Castlevania: Lords of Shadow Hakkında

Merhaba;

Bu yazımda sizlere Castlevania: Lords of Shadow oyunundan bahsedeceğim.

7 Ekim 2010 tarihinde piyasaya çıkan Castlevania, dağıtımını Konami firmasının üstlendiği oyun çıktığı anda yoğun ilgi gördü ve Amerika ile Avrupa’ da
1 milyon adet dağıtımı yapıldığını duyurdu. Konami, Oyun severlerin, Castlevania karşı gösterdiği ilgiden ötürü mutlu olduklarını belirtti.

Castlevania: Lords of Shadow  oyununda, Belmont tarikatından Gabriel Belmont’u ana karakterimiz olarak yönetiyoruz. Bol bol düşman ve boss’larla karşılaşacağımız Castlevania; akrobasi, bulmacalar ve aksiyon sistemi bir arada oldukça iyi şekilde harmanlanmış, fakat Bazı gözüme çarpan üzücü olaylar var. Birincisi, Oyunda bölümü bitirmenin yanında, bazı yan görevler verilmektedir. Bunlar magic gamleri bulmak ve weapon upgrade leri bulmak. Bunlar bulmak gerçekten de çok zor. İkincisi, Yeni Skiller alabilmek için puan biriktirmemiz gerekmektedir, fakat şöyle bir sorunumuz var, skill ler çok yüksek puan isterken oyunda puan almak oldukça zorluyor.

Şunuda belirtmek istiyorum. Castlevania ’nın dövüş ve combo skilleri fazlasıyla God Of War oyununa benzemiş.Bir God Of War hastası olarak,  oyunu oynarken bazı yerlerde God Of War oynuyomuş hissi yaşadım. God Of War oyunundan esinlenilmiş olabilir. Ama kesinlikle ondan aşağı kalır yanı yok. Gerçekten uğraşılmış ve başarılı bir oyun oraya çıkarılmış.

Hikaye mistik olmakla birlikte çok da orijinal değil aslında. Olay 1022 senesinde geçiyor. Dünya ile cennet arasındaki bağlantı, Lords of Shadow isimli grubun yarattığı terör ile krize girmiş ve kopma noktasına gelmiştir. Bunun için mücadele etmesi gereken taraf da, Brotherhood of Light’dır. İşte Gabriel Belmont olarak bu grubun en önemli temsilcilerinden birisiyiz ve dünyayı bu kaostan kurtarmak için uğraşıyoruz. Genelde her ana karakterin olduğu gibi, Gabriel’in de kendi emelleri var. Çok sevdiği eşi, Lords of Shadow tarafından katledilmiştir ve bunun intikam ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Mücadelesinde başarılı olduğu takdirde, dünyayı kurtarmakla kalmayacak, eşinin ruhunu da rahata erdirecektir. Bu uğurda birçok düşman ve yandaşı olacaktır. Tabii hepsine ulaşması ya da yok etmesi için en çok bizim yardımımıza ihtiyacı var.

 

 

2 yorum

  1. Geri bildirim: Castlevania: Lords of Shadow

  2. Hakkı Yenilen Yanıtla

    Tebrik ederim Gürhan bey ,gerçekten çok özgün ve bilgilendirici bir yazı olmuş.Biz oyun severler bu denli yararlı bilgilerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir