Bosch AutoDome Easy II H.264 IP kamerasını pazara sundu

Bosch Güvenlik Sistemleri, bina içi ve bina dışı uygulamalarda kullanılabilecek dayanıklı pan/tilt/zoom (PTZ) IP kamerasını pazara sunarak, AutoDome Easy kamera serisini genişletti. Sabit minidome kameralar ile klasik PTZ kameralar arasındaki boşluğu dolduracak şekilde tasarlanan bu benzersiz kamera, diğer PTZ kameralarda bulunmayan gelişmiş özelliklere sahip.

Estetik tasarım gerektiren uygulamalar olan büyük perakende mağazaları, bankalar, okullar ve ofis binaları için ideal olan AutoDome Easy II IP kamera, klasik PTZ kameraların yarı büyüklüğünde ve fiyatı oldukça cazip. Bir tane AutoDome Easy II IP kamera, dört tane sabit minidome kameranın sahip olduğu görüş alanı kadar alanı görüntüleyebiliyor. Fiyatı ise klasik yüksek hızlı PTZ kameranın yarı fiyatı kadar… Bu sayede kullanıcılar AutoDome Easy II IP kullanarak, daha az sayıda kamera ile daha geniş alanları izleyebiliyor, aynı zamanda ise kurulum ve bakım masraflarını azaltabiliyorlar.

– Estetik tasarım gerektiren sistemler için ideal kamera
– Dayanıklı tasarımı sayesinde en zor şartlarda bile güvenilir çalışabilme
– H.264 video sıkıştırma teknolojisi veri depolama maliyetini %50 azaltır

Veri depolama maliyetini ve kullanılan band genişliğini azaltmak için yeni kamera, düşük band genişlikli DVD kalitesinde video elde etmek için H.264 sıkıştırma teknolojisini kullanıyor. AutoDome Easy II IP kamera 4CIF çözünürlüğe kadar aynı anda birbirinden bağımsız iki video akışı ve bir de JPEG video akışı üretiyor. Üçlü video akışı, kameranın hem kayıt hem de canlı izleme için yüksek kaliteli görüntü üretmesine ve aynı zamanda uzaktaki bir sunucu veya cihaza JPEG resimler göndermesine imkân sağlıyor. Kameranın iSCSI desteği ise, kameranın video görüntülerini networke bağlı iSCSI RAID disk dizisine doğrudan kaydetmesine olanak tanıyor.

Güçlü AutoDome Easy II IP kamera 360 derecede yüksek hızla sonsuz dönebilme, değişken yatay ve düşey hareket hızına sahip. 120x (10x optik/12x dijital) zoom ve otofokus özelliği sayesinde müşterilere daha geniş bir görüş alanı sunan kamera, en yeni görüntüleme teknolojisiyle görüntü alanındaki her ayrıntıyı yakalayabilen keskin görüntüler sunuyor. AutoDome Easy II IP kamera 1,0 lux değerinin altındaki mükemmel ışık duyarlığı ile çok düşük ışık şartlarında bile berrak renkli görüntü alınmasını sağlıyor.

İsteğe bağlı Akıllı Video Analiz (Intelligent Video Analysis – IVA) özelliği, AutoDome Easy II IP kameranın video sinyallerini otomatik olarak işleyip potansiyel güvenlik riskleri konusunda operatörlere uyarı göndermesine olanak sağlıyor. IVA sayesinde AutoDome Easy II IP kamera gezinme, sahipsiz nesne, yerinden alınan nesne ve çizgi geçme gibi şüpheli davranışları otomatik olarak algılıyor. Bu şekilde uçta akıllı analiz özelliği sayesinde müşteriler isterse sadece IVA alarmı oluştuğunda network üzerinden video iletimi yapılmasını sağlayarak gerekli band genişliğinin azaltılmasına ve operatörlerin olaylara daha hızlı müdahale etmesine imkân sağlayabiliyorlar.

AutoDome Easy II IP kameranın kurulum ve işletilmesi de oldukça kolay. Orantılı yaklaştırma ve dâhili otofokus özelliği sayesinde her seviyedeki yaklaştırmada kamera kontrolü ve görüntüleme mükemmel bir şekilde gerçekleşiyor. Doksan dokuz adet önceden ayarlı bakış noktası sayesinde kullanıcılar tek tuşla önemli bölgeleri izleyebiliyorlar. İlave olarak kamera, Açık Network Video Arayüzü Forumu (Open Network Video Interface Forum – ONVIF) teknik özelliklerine uyumlu olması sayesinde üreticiden bağımsız diğer network video ürünleriyle uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Sert zemin yüzey, duvar, asma tavan, boru montaj seçenekleri ve Dış Mekân Kurulum Kiti sayesinde AutoDome Easy II IP neredeyse her ortamda kullanılabiliyor. Zor şartlar ve saldırıya dayanıklı alüminyum muhafaza ve dayanıklı polikarbonat yarıküre pencere kameranın zor şartlarda bile yıllarca güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir