CASPER’ın “Sessizi” Büyük Ses Getirecek

Casper masaüstünde devrim yaratacak, Super Silent Teknolojili yeni Nirvana serisini piyasaya sundu. Yeni Nirvana bilgisayarlar, 23 desibel ve altında ses seviyesi ile fısıltıdan daha sessiz çalışıyor. Casper’ın uzun süren AR-GE çalışmaları, mükemmel dizayn ve sessizlik konforunu hedeflerken, yaprağın yere düşmesi ile aynı ses seviyesine sahip yeni Nirvana, kullanıcısına teknolojinin sessizliğini yaşatıyor.

Sürekli yeni teknolojileri sunmada lider olan Casper, patenti kendisine ait Super Silent Teknolojisi ile en sessiz bilgisayarı Nirvana masaüstü serisini geliştirdi. İnsan kulağının duyabileceği en düşük ses seviyesi 0 desibelken; 30 desibel fısıltı, 60 desibel ise normal konuşma ses seviyesi olarak kabul ediliyor. Süper silent teknolojili Nirvana ise 23 desibel ve altındaki fısıltıdan bile daha az ses seviyesi ile masaüstü bilgisayarın ses problemini ortadan kaldırıyor.

Super Silent Teknolojili Yeni Nirvana’nın bu sessizliğinde Casper mühendislerinin geliştirdiği akustik iç tasarım, özel tasarlanmış güç ünitesi ve özel soğutucu gibi etkenler büyük rol oynuyor. Özellikle aynı anda birçok bilgisayarın çalıştığı gerek ev, gerek ofis ortamlarında ortaya çıkan gürültü kirliliği, Süper Silent Teknolojili Casper Nirvana ile artık tarih oluyor.

TASARIMDA YENİ BİR SOLUK

Casper, Super Silent teknolojili yeni Nirvana ile üst seviye performansla sessiz çalışma özelliğini korurken, masaüstündeki beğeni çıtasını yükselten, high end dizaynıyla fark yaratıyor. İki yan paneli de parlak siyah olarak tasarlanmış ışıltılı ve pürüzsüz görünümüyle dikkat çekerken, ön paneldeki siyah ile metalik grinin göz alıcı birleşimi, dizaynın en göz alıcı detayını oluşturuyor. Bu high end dizayn, Casper Nirvana’yı evinizin başköşesine taşıyacak.

Taşınabilir harddisk, webcam gibi USB multimedya bağlantılı cihazlarına bağlantı sağlayabileceğiniz üst panelde kullanım kolaylığı unutulmamış.

Birçok farklı konfigürasyona sahip olan yeni Nirvana, İntel’in son teknolojili işlemcilerini destekleyen donanımıyla göz dolduruyor. Farklı ihtiyaçlara uygun birçok özellik ve konfigürasyona sahip Nirvana’lar, 20 İnç’lik ekran boyutu ile de üst düzey bir konfor sağlıyor.

Aşağıdaki linke tıklayarak  yeni ürünler hakkındaki sunuma göz atabilirsiniz.

Casper Sunum

Basın bülteninden derlenmiştir.

10 yorum

 1. Faruk ŞENER Yanıtla

  Sessiz fan yok sessiz power gibi piyasada bir çok işe yaramaz satılıyor.Olaya kökten çözüm bulan casperı tebrik ediyorum.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Faruk ŞENER;
   Casper son dönemde ürün yelpazesindeki yenilikler ile göz doldurmaya başladı. Özellikle satış sonrası vermiş olduğu hizmet kalitesini de arttırarak son kullanıcıların gözündeki imajını daha da sağlamlaştırdı. Bir Türk firması olarak sevindirici bir gelişmedir.

 2. Onur Yanıtla

  23 desibel bile bir süre sonra ciddi boyutta rahatsızlık verici olabiliyor bu durumda galiba kulaklarımız rahat edecek.

 3. reşattk Yanıtla

  gerekliydi böyle bişey ve casperın böyle birşey geliştirip patentini falanda almasını çok takdir ettm.bana kalırsa casper kalite seviyesini gitgide yükseltiyo..

 4. BohnniTA Yanıtla

  KASA DİZAYNI GAYET ŞIK VE KULLANIŞLI, FISILTIDAN DAHA AZ SES İSE ÇOK BAŞARILI. BENCEDE BU TÜR YENİLİKLERİ BİR TÜRK FİRMASININ YAPMASI SEVİNDİRİCİ

 5. ökkeş Yanıtla

  O KADAR SESSİZ Kİ SERVİSTEN GELDİĞİNİ ARTIK ZOR DUYUYORUM ÇÜNKÜ BEN DEĞİL SERVİSDEKİ ARKADAŞLAR KULLANIYO.BİLGİSAYARDAN SOĞÜMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR ISRARLA TAVSİYEMDİR.ALIN BİR CASPER GÖRÜN BAKALIM ARTIK SAATLERİNİZİ BİLGİSAYAR BAŞINDA GEÇİREBİLİYOMUSUNUZ.

 6. kespırmağdur Yanıtla

  bu markadan çektikleriden dolayı artık ömrüm hayatım boyunca bi daha casper adını duymak istemiyorum. bunun yüzünden sevimli hayaletten bile soğudum.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Akın Güloğlu,
   Sorunuz hakkında emin değilim. Ürünü satın almadan önce yetkilisine sormanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir