Bilkom – Adobe İşbirliğinden Kamuya Yönelik Çözümler

Bilkom 10 Mart’ta Ankara Grand Rixos Hotel’de düzenlediği toplantıda Adobe’nin kamu sektörüne yönelik özel çözümlerini tanıttı. Birçok bakanlıktan yetkilinin katıldığı toplantıya ilgi yoğun oldu.

Adobe’nin iş hayatını kolaylaştıran yeni ve pratik çözümlerinin tanıtıldığı toplantının açılış konuşmasını Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Cömert Varlık gerçekleştirdi.

Adobe kamu çözümlerinin etkinliğine ve verimliliğine dikkat çeken Cömert Varlık: “Ana stratejimiz, distribütörlüğünü yaptığımız tüm markaların ürünlerini Türkiye’nin her yerinden, her segmentinden tüketiciye eksiksiz ve kusursuz bir şekilde ulaştırmaktır. Yetkin iş ortaklarımız ile birlikte ihtiyaca cevap veren çözümler oluşturuyor, ürettiğimiz çözümleri, satış sonrası destek ve danışmanlık hizmetlerimizi, Türkiye’nin birçok ilinde kurum ve kuruluşlarla buluşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

Pekçok kamu kurum ve kuruluşu tarafından kullanılan PDF ve Connect yazılımları, toplantının en çok ilgi gören ürünleriydi. Adobe’nin iş hayatında çığır açan, kağıtsız iletişimi 18 yıl önce ofislere taşıyan PDF teknolojisi ve mesafeleri kısaltan Connect programları Bilkom ve Adobe yetkilileri tarafından katılımcılara ayrıntılı olarak anlatıldı. Sunumların ardından gerçekleştirilen workshop çalışmaları ile, kamu kuruluşlarına özel çözümler sunan Adobe teknolojileri katılımcılar tarafından çok daha detaylı incelendi.

Başbakanlık, Başbakanlık Bilgi İşlem Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Danıştay, MGK Genel Sekreterliği, Devlet Malzeme Ofisi yetkililerinin yanısıra Gazi, Çankaya ve Hacettepe Üniversitelerinden katılımcılar toplantıya dinledi. Türk Patent Enstitüsü ve Milli Kütüphane yetkililerinin de yer aldığı etkinliğe medikal sektörün ilgisi de büyük oldu.

Adobe Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Tolunay Tomruk’un da konuşmacı olduğu toplantıda,  Bilkom Satış Direktörü Fikret Ballıkaya, Bilkom İş Geliştirme Direktörü Erkan Tüfekçioğlu ile tüm Adobe Türkiye ve Bilkom ekibi yerlerini alarak tüm katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir