Dassault Systèmes 3. çeyrekte hedefleri aştı

Dassault Systèmes mali yılın üçüncü çeyreğinde Uluslararası Finansal Raporlama Sistemi (UFRS) açılış bilançosunu yüzde 30 artırdı.

3D ve Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümleri alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından Dassault Systèmes (DS), 2010 üçüncü çeyrek mali yılı sonuçlarını açıkladı. Buna göre DS güncel kurlar içerisinde Uluslararası Finansal Raporlama Sistemi (UFRS) açılış bilançosunda yüzde 30 (rapor edilen %38,4) artış gösterirken; UFRS olmayan toplam gelirlerde ise yüzde 32 oranında artış sağladı (rapor edilen %40.1).

2010 yılı üçüncü çeyrek için UFRS olmayan finansal göstergelerini geçen yıla göre artıran Dassault Systèmes’in, UFRS’de hisse başına kar payı yüzde 44’e yükselerek 0.46 Euro’ya, UFRS olmayan için ise yüzde 48 artarak 0.65 Euro’ya kadar yükseldi.

2010 yılının 3. çeyreğinde elde edilen sonuçlarla ilgili bir açıklama yapan Dassault Systèmes CEO’su Bernard Charlès gerek yeni yazılım cirosunda gerekse daha önceki yıllardan gelen senelik yazılım cirosunun ulaştığı seviyeden büyük memnuniyet duyduklarını; özellikle global ekonomik krizin etkilerinin yer yer devam ettiği bugünlerde böyle bir gelişmenin oldukça önemli olduğunu açıkladı.

Dassault Systèmes hakkında

3 Boyutlu (3D) ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan Dassault Systèmes, 80 ülkede 100,000’den fazla şirketle birlikte çalışıyor. 1981’den beri 3D yazılım pazarında var olan Dassault, 11 temel sektörde tüm ürünlerin yaşam döngüsüne yönelik 3 boyultu vizyon sağlayan ve endüstriyel süreçleri destekleyen PLM uygulama yazılım ve hizmetlerini geliştiriyor. Dassault Systèmes’in ürün yelpazesi, sanal ürün tasarımı için CATIA, 3D mekanik tasarım için SolidWorks, sanal üretim için DELMIA, sanal test için SIMULIA, küresel ortak yaşam döngüsü yönetimi için ENOVIA ve online 3D gerçekçi deneyim için 3DVIA ürünlerini içeriyor. Dassault Systemes Nasdaq’da (DASTY) ve Euronext Paris (#13065, DSY.PA) borsalarında işlem görüyor. Daha fazla bilgi için: www.3ds.com

CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, SolidWorks ve 3DVIA Dassault Systemes’in veya onun ABD’de ve diğer ülkelerdeki iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir