Eskişehir Sanayisi Büyümesini Mobilite İle Sürdürecek

Avea Satış Direktörü Tarık Duvan
Avea Satış Direktörü Tarık Duvan
  • Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti Eskişehir’de yatırımlarına ara vermeden devam eden Avea, 8 Avea İletişim Merkezi ve 1 Avea Dağıtım Merkezi bünyesinde toplam 52 kişi olmak üzere bayilerle birlikte yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlıyor.
  • Avea Satış Direktörü Tarık Duvan: “İki üniversitesi ile aynı zamanda tam bir öğrenci kenti olan Eskişehir’de bu nedenle genç nüfus oldukça yoğun. Şehre bu anlamda da değer yaratmak için gençlik markamız Woops özelinde pek çok marka ile işbirliğine gittik. Bunun sonucunda da Eskişehir’deki Woops üye sayımızın oranı, Türkiye nüfusuna oranımızı geçti.”
  • Eskişehir’deki iş ortaklarının eğitimleri önemseyen ve eğitime yatırım yapan bayilerden oluştuğunu belirten Duvan, insana yatırım yaptıklarına dikkat çekerek;“AIDO Projesi kapsamında son 1,5 yılda Eskişehir’deki mağaza müdürlüklerimizde çalışan 8 kişiye 696 saatlik eğitim verdik. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan 9 bayimiz içinde 6 bayi müdürümüzün 5’i gümüş, 1’i de altın sertifika alarak mezun oldu. Bu eğitim programı sayesinde, müdürlerimizin sirkülasyon oranında yüzde 30 oranında, sevindirici bir düşüş kaydettik” dedi

Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim operatörü Avea, müşteri odaklı yatırımları ve kapsamı genişleyen iş ortakları ağıyla Anadolu’daki büyümesine devam ediyor. Avea; Türkiye’nin en gelişmiş 3’üncü kenti Eskişehir’de yaptığı toplantıda kent ve civarına yönelik çalışmalarını değerlendirdi.

Toplantıda, Eskişehir’de hizmet veren başta KOBİ’ler olmaz üzere tüm şirketlerin Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Avea Satış Direktörü Tarık Duvan: “Türkiye’nin en genç, dinamik, cesur ve kararlı şirketi olarak Avea’nın tarihinde de tıpkı Eskişehir gibi, pek çok ilk var. Bu noktada Eskişehir ve Avea birbirine çok benziyor. Eskişehir Avea için önemli bir il ve Anadolu şehirleri arasında büyümemizde en güçlü paya sahip kentlerin başında geliyor. Bizi bu kadar seven bir ilin sevgisini karşılıksız bırakmamak için, biz de Eskişehir’deki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu yüzden, onların verimliliğini arttırmaktan ve işlerini hızlandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Tarık Duvan: “Şehre dinamizm katan Eskişehir’in genç nüfusu; kentin gelişmiş mobil iletişim teknolojilerine hızlı adaptasyonunda önemli bir rol oynuyor”

Tarık Duvan, Eskişehir’in öğrenci kenti olması dolayısıyla genç nüfusun oldukça yoğun olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “İki üniversitesiyle aynı zamanda tam bir öğrenci kenti olan Eskişehir’de. genç nüfus oldukça yoğun. Şehre bu anlamda da değer yaratmak için gençlik markamız Woops özelinde pek çok marka işbirliğine gittik. Bu işbirliklerine özel bir ilgi gösterdik. Böylece onlara Avealı olarak günlük hayatlarında da kazanmanın ayrıcalığını yaşattık. Bunun sonucunda da Eskişehir’deki Woops üye sayımızın oranı, Türkiye nüfusuna oranımızı geçti… Çok ciddi bir genç nüfus var. Bu da kentin en gelişmiş mobil iletişim teknolojilerine çok hızlı adaptasyon sağlamasını kolaylaştıran bir etken. Eskişehir sanayisinin bu kadar güçlü olmasında genç nüfusun tetiklediği dinamizm kuşkusuz büyük önem taşıyor.

Eskişehir, mobiliteyle gelişim hızına ciddi bir ivme kazandırdı. Hem genç nüfusun hem de KOBİ’lerin burada mobil teknolojilere çok çabuk adapte olduğunu ve yeni teknolojilerden çok hızlı şekilde faydalanmaya başladığını görüyoruz. Faaliyet gösteren pek çok işletme, yeni nesil teknolojileri kendi bünyesine uyarlama konusunda atak davranıyor. Bu, iletişim çağının yakalanması açısından çok sevindirici.”

Duvan; Eskişehir’deki istihdama da önemli bir katkı yaptıklarına dikkat çekerek; “8 Avea İletişim Merkezi ve 1 Avea Dağıtım Merkezi bünyesinde toplam 52; bayilerle birlikte yaklaşık yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.

Tarık Duvan: “Kurumsal ortaklarımızla beraber Eskişehir’i geleceğe taşımak için çalışıyoruz”

Sanayi ve turizmin hızla geliştiği Eskişehir gibi kentler için mobilitenin önemine değinen Duvan; özellikle sağlık, eğitim, finans, perakende, lojistik ve güvenlik sektörlerinde uzaktan yönetimi mümkün kılarak zamandan ve maliyetten kazandıran teknolojilerin iş yapış biçimlerini kökten değiştirdiğini vurguladı. Günümüzde, sürdürülebilir bir büyüme için KOBİ’lerin dünyaya açılabilmesi için teknolojiden daha yoğun ve daha etkin faydalanmaları gerektiğinin altını çizen Tarık Duvan; “Sunduğumuz teknoloji çözümleriyle şirketlerin operasyonel maliyetlerini düşürüp bilgi alışverişini hızlandırıyoruz; insan kaynaklarını etkin bir biçimde yönetebilmelerini ve bunları tek bir noktadan yapabilmelerini sağlıyoruz. Avea olarak, Eskişehir’i geleceğe taşımak için gerek bayilerimiz, gerek kurumsal ortaklarımızla beraber var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

“AIDO Projesi kapsamında son 1,5 yılda Eskişehir’deki Mağaza Müdürlüklerimiz’de çalışan 8 kişiye 696 saatlik eğitim verdik”

Eskişehir’deki iş ortaklarının eğitimleri önemseyen ve eğitime yatırım yapan bayilerden oluştuğuna dikkat çeken Duvan; bu ilde insan kaynağına yaptıkları yatırımları da şöyle özetledi:

“Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle 2012 yılında kurduğumuz Avea İletişim ve Değişim Okulu’nda (AİDO) eğitim vermemizin amacı bayi; müdürlerimizin yöneticilik niteliklerini geliştirmek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak sadakat duygularını arttırmaktı ve bunu başardık. İlk fazda mezun ettiğimiz müdürlerimizin tümü, bayilerinde aktif şekilde çalışmaya devam ediyorlar. Bu eğitim programı sayesinde, müdürlerimizin sirkülasyon oranında yüzde 30 oranında, sevindirici bir düşüş kaydettik.

Son 1,5 yılda Eskişehir’deki Mağaza Müdürlüklerimiz’de çalışan 8 kişiye 696 saatlik eğitim verdik. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan 8 bayimiz içinde 6 bayi müdürümüzün 5’i gümüş, 1’i de altın sertifika alarak mezun oldu. Sertifika alan bayi müdürlerimizin 3’ü lise, diğer 3’ü ise üniversite mezunu. Bu yıl Eskişehir’deki 1 bayi müdürümüz daha mezun olacak. Bölge eğitmeni atandıktan sonra kalan 2 bayimizin müdürleri de mezun olabilmek için eğitimlere davet edilecekler.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir