Dünyanın ilk dokunmatik ekranlı Chromebook’u Acer’dan!

C720_01_02

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Acer C720 Chromebook serisinin yeni bir modeli, dünyanın ilk dokunmatik ekranlı Chromebook’u olan yeni Acer C720P satışa çıktı!

Yeni Acer C720P , Chrome ara yüzünden faydalanmak için, cihazın 11.6 inç HD LED arkadan aydınlatmalı ekranında dokunmatik teknolojinin birçok avantajını sunuyor.

Acer EMEA İş Geliştirme Direktörü John Miedema yeni Chromebook ile ilgili: “Yeni dokunmatik ekranlı C720P, kullanıcıların web sitelerine online göz atmaları, uygulamalardan yararlanmaları ve Chromebook ile çok daha fazlasını yapmaları için sezgisel bir deneyim yaşatıyor. Dokunmatik ekranlı yeni Acer C720 Chromebook serisi;  heyecan verici yeni özellikleri, üstün performansı ve uzun pil ömrüyle çok daha geniş bir tüketici kitlesine hitap etmemizi sağlıyor.  Yeni yılda bilgisayarlarını değiştirmek isteyen birçok kişinin yalnızca 299.99€’ya dokunmatik ekranlı bir Chromebook alma şansını geri çeviremeyeceklerini düşünüyoruz.” dedi.

acer_c720_chromebook__rear_view_half_closed-100057356-orig Acer-Chromebook-previewed-at-IDF-forward-angle

Yeni Acer C720P dokunmatik ekranlı Chromebook, Acer’ın  genişleyen dokunmatik özelliğine sahip yenilikçi ürünler yelpazesini vurgulayan  yeni “A Touch More” pazarlama kampanyasının lansmanından sonra tanıtıldı.

Acer C720P’nin dokunmatik özelliklerinin keyfi, web sitelerinin, resimlerin ve videoların canlı ve net olmaları için 1366×768 çözünürlüğe sahip 11.6 inç ComfyView™ HD ekranında çıkarılıyor. Çoklu dokunmatik özelliğine sahip olan ekran, kullanıcıların Chromebook ile etkileşimlerinin doğal olmasını sağlamak için çekme, dokunma ve sıkıştırma gibi hareketlerden yararlanıyor. Böylece müşteriler eğitici uygulamaları daha iyi kullanabilir, web sitelerine göz atabilir, Google dokümanlarında gezinebilir, oyun oynayabilir ve daha birçok özellikten faydalanabilirler.

Yeni C720 serisindeki diğer ürünler gibi, yeni C720P dokunmatik ekranlı model de Intel Haswell mikro-mimarisine dayanan Intel Celeron 2955U işlemciden güç alır ve bu şekilde hızlı performans ve birden çok sekme ve uygulamayı çalıştırmak gibi mükemmel çoklu görev kabiliyeti sunar. İşlemci aynı zamanda pil ömrünü de arttırır; müşterilerin daha fazla verimlilik ve eğlence için cihazı 7,5 saate kadar kullanabilmelerine imkan sağlar.

C720_01_WP-01 front_angled_back

C720P, 7 saniyeden kısa sürede hızlı önyükleme ve uyku modundan hızlı devam etme sağlayan 32GB SSD ile  kullanıcıların hızla çalışabilmelerini ve bağlantı kurabilmelerini sağlar.(2)Geniş SSD ayrıca video, fotoğraf ve diğer dosyaların kaydedilmesi için büyük bir saklama kapasitesi sağlar. Ek olarak, dokunmatik ekranlı C720P 2GB DDR3 belleğe sahiptir.(2) Acer C720 aynı zamanda via 802.11a/b/g/n WiFi ile erişim noktalarına ve kablosuz ağlara hızla bağlanır.

İnce ve Hafif Tasarımıyla yeni Acer C720 tüm Ek Özellikleri de Barındırıyor

Acer C720P Chromebook yalnızca 2 cm boyu ve 1,3 kg ağırlığı ile toplantılara, sınıflara ve bugünün yoğun hayatında kullanıcılar nereye götürürse oraya kolayca taşınabilir. C720P’nin kompakt kasası yoldayken de  verimli ve sürekli bağlantıda kalmak için ve eğlenceyi gittiğiniz her yere götürmek için gereken tüm özelliklere sahiptir. Görüntülü sohbetlerin yanı sıra video ve fotoğraf çekip online olarak paylaşmak için entegre bir HD web kamerası da bulunmaktadır. Yeni Chromebook online sohbetler ,  müzik ve film keyfi için canlı ve net stereo ses sunan iki hoparlör barındırır. Chromebook’un USB 3.0 ve USB 2.0 bağlantı noktalarıyla video kameralar, dijital kameralar ve akıllı telefonlar gibi popüler tüketici elektroniği cihazlarına bağlanmak kolay ve rahattır. HDMI bağlantı noktası video ve içeriklerin harici ekranlar ve HDTV’lerde görüntülenebilmesine izin verir.

new-acer-chromebook-c720-6

Birden Çok Kullanıcı İçin Güvenlik ve ortak çalışma imkanı

Kullanıcılar Chrome işletim sisteminin otomatik olarak güncellenmesiyle her zaman en yeni özelliklere sahip olacaklar. Veri şifreleme ve onaylı önyükleme de dahil olmak üzere birçok güvenlik katmanı Acer C720P Chromebook’u online tehditler, kötü amaçlı yazılım ve virüslere karşı savunur. Acer C720P Chromebook  sınıfta birlikte çalışırken ya da ev, okul veya iş projelerinde birden çok kişi tarafından kullanıldığında verilerin güvende kalmasını sağlar. Kullanıcılar Chromebook kaybolur, çalınır veya bir arkadaşlarına ödünç verilirse proje, Gmail hesapları ve diğer bilgilerinin güvenliğini garanti etmek için ayrı hesaplara sahip olabilirler.

C720_01_15

Chromebook’lar her zaman işe ve eğlenceye hazır!

Acer, Chromebook kullanıcılarına yeni C720P dokunmatik ekranlı Chromebook’larını kutusundan çıkardıkları andan itibaren kullanmaya başlamaları için birkaç ekstra özellik sunmaktadır. Müşteriler satın aldıktan sonraki ilk iki yıl boyunca 100GB ücretsiz Google Drive saklama alanına sahip olurlar ve böylece dosyalar, dokümanlar, fotoğraflar ve çok daha fazlası güvenli bir şekilde bulut teknolojisinde saklanır.(3) Acer Chromebook’lar Arama, Gmail, YouTube ve Hangouts dahil olmak üzere popüler Google ürünleriyle birlikte temin edildiği için hemen kullanılmaya başlanabilir.

Fiyatlandırma, Temin Edilebilirlik ve Garanti

Acer C720 Chromebook Aralık ayından itibaren İsviçre, Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, İsveç ve Finlandiya’da 299.99€(4) başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

  • Acer’ın ilk dokunmatik ekranlı Chromebook’u – Acer C720P – Chrome’un tüm avantajlarından yararlanmanız için tasarlandı
  • Yalnızca 299.99€’dan başlayan fiyatlarla Aralık ayının başından itibaren temin edilebilir
  • Hızlı Intel işlemci ile üstün çoklu görev yapabilme performansı ve 7,5 saate kadar pil ömrü
  • Hızlı 32GB SSD ile yalnızca 7 saniyede önyüklemeyi gerçekleştirir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir