Dell ve HP, Oracle’ın “Oracle Solaris”, “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM” İşletim Sistemlerini Sertifikalandırmaya ve Satmaya Başlıyor

Haberin Önemli Noktaları

  • Oracle, Dell ve HP’nin kendi x86 platformlarında çalışan üç Oracle işletim sistemi olan “Oracle Solaris”, “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM”yi sertifikalandıracağını ve satmaya başlayacağını duyurdu. 
  • Müşteriler, Dell ve HP sunucuları üzerinde çalışan “Oracle Solaris”, “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM”e yönelik olarak Oracle’ın sunduğu Premier Support desteğine tam erişim imkanına sahip olacak.
  • “Oracle Premier Support”tan yararlanan müşteriler, “Oracle Solaris”, “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM”e yönelik olarak Oracle’ın devam etmekte olan yatırımlarından ve gelecekteki güncellemelerde ortaya çıkan yeniliklerden yararlanabilecekler.

 Destekleyici Demeçler 

  • Oracle Başkanı Charles Phillips bu yeni gelişme ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sektörün bir numaraları UNIX işletim sistemi olan Oracle Solaris, çoklu x86 platformları arasında büyük bir rağbet görüyor. Bunun yanında her gün daha fazla müşteri, x86 platformları üzerinde “Oracle Enterprise Linux” ve “Oracle VM” kullanarak sanal ortamlar inşa ediyor. Bugün yaptığımız duyuru Oracle’ın açıklığını göstermektedir. Bu gelişme Dell ve HP müşterilerine yeni destek seviyeleri sunarak, ürün uzmanlığında hızla derinleşmelerini ve BT ortamlarındaki riskleri çabucak sınırlandırılmalarını sağlayacaktır.”
  • Dell’in Global İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joyce Mullen ise şöyle konuştu: “Dell, x86 sunucusunda çalışan diğer işletim sistemleriyle birlikte ‘Solaris’, ‘Oracle Enterprise Linux’ ve ‘Oracle VM’i de sunmaya başlayarak müşterilerine seçim ve esneklik fırsatı sunmaktadır. Ortak müşterilerimiz, sağlam, güvenilir ve kullanışlı BT platformları oluşturmak için ödüllü sunucularımızdan ve Oracle’ın yazılım varlıklarından yararlanmaya devam edebilecekler. Böylece teknoloji yatırımlarından maksimum geri dönüş sağlarken, daha iyi rekabet edebilir hale gelmeleri de mümkün olacak.”
  • HP’nin Çözümler ve Stratejik İşbirlikleri, Kurumsal Sunucular, Depolama ve Ağ Kurulumlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Miller, “Müşterilerin dinamik iş taleplerine hızla ayak uydurmaları gerekmektedir. Ancak, birçoğu birbirine bağlı donanım yığınlarına ve hızla değişmesi mümkün olmayan altyapılara sahip. Oracle altyapı yazılımları ve HP ProLiant sunucularının birleşimi, x86 sunucuları üzerinde olağanüstü bir performans, ölçeklenebilirlik ve sanallaştırma yetenekleri sunuyor. Ortak müşterilerimiz artık maliyetlerini kontrol altında tutarken, işlerini büyütebileceklerinden tam olarak emin olabilirler.” 

 

Destekleyici Kaynaklar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir