Büyük Veriler “Lenovo Storage”a Emanet

Lenovo_px_Family

Depolama çözümleri pazarında “Lenovo Storage” markasıyla faaliyet gösteren Lenovo, ev kullanıcılarına ve kurumlara, uygun maliyetli, yüksek teknolojiye sahip, esnek ve kurulumu kolay cihazlar sunuyor.

Bilişim teknolojileri dünyasına damgasını vuran “büyük veri” her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Mobil erişimdeki artış, sosyal ağların gelişimi, internete bağlanabilen yeni cihazlar, mobil alışveriş seçenekleri ve online paylaşımlardaki artış, artık büyük bir “dijital evren” yaratmış durumda. Öyle ki araştırmalar, 2009’da 0.8 Zettabytes (Zb) olan veri miktarının 2020’ye kadar 35.2 ZB’ye çıkacağını öngörüyor. Bu 44 kat büyüyen veriyi saklamak, korumak ve yönetmek ise bireysel ve kurumsal kullanıcıların en çok önem verdikleri konuların başında geliyor.

Lenovo_Network_Storage_Family

Pazarın bu dinamiklerinden yola çıkan Lenovo, EMC ile depolama alanında imza attığı büyük işbirliği sonucu bu alanda da Türkiye pazarındaki yerini aldı. Böylece 425 milyon kullanıcı sayısıyla liderliğini koruyan, 2008’den bu yana da EMC şirketi olarak yoluna devam eden Iomega ürünlerinin Türkiye’de “Lenovo Storage” markasıyla satışı başladı.

Lenovo Türkiye Kanal Müdürü Burç San Lenovo Storage markalı depolama cihazlarıyla ev kullanıcılarından KOBİ’lere geniş bir kesme hitap ettiklerini belirtiyor.Lenovo Storage Müdürü Eftal Sezer ise ”Lenovo Storage cihazlarını kullananlar, dünyanın neresinde olursa olsun, diledikleri ağa ve internete bağlanarak dosya paylaşabiliyor” diyor ve bu teknolojinin KOBİ’ler için büyük bir fırsat olduğunu dile getiriyor. Sezer ayrıca, kendi bellek ve işlemcisine sahip olan bu cihazları kullanmak için herhangi bir bilgisayara ihtiyaç bulunmadığını da hatırlatıyor ve ekliyor: Ağ erişimi sayesinde bulunduğunuz her yerden depolama yapabilen bu cihazlar,özellikle KOBİ’lere yönelik uygun fiyatlı kişisel bulut depolama ortamları da sunuyor. Daha büyük işletmelerdeki veri depolama ihtiyacına yönelik çözümler de portföyde yer alıyor. Bu cihazlarda EMC’nin yazılım çözümlerinin kullanılması ise güvenliği yüksek ölçüde artırıyor.”

Lenovo_Network_Storage_Family_front_horizontal

Kurulumu kolay, fiyatı avantajlı 

Ürün portföyünde 2 TB’dan 48 TB’a kadar cihazların bulunduğu Lenovo Storage ailesi, kullanıcıların ihtiyaç, talep ve bütçelerine uygunlukta depolama çözümleri sunuyor. Yedekleme, uzaktan erişim, sanallaştırma, uçtan merkeze replikasyon, sanal desktop uygulamalarıyla kişisel bulut teknolojileri sağlayan bu çözümlerle IP Video gözetim yapmak da mümkün. Aynı anda 150 kullanıcıya kadar uzaktan bağlanma imkanı sunan Lenovo Storage Ailesi, kolay kurulum ve kullanım özellikleriyle de dikkat çekiyor. Cihazlar, daha güçlü ve esnek teknolojiye sahipken, avantajlı maliyetleriyle de rekabette öne geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir