Bosch yeni Divar 700 Serisi H.264 Network ve Hibrid video kayıt cihazlarını pazara sundu

Bosch Güvenlik Sistemleri, gelişmiş işlevsellik, kolay kurulum ve işletim özellikleriyle donatılmış IP ve hibrid (IP ve analog) kayıt cihazlarından oluşan yeni bir kayıt cihazı serisini pazara sundu.

700 Serisi Network Kayıt Cihazı tamamen yeni IP platform tabanlı ve 32 IP kamerayı destekleyebiliyor. 700 Serisi Hibrid Kayıt Cihazı ise Bosch’un başarılı hibrid platformunun (Bosch’un Divar XF Hibrid kayıt cihazı) gelişmiş yeni bir sürümü. Bu cihaz 16 IP kamera ve 16 analog kamerayı destekliyor. Her iki kayıt cihazı da Bosch’un H.264 video sıkıştırma teknolojisini kullanıyor ve 4CIF çözünürlükte gerçek zamanlı (25 resim/saniye) ve kayıttan izlemeye olanak sağlıyor.– Yeni H.264 network kayıt cihazı 32’ye kadar IP kamerayı destekliyor
– Hibrid kayıt cihazı artık 16 IP ve 16 analog kamera destekliyor
– H.264 IP kamera/video kodlayıcıların tam otomatik atanması ile kolay konfigürasyon

700 Serisi yeni kayıt cihazları orta ve büyük ölçekli projelerde, herhangi bir bilgisayar gerektirmeden, kutudan çıkar çıkmaz kolayca kurulabiliyor. Tüm kurulum işlemi cihaz üzerindeki kullanıcı arayüzünden kolayca yapılabiliyor. Bu arayüzde H.264 cihazların kolayca bulunup kayıt cihazına atanmasını sağlayan bir uygulama bulunuyor. Bu sayede her bir IP kameranın adresinin tek tek tanıtılmasına gerek kalmaksızın, tüm sistemin kurulumu kısa zamanda tamamlanabiliyor.

700 Serisi kayıt cihazlarında, RAID konfigürasyonu uygulanabilen dört adet dâhili sabit disk sürücüsü bulunuyor. Sabit disklere cihazın ön panelinden kolayca erişilebiliyor. Bu kolay servis imkânı sayesinde, gerektiğinde yeni sabit diskler ekleme veya daha yüksek kapasiteli olanlarla değiştirme yoluyla sabit cihazın dâhili veri depolama kapasitesi 8 TB’a kadar kolayca arttırılabiliyor. Ayrıca, bu kayıt cihazları Bosch network-bağlantılı (iSCSI) network video depolama ünitesi için bağlantı arayüzüne de sahip. Bu sayede çok sayıda kamera içeren veya yüksek çözünürlükte ve yüksek resim hızında uzun süreli kayıt ihtiyacı olan uygulamalarda veri depolama kapasitesini büyük miktarda arttırabiliyor.

Bu kayıt cihazları üzerinde aynı zamanda ayrı networkler kurulmasına olanak tanıyan çift-network Gigabit port bulunuyor. Bu sayede örneğin video kayıtları, daha güvenli olması amacıyla ayrı bir network üzerinde depolanabiliyor.

Cihazlar, video ile eş zamanlı metin kaydetmek için metin tanıma yazılımı desteğini de içeriyor. Bu sayede, kayıt cihazlarına entegre edilen Bosch REG-Sentry plaka tanıma sistemi, örneğin otopark yönetim sistemi, otoyol otomatik ücret toplama sistemi, hız algılama sistemleri, istatistik bilgi toplama, sınır güvenliği ve çalıntı araç araması gibi uygulamalarda kullanılabiliyor. Bu özellik ayrıca POS terminallerinde alışveriş fişindeki bilgilerin kamera görüntüleriyle entegre edilmesinde de kullanılabilir. Ayrıca, Bosch’un VideoSDK (Software Development Kit) kullanılarak, 700 Serisi kayıt cihazları örneğin Kartlı Geçiş Sistemi ve Hırsız Alarm Sistemi gibi diğer güvenlik sistemleriyle de kolayca entegre edilebilir.

kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir