldığı puanları.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Bu aldğımız 8nci Fenerbahçeli futbolcu oldu. Koskoca Beşiktaş’ımız sanki huzur evi gibi oldu. Nerede futbolu bırakacak, kötü oynayan, mutsuz fenerbahçeli futbolcu varsa sağolsun başkanımız kapıda bırakmadı. Allah’tan Metin-Ali-Feyyaz dönemlerini görme fırsatı olan bir BEİKTAŞ taraftarıyım.

 11. BERK (GFB) Yanıtla

  BU SÖZLERİ YAPANI KINIYORUM DESEM YALAN OLUR MÜTHİŞ BİŞEY ŞUAN BU YAZILARI YERDEN YAZIORUM ÇÜNKÜ GÜLMEKTEN YERLERE DÜŞTÜM VE AĞLIORUM NDN DERSENİZ GÜLMEKTENNNNNN:D:D:D:D:D:D:D:D

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Berk;
   Sitemizin içeriğini gördünüz. Tamamen bilgisayar üzeine kurulu bir site. Fakat ben bir Beşiktaş taraftarı olarak bu yapılanları hazmedemedim ve siteme bu haberi koydum. Habere gelen yorumlarıda istisnasız yayımlıyorum. Fakat yaptığınız yorumları alaycı bir ifadeye indirgemeyelim. Bugun Beşiktaş taraftarının başına gelen yarın başka bir büyük kulubün de başına gelebilir. Lütfen saygıyı elden bırakmayalım.

 12. damla Yanıtla

  berk misin nesin bence sen gülmekten değil eziklikten yerdesin adam ol yoksa biz adam ederis beşiktaşa laf yok..! fazla traş cildi bozar..!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir