Dell Poweredge VRTX Çözümü Dell Kurumsal Forumu’nda Tanıtıldı

PowerEdge VRTX Servers

Altı kıta ve 50’den fazla ülkeden binlerce kurumsal şirket,
ofis BT ortamlarını geliştirmek için PowerEdge VRTX’i tercih ediyor.

Dell, ofis ortamları için özel olarak tasarlanan ilk entegre BT çözümü PowerEdge VRTX’in dünya genelindeki müşteriler tarafından giderek daha fazla benimsendiğini duyurdu. Devrim niteliğindeki bu bütünleşik altyapı çözümü, farklı donanım ve birden fazla yönetim aracıyla ilgili karmaşıklıkları ortadan kaldırarak, ofis BT operasyonlarını daha az karmaşık hale getiriyor.

6 kıta ve 50’den fazla ülkede; sağlık, otomotiv, perakende, finans, üretim, eğitim ve diğer sektörlerdeki müşteriler, ofis BT ortamlarını geliştirmek ve müşteri isteklerine yanıt sürelerini hızlandırmak için, bu entegre çözümden yararlanıyor.

Dell Gelişen Pazarlar Bölgesi, Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Pazarlama Müdürü Tunç Erkan; Dell PowerEdge VRTX ile ilgili olarak, “Dell, sunucu pazarı geliştikçe müşterileri etkileyen çeşitli büyük, küçük veya uzak ihtiyaçlar için çözümler sunmakta ön saflarda yer almaya devam ediyor. Dell PowerEdge VRTX, bugünkü geliştirmeler ve devam eden müşteri taleplerine bakıldığında, müşterilerin işletmelerini büyütme konusunda daha fazla kolaylık ve verimlilik elde edebilmelerine ilişkin ihtiyaçlarını karşılıyor” diyor.

PowerEdge VRTX’in, ofis BT altyapılarını basitleştirerek ve gelecekteki teknoloji ihtiyaçları için ölçekleme yapabilme konusunda daha fazla esneklik sunarak, BT verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Dell PowerEdge VRTX, “InfoWorld U.S.A. 2014 Yılın Teknolojisi” ödülünün ve “CRN 2013 Yılın Ürünü” ödülünün de sahibi oldu. “Yılın en yenilikçi sunucu tasarımlarından biri” olarak nitelendirilen PowerEdge VRTX’in aldığı diğer ödüller arasında İngiltere’de verilen IT Pro’s Innovation Award ödülü, Japonya’da verilen Interop’s Best of Show Award – Special Prize ödülü ve dünya genelinde çeşitli 20 ödül ve olumlu incelemeler yer alıyor.

PowerEdge VRTX’le verimlilik ve esneklik

Sunucuları, depolamayı, ağı ve yönetimi entegre eden tek ve kompakt bir kasa olarak tasarlanan Dell PowerEdge VRTX, kullanıcıların ofis ortamlarını düzene koymalarına, BT operasyonlarını hassaslaştırmalarına ve büyük oranda işlevsel verimlilik gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. PowerEdge VRTX’teki yeni geliştirmeler, ek iş yükü seçenekleri için destek sunuyor.

Dell, uzak ofis, şube ve küçük işletme ofislerinde daha fazla kolaylık, verim ve performans sunabilmek için PowerEdge VRTX’in yeni özelliklerini de tanıttı;

Kasa içinde üst düzey veri koruma: Dell mümkün olan en üst düzeyde sürekli kullanılabilirlik isteyen müşteriler için, VRTX kasası içinde RAID denetleyicisi yedeklemesi sağlayan, ikinci bir “RAID Denetleyicisi” seçeneği sunuyor.

Daha güçlü sunucu modeli seçeneği: PowerEdge VRTX, büyük veritabanı, iş zekâsı, veri madenciliği, kurumsal kaynak planlama (ERP), tedarik zinciri yönetimi (SCM) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) uygulamaları gibi iş yüklerinin daha hızlı işlenmesini sağlamak için, artık dört soketli PowerEdge M820 blade sunucu seçeneği de sunuyor.

Geliştirilmiş sistem yönetimi: VRTX Kasa Yönetim Denetleyicisi (CMC), Dell PowerEdge M1000e blade şasi yönetimi ile ortak bir tasarımı paylaşarak, kullanıcılarına yerel veya uzak VRTX sistemlerini yönetebilmeleri için sağladığı, ayarlama, güncelleme ve korumaya ilişkin geliştirmelerin yanı sıra tanıdık bir sistem yönetimi aracı da sunuyor.

Sanal masaüstü bilgisayarlar için GPU seçeneği: Dell PowerEdge VRTX, artık grafik işlem birimleri (GPU’lar) için destek sağlayarak, uzak ofislerde ve şubelerde sanal masaüstü altyapısının (VDI) kullanılmasına olanak veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir