Cyberoam CR10iNG ile Küçük Ofisler Büyük Şirketler Kadar Güvende

10iNG-UTM

Cyberoam, küçük ofis ve ev ofislere kurumsal nitelikte güvenlik çözümleri sunmak üzere tasarladığı yeni birleşik tehdit yönetimi (UTM) çözümü CR10iNG’i duyurdu. Cyberoam CR10iNG, saniyede 60 megabit veri akışını tehditlerden arındırabilen yüksek performansıyla ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın önde gelen ağ güvenliği çözümleri üreticisi Cyberoam, küçük ölçekli işletmeler, şubeler ve ev ofislere yönelik sınıfının en performanslı ve uygun fiyatlı birleşik tehdit yönetimi çözümü CR10iNG’i duyurdu. Kurumsal ölçekteki güvenlik standartlarını küçük işletmelerin hizmetine sunmak üzere özel olarak tasarlanan CR10iNG, saniyede 400 megabit hızında firewall korumalı bağlantıya izin veriyor ve 60 megabit veriyi gerçek zamanlı olarak tehditlerden arındırabiliyor.

Çağdaş Şirketlerde Ev Ofislerin Güvenliği Önem Kazanıyor

Çoğu şirketin ana merkezindeki güvenlik çözümlerini kurgularken gösterdiği özeni küçük ofis ve şubeleri için göstermediğine dikkat çeken Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş, bu durumu keşfeden saldırganların öncelikle bu zayıf noktaları hedef aldığını söyledi. Özellikle evden çalışma eğiliminin kabul görmesiyle giderek yaygınlaşan ev ofislerde güncel tehditlerle mücadele için gereken güvenlik altyapısının genellikle göz ardı edildiğini vurgulayan Aktaş, şu bilgileri paylaştı:

“Yakın zamanda Amerikan perakende zinciri Target örneğinde olduğu gibi şubelerdeki güvenliğe yeterince özen göstermeyen şirketlerin oldukça pahalı bedeller ödediğine şahit olduk. Son zamanlarda yaşanan olaylar bu konunun önemini gündeme getirmekle birlikte, piyasada bu gibi ihtiyaçları karşılayacak güvenlik çözümleri konusunda önemli bir boşluk vardı. Cyberoam CR10iNG’i bu boşluğu doldurmak üzere konumlandırdık. Cyberoam CR10iNG ile uzak ofislerdeki güvenliği şirketlerin genel merkeziyle kıyaslanacak bir ölçeğe taşımayı hedefliyoruz.”

Kurumsal Nitelikteki Ürünlerin Genlerini Taşıyor

Kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına özgü NG serisi üst sınıf Cyberoam UTM cihazlarında kullanılan CyberoamOS’ten güç alan CR10iNG, küçük işletmeleri ve ofisleri kurumsal nitelikte güvenlik çözümleriyle tanıştırmak için tasarlandı. Ürünün sunduğu güvenli bağlantı yeteneğiyle mobil çalışanlar şirket ağlarına ve uygulamalarına güvenle erişebiliyor. Ayrıca merkezi yönetim fonksiyonları sistem yöneticilerine büyük kolaylık sağlıyor.

Geniş bir coğrafyaya yayılan perakende, konaklama, finansal hizmetler, kamu ve sağlık kurumları gibi kuruluşlar, özellikle sahip oldukları verileri hedef alan saldırılara karşı korunmak ve mobil çalışanlarının verimliliğini artırmak için daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyuyor. Cyberoam CR10iNG ile mobil çalışanlar şirket ağlarıyla IPSec veya SSL VPN üzerinden güvenli bağlantı kurabiliyor. Bu durum, özellikle iş gücünün önemli bir bölümünü uzaktan çalışanların oluşturduğu işletmelere büyük avantaj sağlıyor.

CR10iNG küçük şirketlerin daha büyük şirketlerle işbirliği yapmak için ihtiyaç duyduğu güvenlik standartlarına uyumluluğun sağlanmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca sahip olduğu yüksek performansla yatırımın geleceğini garanti altına alıyor.

Cyberoam CR10iNG, beraberinde Cyberoam’ın öncülük ettiği Layer 8 güvenlik standardı, Cyberoam Central Console (CCC) merkezi yönetim konsolu, Cyberoam on-Cloud bulut tabanlı yönetim hizmetleri ve Cyberoam’a özgü açık kaynak kodlu kayıt ve raporlama çözümü iView ile birlikte geliyor. Detaylı bilgi için www.cyberoam.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir