Epson dünya projektör pazarının yaklaşık dörtte birine sahip

Epson geçtiğimiz günlerde sona eren yeni mali yılı sonuçlarına göre global bazda projektör pazarının dörtte birini elinde bulunduruyor. Epson, Türkiye projektör pazarında ise %15,40 ile ikinci sırada yer alıyor.

Görüntüleme teknolojileri uzmanı Epson, Futuresource Araştırma ve Danışmanlık şirketi araştırma sonuçlarına göre dünya projektör pazarının % 22,71’ine sahip olduğunu açıkladı. Epson’ın Türkiye projektör pazarındaki pazar payı ise %15,40.Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2010 mali yılının dördüncü çeyreği sonuçlarına göre Epson,  projektör pazarının yaklaşık dörtte birini elinde bulunduruyor. Epson Türkiye projektör pazarında ise 2010 yılında adet bazında %14 ile pazarda ikinci sırada yer alıyor.

Epson Türkiye Projeksiyon ve Video Ürün Müdürü Mustafa Akmaz

Epson, Türkiye projektör pazarında adet bazında ikinci sırada…

Futuresource tarafından açıklanan sonuçlara göre Epson, global pazarda aynı zamanda 4000 – 4.999 lümen projektör kategorisinde %15,40 pazar payı ile dünya lideri oldu. Epson EMEA bölgesinde ise ultra-short-throw projektör alanında %67,12 pazar payı ile pazarın en büyük oyuncusu konumunda bulunuyor.

Epson’ın Türkiye projektör pazarındaki durumunu değerlendiren Epson Türkiye Projeksiyon ve Video Ürün Müdürü Mustafa Akmaz, pazarda çok güçlü bir konumda olduklarını belirtti ve ürün grubu bazında Türkiye’deki pazar paylarını şöyle açıkladı: “Türkiye’de 540p çözünürlükte  %100 ile, 720p HD kategorisinde %89,51, 1080p FULL HD kategorisinde %38,20 ve WUXGA(1920×1200) kategorisinde %78 ile pazar birincisi olup; XGA (1024X768) kategorisinde ise %18,5 pazar payı ile ikinci sırada yer alıyor.

2001 yılından itibaren dünya projektör pazarında ürün çeşitleri ile dünya lideri olan Epson, kolay taşınabilen, ultra-short-throw teknolojisine sahip, interaktif ve aynı zamanda ev ve ofislere yönelik sinema ürünleri ile pazarda çok önemli bir yerde bulunuyor. Epson geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardığı ve yine 3LCD teknolojisinde ürettiği mükemmel renk kalitesiyle dikkat çeken projektör serisi ile de oldukça ilgi görüyor.

Epson Ticari Direktörü Jean-Marie Lacroix, Futuresource şirketi sonuçlarından çok memnun olduklarını söylüyor ve ekliyor: “Sonuçlar bizi çok heyecanlandırdı. Ürünlerimizin satışlarından çok memnunuz. Hem pazarı hem de trendleri takip ederek yatırımlarımıza devam ediyoruz. Pazarda çığır açan ürün ve teknolojilerimizle hedefimiz her yıl market lideri olarak konumumuzu daha da güçlendirmek.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir