EMC, Hadoop Başlangıç Kiti 2.0’ı Tanıttı

emc

EMC, Hadoop Başlangıç Kiti 2.0 açık yazılım paketi, EMC Isilon Genişletilebilir NAS çözümünün kurulumu için gereken süreyi ve maliyeti azaltarak, tüm Hadoop dağıtım konuşlandırmalarının verimliliğini artırıyor.

Hadoop Başlangıç Kiti 2.0, VMWare vSphere Big Data Extension 1.0 (Büyük Veri Uzantıları) ile Isilon scale-out NAS çözümünün gücünü birleştiriyor ve bunun sonucunda ortaya kapsamlı bir Büyük Veri depolama ve analitik çözümü çıkıyor. Bu çözümün önemli faydaları arasında; hızlı konfigürasyon, yüksek düzeyde kullanılabilirlik, çok yönlü kullanım ve taşınabilirlik özellikleri yer alıyor. Bu da kullanıcıların Büyük Veri uygulamalarının yaşam döngüsü boyunca hiç veri taşımadan herhangi bir Hadoop dağıtım çözümünü kullanabileceği anlamına geliyor. Sözkonusu uygulamalar arasında Apache Open Source, Pivotal HD, Cloudera ve Hortonworks yer alıyor.

Büyük Veri çığ gibi büyümeye devam ederken, işletmeler hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış verilerin depolanması, yönetilmesi, korunması ve analiz edilmesi konusunda zorluk çekiyor. Isilon platformu üzerinde Hadoop, SnapshotIQ, SyncIQ ve NDMP yedekleme aracılığıyla uçtan uca veri koruma sağlıyor. Bu özellikler ticari Hadoop platformlarında sunulmayan ya da elde edilmesi çok zor özellikler…

Verileri taşımaya son

Isilon’un yerel HDFS entegrasyonu ve yerinde analiz etme becerisi ile kullanıcılar Büyük Veri’yi Hadoop’a taşımak yerine Hadoop’u Büyük Veri’ye getirebilecek. Kesintisiz çok-protokollü destek özelliğine sahip tek dosya sistemi ile Isilon, ayrı bir altyapı satın almanın sermaye giderlerinde sebep olacağı artıştan kurtulma ve petabaytlarca verinin taşınma mecburiyetinin ortadan kalkması gibi verimlilik avantajları sunuyor.

Hadoop Başlangıç Kiti; otomasyon süreci boyunca kılavuzluk yaparak, hızlı konfigürasyonu mümkün kılıyor. Sanal Hadoop ağlarının oluşturulmasından, Hadoop hizmetlerinin veri kümeleri üzerinde devreye sokulmasına kadar, Hadoop küme verilerinin konuşlandırılma sürecinin tamamı otomatik hale getirilebiliyor. Otomasyon süreci Sanal Hadoop kümelerinin hızlı bir şekilde konuşlandırılmasına ve ihtiyaç doğrultusunda konfigüre edilmesine olanak sağlıyor. Hadoop’un kritik görevler için belirli kullanım şekilleri hızlı konuşlandırmanın yanı sıra yüksek düzeyde kullanılabilirlik özelliğini gerektiriyor. Yüksek düzeyde kullanılabilirlik özelliğinin korunması sanallaştırma platformu aracılığıyla sağlanıyor ve HDFS için NameNode ve MapReduce için JobTracker gibi Hadoop sistemindeki tek arıza noktaları korunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir