DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE BİRİNCİLİKLERİNİ AÇIKLAYAN LENOVO, 2011’E YENİ ÜRÜNLERİYLE GİRİŞ YAPTI

Faik Burhanoğlu

Lenovo Türkiye, 2010 yılının son çeyreğinde toplam KOBİ bilgisayar pazarının %27’si ve dizüstü pazarının da %46’sı gibi oldukça yüksek pazar payları ile iki segmentte de KOBİ pazarının lideri oldu.

Lenovo, Microsoft’la birlikte Lenovo’ya özel geliştirdiği Enhanced Experience 2.0 teknolojisi ve KOBİ’lerin taleplerine yönelik tasarladığı ThinkPad Edge serisi ile 2011’e hızlı bir giriş yapıyor.

İstanbul, 13 Nisan 2011- Lenovo, 13 Nisan’da gerçekleştirdiği basın toplantısında, ThinkPad Edge ürün serisini, yeni Thinkpad ve IdeaPad ürünlerini ve Microsoft’la birlikte Lenovo’ya özel olarak geliştirilen Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisini tanıttı.

Basın toplantısında, Lenovo tarafından, Türkiye rakamları ile ilgili yapılan açıklamaya göre, 2010 yılının son çeyreğinde, Lenovo, toplam PC pazarında %8’lik pazar payına ulaşarak, 4. sıraya yerleşti. Bu oran ile Lenovo, geçen yıla gore, %62.1 büyüme kaydetti. Dizüstü bilgisayarlarda ise Lenovo, son çeyrekte elde ettiği %10,1’lik pazar payı ile 3. sıraya yerleşti. Böylece, dizüstü PC segmentinde geçen yıla göre %62,5’lik büyüme rakamına ulaştı.

2010 yılının son çeyreğinde toplam KOBİ bilgisayar pazarı ve KOBİ dizüstü pazarında liderliğini korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “KOBİ’lerdeki profesyoneller, iş hedeflerini gerçekleştirirken özel yaşamlarını da aksatmayacakları esneklikte bilgisayarlar talep ediyor; performans ile uyumlu tasarımlara önem veriyorlar. Yeni ThinkPad Edge ürün serisi, kullanıcılara, dizüstü bilgisayarının özel tasarımıyla birleşmiş yüksek performansı, hem şık hem de ThinkPad kalitesinde sunuyor.”

Faik Burhanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2010 yılının 3. çeyreğinde, Lenovo’nun yenilikçiliğinin somut bir sonucu olarak, ThinkPad dizüstü bilgisayarımız, Technology Business Research araştırma şirketinin yaptığı “Şirketlerin Bilişim Teknolojileri Satın Alma Eğilimleri ve Müşteri Memnuniyeti” araştırmasında, art arda altı raporlama döneminin tümünde birinci oldu. Bu sıralamalar, donanım güvenilirliği/kalitesi, iş yapma kolaylığı, tamir süresi ve telefon yoluyla verilen destek gibi konulardaki somut verilerden yola çıkılarak yapıldı.”


KOBİ taleplerine premium seçim: ThinkPad Edge

ThinkPad Edge ürün ailesindeki E420s ve E220s modelleri, küçük detaylarda büyük farklar yaratıyor.

Özel tasarımı, performansı, taşınabilirliği ve şık tasarımı ile orta ve küçük ölçekli işletmelerdeki premium ürün taleplerini yerine getirecek olan ikinci nesil Intel Core işlemcili ThinkPad Edge ürün serisi Türkiye’de satışa sunuldu. E220s ve E420s modellerinin yer aldığı Edge ürün serisi, profesyonellerin ilgisini çekecek ileri teknolojiye sahip özellikler ile donatıldı.

Lenovo, 12 inç’lik ThinkPad E220s ve 14 inç’lik ThinkPad E420s’i, şık, modern ve zarif tasarımıyla baş döndürecek şekilde tasarladı. Dikkat çekici ölçülerde ince ve hafif olan ThinkPad E220s, mükemmel taşınabilirlik için 1’inç’ten az kalınlığa ve 1,6 kg’ın altında ağırlığa sahip. Ürünün 14” ekranlı modeli ThinkPad E420s modelinin kalınlığı sadece 1 inç iken, ağırlığı ise 1,8 kg’dan başlıyor.

Lenovo’nun KOBİ’leri hedef alan, en son teknolojiye sahip ThinkPad Edge ürün ailesi, lüks ve sofistike tasarımı ile ön plana çıkıyor. E420s ve E220s’deki infinity LED ekran, yumuşak dokunuşlu mat yüzey ve cihaza modern bir görünüm veren gerçek metal ayrıntılar, KOBİ’lerin büyük ilgisini çekecek.

Efsanevi ThinkPad klavyelerinde olduğu gibi modern görünümlü ve üstün yazım kolaylığı sağlayan ThinkPad Edge ürün serisi klavyelerinin iç yüzeyi, sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı üretildi. Ayrıca, bu klavyelerin içerisinde ekstra büyük bir clickpad mevcut.

Artırılmış performansı, 2. Nesil Intel® Core™ işlemci teknolojisine entegre edilmiş grafikleri, Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisi ve bir dizi kablosuz bağlantı özellikleri ile ThinkPad Edge ürün serisi, adeta bir güç santralı olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Edge bilgisayarlar, Dolby Home Theatre® ses, üstün performanslı hoparlörler, yüksek çözünürlüklü video konferans ve gürültü önleyici klavye yazılımı gibi önemli multimedya özelliklerine de sahip olarak üretildi. Ayrıca, medya içeriklerini oynatmak için fiziksel bir aygıta ihtiyaç duyan KOBİ’ler için de ThinkPad E420s’in içinde, gizlenmiş, ince ve uyumlu bir DVD oynatıcı/yazıcı bulunuyor.

Bunlara ilave olarak ThinkPad Edge ürün ailesi, WiFi, isteğe bağlı mobil geniş bant ve 4G/WiMAX gibi en son kablosuz bağlantı teknolojilerinin tümüne sahip bilgisayarlar olarak üretildi.


Lenovo 2011’e yepyeni bir teknoloji ile girdi: Lenovo Enhanced Experience 2.0

Windows’un Lenovo’ya özel ürettiği Enhanced Experience ilk sürümünden sonra, yeni sürümü olan Enhanced Experience 2.0, Lenovo’nun tüm kişisel bilgisayarlarında, çok daha hızlı açma ve kapama olanağı sağlamak üzere, RapidBoot teknolojisi ile pazara sunuldu. Bu teknoloji ile üretilen Lenovo bilgisayarları, Windows 7 işletim sistemli normal bir kişisel bilgisayardan 20 saniye daha kısa sürede açılabiliyor ve %28 oranında daha hızlı kapatma sürelerine olanak sağlıyor.

İsteğe bağlı RapidDrive SSD teknolojisine sahip olan Lenovo Enhanced Experience 2.0 özellikli bilgisayarlar, normal bir sabit disk yerine ya da bunun yanı sıra (modele göre değişkenlik gösteren) bir Solid State Drive (yarı-iletken sürücü) kullanarak daha da hızlı çalışıyor. RapidDrive SSD teknolojisi, belirli Idea kişisel bilgisayarlarında iki kat daha hızlı uygulama performansı ve 10 saniyeden daha hızlı başlatma süreleri de dahil, çok daha hızlı Windows 7 performansı sunuyor.

Enhanced Experience 2.0 özelliğine sahip olan Think markalı bilgisayarlar ise, güçlü güvenlik özellikleri ve zengin Web konferansı olanakları sağlıyor. Güvenlik araçları, kişisel bilgisayarları açmak için kullanılabilen parmak izi okuyucusu, isteğe bağlı olarak kendi kendini şifreleyen sabit disk sürücüleri, BIOS kilitleme ayarları ve güvenlik özelliklerinin bir grup kişisel bilgisayara dağıtılması için Hardware Password Manager gibi özellikleri içeriyor.

Lenovo, büyük kurumsal müşteriler pazarında %21’lik pazar payına ulaşarak, dünyada birinci sıraya yerleşti.

Lenovo, IDC tarafından yapılan büyük ve çok büyük kurumlar ile kamu ve eğitim alanındaki kurumsal müşterilerin yer aldığı segmentteki dizüstü bilgisayar satışlarında yıldan yıla %35’lik büyüme ile %21 pazar payına ulaşarak tüm rakiplerini geride bıraktı.

Pazar lideri olmak, Lenovo’nun pazara yenilikçi ürünler sunma, mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlama, sektörün en güvenilir markası olma ve toplam sahip olma maliyeti konularındaki olumlu çabalarının doğruluğunu onaylıyor.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu konu ile ilgili şunları söyledi: “Bu kategoride, bir numaraya yükselmek, bizim için büyük bir başarı. En son yapılan sıralama, Lenovo’nun en iyi şekilde tasarlanmış kişisel bilgisayarları, dünya standartlarında müşteri hizmetleri ve desteğinin yanı sıra ürünlerini piyasaya sunma yeteneğini gösteriyor. Ayrıca şu anda ticari dizüstü bilgisayar satışlarında dünya ikincisiyiz.” dedi. Faik Burhanoğlu sözlerini şöyle noktaladı: “Buna ilave olarak gelişmekte olan piyasalardaki güçlü performansımız ‘Koru ve Atak’ stratejimizin– gelişmiş pazarlarda durumu koruma ve gelişmekte olan pazarlarda atak davranma stratejisi– doğruluğunu kanıtlıyor ve bu strateji, büyümeye devam etmemize yardımcı olacak.”

LENOVO ÜRÜN BİLGİLERİ / 13 NİSAN 2011

ThinkPad Edge+ Serisi: E420s ve E220s

Değişimin son noktası, yeni nesil ThinkPad Edge

Lenovo, 12 inç’lik ThinkPad E220s ve 14 inç’lik ThinkPad E420s’i, şık, modern ve pürüzsüz görüntüleriyle baş döndürecek şekilde tasarladı. Dikkat çekici ölçülerde ince ve hafif olan ThinkPad E220s, mükemmel taşınabilirlik için 1’inç’ten az inceliği ve 1,6 kg’ın altında ağırlığa sahip. 14 inç’lik ThinkPad E420s modelinin inceliği ise sadece 1.47 inç iken, ağırlığı ise 1,88 kg’dan başlıyor. Her iki model de siyah, yumuşak mat renkli dış cepheyi saran metal vurgulara sahip.

E420s ve E220s, görünüşü televizyon ekranına benzeyen infinity ekrana ve yazım kolaylığı sağlayan modern bir ThinkPad klavyeye sahiptir. Klavyelerinin içinde ekstra büyük bir clickpad mevcuttur ve iç yüzeyleri sıvı dökülmelerine karşı dayanıklıdır. Medya içeriklerini oynatmak için fiziksel bir aygıta ihtiyaç duyan KOBİ’ler için de ThinkPad E420s’in içinde, gizlenmiş, ince ve uyumlu bir DVD oynatıcı/yazıcı bulunuyor.

Hem veri hesaplama, çok görevli iş etkinliklerini hem de keyif ve kişisel eğlenceye dönük işlemleri güçlendirmek için ThinkPad E220s ve E420s modellerinde, ikinci nesil Intel Core i3, i5 ve i7 işlemciler yer alıyor.  Ayrıca; ThinkPad E420s modelinde 2GB VRAM, 128 bit grafik kartı seçeneği sunuluyor.

Lenovo, Rapid Drive teknolojisine sahip seçili modellerde başlatma işlemini yüzde 30 hızlandıran Windows 7 ile uyumlu Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisini geliştirdi. Rapid Drive, daha hızlı başlatma işlemi için SSD’den yararlanıyor. Lenovo, hızlı başlatma için önyükleme, sürücüler ve BIOS’u da bu dizüstü bilgisayarlar için uyumlu hale getirdi.

Ayrıca bu dizüstü bilgisayarlar, en yeni kablosuz bağlantı teknolojilerinin tümünü içeriyor: Wi-Fi ve isteğe bağlı mobil genişbant ve 4G WiMAX.

Müzik çalma ve video oynatma konusunda, ThinkPad E220s ve E420s, Dolby Home Theatre® ses özelliği sunuyor. Yüksek çözünürlüklü bir web kamerası, gürültü önleyici klavye yazılımı ve yüksek performanslı mikrofon ve hoparlörler içeren Lenovo’nun gelişmiş video konferans teknolojisi, Edge+ serisi dizüstü bilgisayarların standart özellikleri arasında yer alıyor. Bilgisayarda ayrıca, eSATA ve HDMI bağlantı noktası da bulunuyor.

ThinkPad X220 ve X220t

24 saate kadar batarya ömrü ve akıllı teknoloji

Lenovo, 2010 yılının en çok satılan ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarının yeni nesil modeli ThinkPad X220’yi ve tablet modeli X220t’yi tanıttı. ThinkPad X Serisi, kullanıcılarına hafiflik, uzun batarya ömrü ve yüksek performans sağlıyor.

Bu kişisel bilgisayarlar, daha büyük dizüstü bilgisayarlardaki tam performans ve kolay kullanımı, ultra taşınabilir bir tasarımla birlikte sunuyor. X220 ve X220T, su geçirmez klavyesinde bulunan daha geniş tahliye delikleri ile artırılmış dayanıklılık ve yüzde 50 iyileştirilmiş darbe testi performansı ile göz dolduruyor.

Düşük güçlü CPU kullanan ve diğer ultra taşınabilir rakiplerine göre yüzde 75 daha hızlı çalışan ThinkPad X220, 9 hücreli bir batarya ile 15 saate kadar batarya ömrü sunar. Yeni ThinkPad’in batarya ömrü, ikinci bataryanın eklenmesiyle, 24 saate kadar çıkıyor.

Tablet bilgisayar X220T, 4 hücreli standart bataryası kullanıldığında 1,8 kg’ın altında bir ağırlığa sahip. 6 hücreli batarya ve harici batarya kutusu ile birlikte kullanıldığında ise, tablet bilgisayar bir kez şarj edilerek 16 saat aralıksız kullanılabiliyor.

1,4 kg’ın altında ağırlığı ile benzer ağırlığa sahip rakiplerinde sadece düşük güçlü CPU’lar bulunurken; hız optimizasyonuna sahip ThinkPad X serisi, tam performans için 14 ve 15 inç’lik daha büyük bilgisayarlar gibi tam güçlü CPU’lar ile uyumludur.

Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojisi, BIOS’u ve diğer donanım ayarlarını uyumlu hale getirerek, sistemin hızlı çalışması, kapanış ve uyku modundan çıkış için ThinkPad X serisini hazır hale getirir.

Intel™ HD entegre grafik kartı sayesinde X serisi bilgisayarlar, video aktarımı, fotoğraf düzenleme ve web sayfası yüklemede iki kat hızlı performans gösterir. Ayrıca, seçili modellerde bulunan USB 3.0 teknolojisiyle USB 2.0’a göre, bilgisayardaki veriler 10 kata kadar daha hızlı aktarılır.

İkinci nesil Intel Core® i7 işlemciler sayesinde uygulamalar daha hızlı çalışır ve çoklu görevler sorunsuz şekilde yerine getirilir. Intel™ Turbo Boost Technology 2.0 yoğun görevler esnasında işlemci hızını arttırır ve Lenovo Turbo Boost+ teknolojisi sayesinde bilgisayarlar işlemci ısılarını belirlenmiş eşiklerin altında tutarak Turbo Boost modunda daha uzun süre kalabilir.

Donanımın ikincil bileşenlerine giden gücün kısılmasıyla, multimedya oynatımı sırasında dizüstü bilgisayarlar yüzde 30’a kadar daha uzun batarya ömrüne kavuşur. Böylece kullanıcılar daha uzun süre DVD seyredip, MP3 dinleyebilir veya internetten içerik aktarımı yapabilir.

ThinkPad X serisi, mükemmel sesli ve görüntülü konferans performansı sağlamak için mikrofon modları, klavyede gürültü önleme teknolojisi ve özel LED ışıklı mikrofonu sessize alma tuşu gibi birçok teknolojiyi bir arada kullanır.

Bilgisayarlar ayrıca, Lenovo’nun yeni “Hızlı Yeniden Başlatma” fonksiyonuyla yeniden giriş yapma ve toplantılara yeniden bağlanma ihtiyacını ortadan kaldırarak bilgisayar uyku modundayken bağlantıları 99 dakikaya kadar sürdürür.

X220 tablet bilgisayar kullanıcılarınında yeni “never-lost-pen” teknolojisi sayesinde artık tablet kalemlerini kaybetmekten endişelenmelerine gerek yok. Bu teknoloji, kalemi kalem yuvasında değilken tablet bilgisayarını hareket ettirdiğinde kullanıcıyı uyarır.

ThinkPad X220 dizüstü ve X220 tablet bilgisayarda 12,5 inç HD ekran ve kendiliğinden kapanan menteşe tasarımı bulunur. Alan tasarrufu sağlayan bu menteşe tasarımı daha güçlü çıkış için daha iyi bir anten ve hoparlör yerleşiminin yanısıra yüzde 45 daha geniş bir touchpad ve daha pürüzsüz bir görsel tasarım sunar. Daha geniş, tuşsuz touchpad, kaydırma ve işaretleme işlemleri ile multitouch özellikli hareketler için parmaklara ek alan yaratır.

Ayrıca öğrenciler, mobil satış ekipleri ve dışarıda çalışan diğer mobil profesyoneller için, multitouch özellikli tablet bilgisayarın 300 nit’lik süper parlak ekranına, çizilmelere karşı dayanıklı “Gorilla Glass” cam ile sert ve dayanıklı yeni bir özellik daha ekleniyor. En zorlu koşullara dayanmak üzere askeri testlerden geçirilen Gorilla Glass cam, ekran bilgisayarın dayanıklılığını ileri derecede artırır.

ThinkPad T420 ve T520

Üstün performans ve hareketli teknoloji bir araya geldi.

ThinkPad T420 ve T520, günümüzün iş dünyası profesyonellerine daha hareketli kullanım ve verimlilik seviyesi sunmak için en üst düzeyde güç ve performansa sahip olarak üretildi.

Daha fazla pil ömrü tasarrufu, gelişmiş kablosuz bağlantı ve canlı kalitesinde video konferans özelliği sağlamak üzere Lenovo tarafından yeni geliştirilen yeniliklere sahip ThinkPad T serisi bilgisayarlar, ikinci nesil Intel® Core™ serisi işlemcileriyle, gelişmiş bir endüstri teknolojileri platformuna dayalı olarak üretilir. Ayrıca, T420, UL Environment Gold sertifikasına sahip ilk dizüstü bilgisayar olarak da ön plana çıkar.

Mobil yeniliklerle birleştirilmiş, endüstrinin sunması gereken en iyi teknolojileri içeren ThinkPad T serisi, sadece ThinkPad’de bulunan gelişmiş multimedya özellikleri, az enerjiyle çalışan, pil tasarrufu sağlayan ses kayıttan yürütme, “gürültü önleyici klavye” ve üçlü HD teknolojileri ile kullanıcılara eşsiz bir PC deneyimi sunar.

Kullanıcılar, T serisinde, “Optimus” teknolojisi ile birlikte tercihe bağlı olarak NVIDIA grafik kartını kullanarak, iyi grafik görüntüsüne uzun pil ömrü ile birlikte ulaşabilirler. Optimus teknolojisi, istenilen performansla birlikte fazladan ihtiyaç duyulan pil ömrünü sağlar. Bu yeni teknoloji önceki T serisi modellerden yüzde 33 daha iyi pil ömrü sunar.

Rapid Boot teknolojisine sahip Lenovo Enhanced Experience 2.0 teknolojili ThinkPad dizüstü bilgisayarlarda, BIOS sürücü ve diğer özel ayarlar sayesinde açma ve kapatma işlemleri çarpıcı hızda gerçekleştirilebiliyor. Rapid Drive teknolojisine sahip seçili modellerde, açılışın 10 saniyenin altında bir hızla gerçekleşmesi ve uygulamaların iki kat hızlı açılması için yarı iletken bir sürücü (SSD) ve sabit disk kullanılmakadır.

Yeni “Dual Mode” pil teknolojisi sayesinde kullanıcılar mod seçimi yapabiirler. Maksimum pil ömrü veya tek şarjla en uzun çalışma sağlayan T420 ve T520 modellerinde, alt tarafa yapılacak ilave pil ile kesintisiz çalışma süresi 24 saate kadar uzatılabiliyor. Ayrıca, kullanıcılar Lenovo’nun “Low Power Audio Playback” modunda DVD seyrederken, video aktarımı yaparken veya Skype kullanırken, pil ömrünü yüzde 30 uzatabilirler.

Lenovo’nun “Instant Resume” teknolojisi, dizüstü bilgisayarın uyku modundayken ya da kapağı kapalıyken bile internete bağlı kalabilmesini sağlar. Kullanıcıların bir yerden başka bir yere hareket ederken beklemesine ya da tekrar bir VPN şifresi girmelerine gerek kalmaz.

ThinkPad T serisi dizüstü bilgisayarlar, bir görüntülü aramanın sağlayabileceği kadar gerçek hayata yakınlar. Üçlü yüksek netlik teknolojisine sahip T serisi bilgisayarları, tamamen net görüntü için 720 piksel bir web kamerası, gürültü önleme teknolojisine sahip “gürültü önleyici klavye” ve 16:9 ölçülerinde ekran format ile teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

IdeaPad Z570

Eğlence kaldığı yerden devam ediyor! Üstelik çok daha renkli…

Lenovo’nın Z serisi dizüstü bilgisayarları, heyecanlı ve eğlenceli yaşam tarzlarına uyum sağlayabilecek özelliklere sahip bir bilgisayar isteyen kullanıcılar için tasarlandı. Dış görünüşü itibariyle IdeaPad Z570, futuristik bir tasarıma sahip. Daha minimalist bir görüntü için kullanıcılar, ince çizgilere sahip modern ve metalik havası veren bir panelin içine  yerleştirilen “Accutype” klavye ile son derece lüks bir görünüme sahip olan IdeaPad Z570’u tercih edebilir.

Modelde öne çıkan AccuType Chiclet klavye, rahat yazım için her biri ayrı ayrı yuvarlatılmış tuşlarıyla, stil ve fonksiyonelliği bir arada sunuyor. Klavyenin tuşlarındaki kavisli ve ayrık yapı, bilgisayarın tuşlarına son derece hızlı ve hatasız basma imkanı veriyor. Temizlenmesi ve bakımı kolay olan AccuType Chiclet klavye, son derece ergonomik bir tasarıma sahip.

IdeaPad Z serisi, 3D efekti veren gömme kapak biçimleri ve topaz kahve, mavi, yakut pembe, metalik kırmızı & bakır renklerinin aralarında bulunduğu canlı renk seçenekleriyle belli bir tarzı ortaya koyuyorlar.

Yüksek multimedya özellikleri ile Z570, kullanıcıların, en ufak bir detayı bile atlamamalarını sağlayan Intel® Turbo Boost Technology 2.0’a sahip yeni ikinci nesil Intel® Core™ i7 işlemci ve Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 özelliklerini barındırıyor. 6 hücreli batarya ile 5 saate kadar pil ömrü sunan, IdeaPad Z570, NVIDIA® GeForce®’a uyumlu 525M 2 GB grafik kartına sahip.

Yeni Z Serisi ile hem filmleri hem de internet televizyonlarını, yüksek çözünürlük (HD), 16:9 formatına sahip geniş ekran (13.3, 14 ve 15.6-inç modellerinde mevcut), opsiyonel Blu- ray Disc™ sürücüsü ve olağanüstü bir ses deneyimi sağlayan Dolby® Advanced Audio özellikleriyle izleyebilirsiniz.

Daha net ve parlak görüntüler ile daha zengin ses ve SRS®  Premium Sound™ ses güçlendiriciyle hem ses hem de görüntü kalitesinin tek tuşla artırılmasını sağlayan OneKey™ Theater II özelliğine sahip yeni Z Serisi, eğlence arayanlar için şık bir tercih olarak ortaya çıkıyor.

Üstelik modelin 13,3” ekrana sahip Z370 modeli de küçük ekran seven kullanıcılar için satışa sunuluyor.

IdeaPad Y570

Yüksek Performanslı Mobil Eğlence ile oyun keyfine devam…

Lenovo IdeaPad Y570, yüksek performanslı işlemcileri destekleyen ve mobil eğlenceyi daha gerçekçi, eğlenceli ve sezgisel hale getiren yenilikçi araçlar ve özellikler ile donatıldı.

Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 yüklü Y570, Lenovo’nun RapidBoot Teknolojisi ile Windows 7 kullanan tipik bir bilgisayara göre ortalama 20 saniye daha hızlı açılıyor. Ayrıca, isteğe bağlı Lenovo RapidDrive SSD teknolojisi ile yeni Y570 model dizüstü bilgisayarlar çabuk açılmayı ve uygulama performansını makul fiyatlarla sağlayan SSD ve HDD depolama birimleri kullanılarak 10 saniyenin altında bir sürede açılabilir.

Gücünü Intel Turbo Boost Technology 2.0’a sahip en yeni ikinci nesil Intel® Core™ işlemcilerinden (i7’ye kadar) ve NVIDIA® GT 550M 1GB switchable grafik kartından alan Y570, yoğun bir multimedya deneyimi için optimize edilmiştir. Bu sistemlerde, JBL tasarımı hoparlörlerdeki SRS Premium Sound ile kullanıcıya daha zengin bir ses deneyimi yaşatan ve bir tuşa basıldığında gelişmiş görsel-işitsel ayarları otomatik olarak en iyiye getiren OneKey® Theatre II bulunuyor.

IdeaPad S205

Sürprizlerle Dolu Şık Yol Arkadaşınız

Lenovo, netbook serisine IdeaPad S205’i ekledi. 11,6 inç’lik netbook IdeaPad S205, kolay taşınabilmesi için ultra ince gövdeye ve küçük dizüstü bilgisayarlarda yazmayı kolaylaştırmak üzere tasarlanmış olan “AccuType Chiclet” klavyeye sahiptir.  İsteğe bağlı tümleşik 3G bağlantısı ve uzun pil ömrü ile S205 evde veya hareket halindeyken web üzerinde gezinmek için ideal yol arkadaşınızdır. S205, kullanıcılara internete bağlanmadan dosyalarını bir başka bilgisayar ile senkronize etme olanağı sağlayan “DirectShare” ile birlikte üretildi.

IdeaPad G570

Fiyat-performans lideri…

Mobil bilgi işlem için en yeni işlemci teknolojisini kullanmayı isteyen müşterilere yönelik üretilen Lenovo G570, çok yönlü özelliklere sahiptir. 15.6” ekranı ile G570’in özellikleri arasında daha hızlı

açma ve kapanma sağlayan RapidBoot teknolojisi ile Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0, iyileştirilmiş multimedya ve uzun vadede pilin ömrünü koruyan Enerji Yönetimi özelliği mevcuttur. Ayrıca, kullanıcıların, bilgisayardaki verilerin yedeğini alması ve geri yüklemesi için “OneKey Rescue System” gibi özellikler bulunur.

Lenovo B570

İş ve Oyun için….

Lenovo B570, hem ofiste çalışırken, hem de evde rahatlamak için multimedya ve güvenlik önlemleri de dâhil olmak üzere son teknolojiyi isteyen müşteriler için amaçlanmıştır. Lenovo’nun B serisi, iş ve eğlence amaçlı dizüstü bilgisayarlardır. Kullanıcının kişisel üretkenliğini artıracak özelliklere ve teknolojilere sahip olan B570 ile kullanıcılar, sevdikleri işleri yapmaya daha fazla vakit ayırabilir. B570’in özellikleri arasında ikinci. nesil Intel Core i5’e kadar iyi işlemciler, Orijinal Windows 7 Professional’a kadar işletim sistemi, daha hızlı açılma ve kapanma sağlayan RapidBoot teknolojisi ile Windows 7 Lenovo Enhanced Experience 2.0 ve iyileştirilmiş multimedya özellikleri bulunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir