Dört Kat Daha Fazla Ayrıntı, Dört Kat Daha Fazla Çözünürlük

Philips 288P6LJEB

Baharın parlak havasına hazırlanan lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, ekran sahnesine yeni ve göz kamaştırıcı bir oyuncuyu getiriyor: yepyeni Philips 4K UltraClear UHD Ekran. Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlüğe ve dört kat daha fazla netliğe sahip Philips 288P6LJEB ekranı, kullanıcılara rakipsiz ayrıntı ve rengin yanında şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş keskinlikte, büyüleyici görüntüler sunuyor.

4K UHD: Netlik ve parlaklık için dört kat çözünürlük
Görüntü kalitesini ve çözünürlüğü artırmak amacıyla yapılan sürekli ürün inovasyonunun son ürünü olan yeni Philips 4K UltraClear UHD ekran, görüntü kalitesini 4K seviyesine çıkartıyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlük ile Ultra HD (UHD) teknolojisine sahip bu ekran, aynı alana Full HD’nin zaten etkileyici olan görüntü kalitesiyle sığdırdığı piksel sayısının dört katını sığdırıyor. Sonuç olarak da cömert 28 inçlik ekrana daha da fazla yer sığıyor: pencere gibi unsurlar ekranda daha kompakt olarak yer alıyor, daha yüksek piksel sayısı metinlere ve görüntülere daha fazla ayrıntı, netlik ve parlaklık getiren, gerçeğe daha yakın bir görüntü sunuyor.

UHD hem eğlence hem de verimlilik uygulamaları açısından belirgin bir fark yaratıyor ve  Philips 288P6LJEB ekranı, UHD deneyimini her yerde ofislere ve oturma odalarına getiriyor. Eğlence açısından ise, izleyiciler filmleri görüntüleyebilir, oyun oynayabilir ya da şimdiye kadar sahip olmadıkları kadar ayrıntılı bir biçimde fotoğrafları tarayıp düzenleyerek yakın gelecekte daha fazla 4K TV içeriğinin iletimini heyecanla bekleyebilirler. İş uygulamalarında, her çalışma UHD’ye ölçeklenebilir, böylece ekranda daha fazla yer kullanılır ve daha fazla ayrıntı sunulur. Örneğin hesap tabloları, veri yoğun uygulamalara yeteri kadar yer açacak şekilde ekranda büyütülebilir ve bilimsel görüntüleme gibi özel uygulamalar – en küçük ayrıntıyı tespit etme yeteneğinin kilit olduğu uygulamaların – tavizsiz şekilde yararlanırlar

Ultra-hassas eğlence deneyimi
Philips 4K UltraClear UHD Ekranı, UHD çözünürlüğünü artırmaya ve tamamlamaya yönelik hazırlanmış yüksek performans özellikleri ile her açıdan mükemmel özellikler bütünü sunuyor. Sadece 1 ms’lik tepki süresi ile Philips Ultra HD ekranı piyasadaki en hızlı 4K ekranlarından biri; dahası 1 milyardan fazla renge sunduğu ayarlanmış destek, en ince renkleri tam doğrulukla sunabildiği anlamına geliyor – bu da iş verimliliği için mükemmel olan detaylı CAD ve yaratıcı tasarım gibi uygulamalar ve elbette sürükleyici bir oyun deneyimi için harika. Philips’e özgü, tepki süresini otomatik olarak uygulamaya göre ayarlayan ‘overdrive’ teknolojisini SmartResponse ile birleştirilen ekran, oyunseverlere ve film seyircilerine titreşimsiz, gecikmesiz ve hayalet görüntü etkilerinin olmadığı net, mükemmel görüntüler sunuyor.

Ultra-çok yönlü konektivite
Bu kadar mükemmel bir görüntüleme sayesinde, kullanıcılar sahip oldukları bütün içeriği -hatta paralel olarak iki içerik setini bile Philips Ultra HD ekranının kalitesi ve netliği ile deneyimlemek isteyecekler. MultiView’i destekleyen bu ekran, kullanıcıların iki akışı eşzamanlı olarak bağlayıp görüntülemelerini sağlıyor, böylece örneğin notebook’tan ofis hesap tabloları ile bağlantısını kurup aynı zamanda da TV’deki spor skorlarını takip etmek mümkün. DisplayPort 1.2 dijital PC-Ekran bağlantısı, hem ofis uygulamalarında hem de filmlerde daha hızlı görüntüleme ve yenileme için 10.8 Gbps’e kadar veri transfer hızlarını destekliyor. HDMI bağlantısı MHL özellikli, bu sayede kullanıcılar akıllı telefon gibi mobil cihazlarını bağlayarak mobil içeriğin keyfini büyük ekranda HD kalitesiyle çıkartabiliyorlar. Ayrıca Super Speed USB 3.0 ile izleyiciler inanılmaz hızlı USB transferinin tadını çıkartıyorlar – bu da USB 2.0 standardından 10 kat daha hızlı.

Ultra-kolay ve ergonomik
Masa başında oturmanın verdiği yorgunluğu gidermek için, bu yeni ekran, rahat bir görüntüleme açısı için neredeyse masa düzeyine indirmeyi sağlayan Smart ErgoBase özelliğine sahip, ve alçak çerçeve-masa yüksekliği ekran başında çalışırken ikiodaklı, üçodaklı ya da progresif lens gözlüğü kullananlar için mükemmel bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Taban da kabloları güzelce toparlayarak masaüstündeki ya da – daha da önemlisi– salondaki kablo yayıntısını azaltıyor

Yeni Philips 288P6LJEB 4K UltraClear UHD ekran 2014 yazında 999 USD + KDV fiyatından piyasada bulunabilecek.

Teknik Özellikler – Philips 288P6 LJEB 4K UltraClear UHD Ekran
.

LCD panel tipi, ölçüsü

TFT LCD

Arka aydınlatma teknolojisi

W-LED

Panel ölçüsü

28 inç / 71.1 cm

Optimal çözünürlük

3840 x 2160 @ 60 Hz

Görüntüleme açısı

170º (H) / 160º (V), @ C/R > 10

Parlaklık

300 cd/m²

Renk sayısı

1.07 milyar renk desteği

PIP / PbP

Var

Konektivite

·         USB: USB 2.0 x 2, USB 3.0 x 2 + daha hızlı şarj

·         Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI Dual Link (dijital, HDCP), DisplayPort 2.1, MHL-HDMI (dijital, HDCP)

·         Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil

·         Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, kulaklık çıkışı

Taban

Eğilme: -0.20

Sağa sola dönme: -/+65

Yükseklik ayarı: 150 mm

Pivot: 90°

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir