Elazığ’ın Teknoloji Adresi Bugün HP Türkiye Desteği ile Açıldı

Anadolu’da teknolojiye erişimin az olduğu illerde teknolojiye erişimi artırmayı hedefleyen HP Türkiye, girişimci bayilerine danışmanlık desteği veriyor. Bu kapsamda büyüme hedefini gerçekleştiren ilk bayi bugün Elazığ’da kapılarını açtı.

Global deneyimini yerel bayi ağının gücü ile birleştiren HP Türkiye,büyümek isteyen iş ortaklarına danışmanlık fırsatı sunuyor. İş ortakları arasında marka gücü ile büyümek ve bulunduğu şehre en son teknoloji ürünlerini sunmak isteyenlere uluslararası standartlarda mağaza kurmalarında destek sunan HP Türkiye bu desteği ilk olarak Elazığ’daki iş ortağı Atlantis Bilgisayar’a verdi. Mağaza açılışını bugün yapan Atlantis Bilgisayar, bugünden itibaren yeni yüzü ve yeni hizmetleri ile tüketicileri ağırlayacak.

Anadolu’nun teknolojiye erişimi az olan illerine ulaşmayı hedefleyen HP Türkiye bu işbirliği fırsatı ile başkentin doğusuna da en yeni ürünlerini ulaştıracak.

“Büyümek İsteyen İş Ortaklarımızı Destekliyor

Onlarla Teknoloji Tecrübe Merkezleri Kuruyoruz”

HP Türkiye Kişisel Sistemler Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, global bir markanın güç desteğini almak isteyen ve bu güç ile satış hacmini genişletmek isteyen iş ortaklarına mağaza yapılandırmalarında ve hizmet çeşitliliğinde danışmanlık vermelerinin her iki tarafa da katma değer sağladığını belirtti. Ayık, “Elazığ’daki iş ortağımız girişimci bir ruha sahip. Bu bizi heyecanlandırdı. Mağazaya Elazığ’ın teknoloji yüzü olacak bir görünüm kazandırdık. Ürün konumlandırması ve ürün danışmanlığı için bayimize gereken desteği sağladık. Ve bu çabaların sonucunda bugün HP desteği ile büyüyen, gelişen, bulunduğu ile katma değer sağlayan ve o ile bir teknoloji tecrübe merkezi kazandıran bir KOBİ görüyoruz” dedi.

Ertuğ Ayık ayrıca bu sistem hakkında bilgi vermeye şu şekilde devam etti; “Bu çalışma Türkiye’de bizim için bir ilk oldu. Bizim de içinde bulunduğumuz EMEA bölgesinde (Avrupa, Akdeniz ve Ortadoğu) 6 örneği var, biz 7’inci olduk. Bu sistem aslında bayiinin kendi işine yatırım yapmasına olanak tanıyor. Anadolu’nun büyük bir potansiyeli var. Anadolu’ya perakende kanallarımız ile ulaşıyoruz; bunun yanı sıra oradaki kullanıcılarımıza HP tecrübesini daha fazla yaşatabileceğimiz, onlara daha fazla teknoloji sunabileceğimiz tecrübe merkezleri kurarak daha yakın olmak bizler için de oldukça verimli bir adım. Bu sayede Anadolu’daki tüketicilerin de en son teknolojiyi tecrübe edebilecekleri, HP ürünleri ve markasıyla daha yakın iletişime geçebilecekleri, teknolojinin özel veya iş hayatlarındaki yeri ile ilgili geniş bilgi alabilecekleri ortamlar oluşturmaya gayret ediyoruz”. Ertuğ Ayık öte yandan teknoloji tecrübe merkezlerini öncelikli olarak Anadolu’da yaygınlaştırmayı hedeflediklerini de belirtti.

“Elazığ’da teknoloji ile tanışmayan kalmayacak”

Mevcut mağazasını teknoloji tecrübe merkezi haline getiren Atlantis Bilgisayar Sahibi Ümit Er, global bir markanın gücü ile büyüme adımı atmanın güven verdiğini dile getirdi. Er ayrıca şöyle konuştu: Elazığ ve Doğu Anadolu Bölgesinde de artık son teknoloji ürünleri olacak. Buradaki son teknolojiye erişim açığını HP danışmanlığı ile kapadık. Tüketicilerimiz gelip en yeni ürünleri inceleyebilecek, uzman arkadaşlardan destek alabilecek ve en önemlisi bunları tek bir noktadan yapabilecek. Bireysel kullanıcıların yanı sıra ticari çözümler de ana iş kollarımızdan biri olacak. Tüm bunlar Elazığ’daki teknoloji yatırımlarını artıracağı gibi herkesi teknoloji ile tanıştıracak. HP ile bu adımı atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir