Finansal Veriler de Artık Buluta Taşındı

Parasut-OnlineTahsilat_jpg

Türkiye’nin ilk bulut tabanlı ve kullanıcı dostu finans yönetim uygulaması Paraşüt, gelir-gider yönetiminde işletmelere kolaylık sağlıyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanımı kolay bulut tabanlı finans yönetim hizmeti sunan Paraşüt, bir işletmenin tüm finansal operasyonlarını otomatik hale getirmesini sağlamak amacıyla 2013 yılında kuruldu. Gelir gider yönetimi konusunda sağladığı faydalar ile bugüne kadar 5000’i aşkın işletme tarafından tercih edilen uygulamada 60.000 fatura oluşturuldu.

Paraşüt kullanıcıları, Kasım ayında sunulmaya başlayan online tahsilat hizmeti ile fatura kesiminden tahsilata kadar olan tüm süreci tek bir noktadan yönetmeye başladı. Sabit ve yalın komisyon oranları ile sunulan ve herhangi bir teknik çalışma gerektirmeyen online tahsilat hizmetini kullanmak için uygulamaya üye olmak yeterli.

Ocak ayından itibaren Paraşüt, işletmelere e-Fatura hizmetini de sunmaya başlayacak.   e-Fatura hizmeti işletmelere hem maliyet hem de operasyonel yükü hafifletmesi açısından çok büyük avantajlar sunacak. e-Fatura hizmeti ile fatura yazdırma, kurye ile gönderme, takip süreci bitecek. Kısa sürede oluşturulan bir fatura, bir tıkla anında alıcısına ulaşarak tahsilatları hızlandıracak.

İşletmeler için bir finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulama fatura ve ödeme planı oluşturma, tahsilat ve ödeme takibi, ödenmesi gereken KDV, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alışlardaki büyüme eğilimi gibi bilgi ve gereksinimleri gerçek zamanlı tek elden yanıtlıyor.

Paraşüt Hakkında:

Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmesini desteklemek hedefiyle 2013 yılından bu yana web tabanlı fatura ve finans yönetim hizmeti sunmaktadır. $50M büyüklüğünde Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu olan “Revo Capital” ve finansal hizmetler alanında uzmanlaşmış, $225M büyüklüğünde ABD merkezli girişim sermayesi fonu olan “Ribbit Capital”ın yatırımları ile büyümüştür.

Daha fazla bilgiye Paraşüt’ün kurumsal web sitesi www.parasut.com üzerinden veya 0212 292 04 94’ten iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir