Ekol Lojistik yurtiçi araç takibinde de Satko Teknoloji ile anlaşarak yakıt tüketiminde yüzde 9 tasarruf sağlayacak

Uluslararası taşımacılık alanında Satko Teknoloji ile çalışan Ekol Lojistik, yurtiçi araç takibi için de aynı firmayla çalışma kararı alarak yakıt tüketiminde yüzde 9 tasarruf sağlarken, verimlilikte ve müşteri memnuniyetinde artışa odaklandı.

2 binin üzerinde çalışanı ve 1.100 araçlık filosuyla hizmet veren Türkiye Lojistik Sektörü’nün öncü kurumlarından Ekol Lojistik, Satko Teknoloji’nin sunduğu araç takip ve filo yönetimi sistemlerini kullanıyor. Satko Teknoloji’nin SimTRACS çözümlerini kullanan Ekol Lojistik bu sayede harita üzerinde araçlarını izliyor, araçlarını hangi şoförlerin hangi zaman dilimlerinde kullandığını takip ediyor, yük teslimatından yakıt harcamasına kadar operasyonlarında verimlilik sağlamak üzere yararlanabileceği önemli bilgileri alıyor.

Filosundaki 100 adet ticari aracında araç takip ve filo yönetimi sistemlerini kullanan Ekol Lojistik Satko Teknoloji’nin sunduğu sistemlerle araçlarından kilometre, devir, yakıt alım ve harcama, şoförlerin ne kadar süre araç kullandığı, ne zaman nerede hız aşımı yaptığı gibi kritik öneme sahip bilgilere dayalı raporlar alıyor. Bu bilgilere dayanarak taşımacılık hizmetlerini daha verimli hale getirebilen Ekol Lojistik ortalama yüzde 9 yakıt tasarrufu da sağlıyor.

Araç filosuyla ilgili olarak belirlenmiş motor devri, hız, yakıt harcama gibi araç kullanım kriterleri ışığında aldığı bilgileri değerlendiren Ekol Lojistik araç filosu kaynağındaki yıpranma payını düşürürken, sürücülerinin araç kullanım kriterlerine uyup uymadığını da kontrol ederek çok daha kaliteli bir taşımacılık hizmeti veriyor.

Umur Özkal

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ekol Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Umur Özkal “Ekol Lojistik olarak bulunduğumuz coğrafyanın her noktasına hızlı ve kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yurtiçi taşımacılık alanında da işbirliği yaptığımız Satko Teknoloji’nin sağladığı çözümlerle ticari araç filomuzu çok daha verimli bir şekilde yönetiyor ve daha yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Araç takibi ile odak noktamız; yakıt tüketiminde tasarruf; verimlilikte ve müşteri memnuniyetinde artış” dedi. 

Umur Özkal

Türkiye lojistik sektörünün devlerinden Ekol Lojistik’in araç takip sistemi olarak Satko Teknoloji’nin sunduğu çözümleri tercih etmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Satko Teknoloji Genel Müdürü Nedim Çelebiler ise “Satko Teknoloji olarak sağladığımız araç takibi ve filo yönetimi çözümleriyle merkezden araçların verimli yönetilmesini sağlıyoruz. Ayrıca yanlış güzergâh ve rota dışına çıkmaktan kaynaklanan yakıt ve diğer masrafları da büyük oranda azaltıyoruz. Bütün bunların daha verimli çalışma ve daha az yakıt tüketimiyle birleşmesi sonucunda Ekol Lojistik’in beklentilerini karşıladığımıza inanıyoruz” dedi.

Nedim Çelebiler

Ekol Lojistik hakkında

1990 yılından beri müşterilerine taşımacılık hizmeti sağlayan Ekol Lojistik yaklaşık 2,400 çalışanı ve 200,000 metrekarenin üzerinde kapalı alanıyla Türkiye’nin lojistik sektörünün en büyük firmalarından biridir. İstanbul’da 13, Türkiye genelinde toplam 28 depo ve dağıtım merkezinde faaliyet göstermektedir.

www.ekol.com

 

Satko Teknoloji hakkında

1992’den beri nakliye ve lojistik sektörlerine ekonomik, güvenilir ve pratik filo yönetim çözümleri sunan SATKO Teknoloji, araç filosuna sahip şirketlere de araçlarını takip edip yönetebilmelerini sağlayan araç takibi çözümleri sunuyor. Bu kapsamda yalnızca harita üzerinde araç takibi yapmak yerine araç filolarının performansını artıracak, maliyetleri düşürecek, iş süreçlerini hızlandıracak ürünler ve çözümler sunarak fark yaratan Satko Teknoloji müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözümler de geliştiriyor. Lojistik sektörüne odaklı olarak geliştirilen araç takip cihazları, sayısal yol haritaları, araç takibi ve filo yönetim yazılımlarından oluşan yüksek kaliteli çözümlere sahip olan Satko Teknoloji bu çözümleri için sağladığı 7 gün 24 saat destek ve tüm Türkiye’ye yayılmış 75 servis istasyonuna dayanan benzersiz bir hizmetle yüksek müşteri memnuniyetini hedefliyor.

www.satko.com.tr

Basın bülteninden derlenmiştir.

4 yorum

  1. ERCAN Yanıtla

    slm tüm lojistik meslektaşlarım ben lojistik öğrencisiyim 11. sınıfa gidiyorum lojistik in iş ortamı nasıl güzelmi yoksa cokmu ağır ağırsa hangi alanlarda ağır sizden bu konu hakkında bilgi , yorum alabilirmiyiz. okulumuzda yeterli lojistik hocaları olmadığı için bilgi açlığı yaşıyoruz yardımcı olursanız sevinirim… Thank you very much …. good evening, good work

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir