Bulletstorm İnceleme

Merhaba;

Bu yazımda sizlere 2011 yılında en çok ses getiren FPS oyunlardan birisi olan Bulletstorm’ u anlatacağım.

Bulletstorm’ un sıradanlaşmış hikayesi olsada,  müthiş görsel efectlerin ve farklı silahların yanında, her silaha has özelliklerin olması, konuyu takip
etmemize gerek kalmadan oyundan yeteri kadar haz almamızı sağlamaktadır. Kısaca Bulletstorm’ un hikayesinden bahsedelim.

Dediğim gibi klasikleşmiş bir hikâyesi var. Oyun gelecek zamanda diliminde geçiyor. Baş karakterimiz olan Grayson Hunt  ve takım arkadaşları Dead Echo adlı özel bir time bağlıdır. ir gün, bir operasyon sırasında başından beri kandırıldıklarını ve masum insanları öldürdüklerini anlarlar. Emirleri aldığımız General Sarrano’ya karşı gelirler ve ayrılırlar. Olaylar da zaten bundan sonra gelişiyor. Bu dört arkadaş; Grayson Hunt, Ishi Sato (kendisi bir Cyborg), Whit Oliver ve Rell Julian uzay korsanı oluyorlar, başlarına ise ödül konuyor. Kandırılmayı sindiremeyen Grayson Hunt ise tüm bu zaman diliminde intikam duygusuyla yanıp tutuşmuştur.

Ekibimiz General Sarrano’ya saldırı düzenliyor ve klişe olarak; terk edilmiş bir gezegene mecburi iniş yapıyoruz. Artık tek amacımız; mutant ordularıyla, hiç görmediğiniz vahşilikte yamyamlar ve çetelerle dolu olan bu gezegenden kaçış yolunu bulmak ve bizi bu duruma düşürenlerden intikam almaktır.

Oyunun oynanışına gelelim;

Bulletstorm da düşmanları öldürdükçe puanlar kazanıyorsunuz ve bu puanları silahları güçlendirmek için ve mermi almak için kullanıyorsunuz. Fazla silah olmamasına rağmen, silahların çok güzel tasarlanmış özellikleri sayesinde farklı silahlar aramıyorsunuz. Silahın geliştirebileceğimiz özellikleri; mermi kapasitesi ile charge özelliğidir. Bulletstorm’ da en çok hoşumuza giden charge özelliğidir. Her silahın charge özelliği var ve özellikle boss larda çok işe yarıyor. Oyunun başlarında kullanmaya başladığımız sol elimize taktığımız enerji yüklü kırbaç benim favori silahlardan biri. Bu silah ile bizden uzakta olan düşmanları üstümüze doğru çekiyor ve tam önümüze geldiğinde ağır çekime geçiyorlar. Aynı zamanda yakındaki düşmanlarda sağ tekme ile vurduğumuzda ağır çekime geçiyor. Böylece iyice nişan alıp atış yapabiliyoruz. Bir diğer favori silahım ise sniperdir. Silahı ateşlediğimizde merminin arkasında mermiyi takip ediyoruz ve istediğimiz şekilde yön veriyoruz, tabi bu arada ağır çekime giriyor.

Kısacası, Bulletstorm her ne kadar sıradan konusu olsada skillshot özelliği ile FPS tarihinde bir ilke imza atmıştır. Oyunun 5-6 saat oynama süresi var bu yüzden Bulletstorm u oynarken acele etmeden oyundan zevk alarak düşmanlarınızı acımasızca yok edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir