“Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisi, İstanbul Sanat Platformu’nda sanatseverlerle buluşuyor

Fotopya önderliğinde ve Epson’ın sponsorluğunda düzenlenen “Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisinden elde edilecek gelir AÇEV’e bağışlanacak.

Türkiye’nin en etkin fotoğraf sanatı portallarından FOTOPYA (www.fotopya.com.tr)’nın önderliğinde düzenlenen ve dijital görüntüleme ve baskı teknolojileri uzmanı Epson’ın sponsorluğunu yaptığı “Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisi, 28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Sanat Platformu (IAP)’nda sanatseverlerle buluşuyor.

AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) yararına düzenlenen “Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisinde 100 aşkın fotoğrafçının çalışmaları arasından seçilen eserler, içerik olarak günümüz fotoğrafçısının bu dönem içinde çevresini  nasıl algıladığını ya da nasıl göstermek istediği hakkında dönemsel ve görsel bir bilgiyi barındırıyor. Sergide ağırlıklı olarak mimari ve grafiksel çalışmaların yanı sıra doğa ve insan öğelerini içeren fotoğraflar sergilenecek.

18 Haziran’a kadar açık kalacak serginin kuratörlüğünü Fotopya yönetiminden Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Halil Nadir Ede ve Akın Mısırlıoğlu yapıyor. Sergi proje fikri ise Fotopya Portalı üyelerinden amatör fotoğrafçı  Halil Yemenici’ye ait.

28 Mayıs Cumartesi akşamı IAP (Istanbul Sanat Platformu)’de bir kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan sergiden elde edilecek gelirin masraflar dışında kalan bölümü AÇEV’e bağışlanacak. Sergi çerçevesinde AÇEV ile birlikte düzenlenecek workshop’ta ise “anne-çocuk” ve “baba-çocuk” için özel gösterimler ve aynı zamanda 0-6 yaş arası çocuklara yönelik slide show, resim çizilmesi, fotograf çekimi ve basımı gibi etkinlikler yapılacak.

“Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisinde yer alan tüm fotoğraflar Epson’ın özel baskı merkezinde Stylus Pro 9900 ile basıldı. Renkli prova baskının yanı sıra fotoğraf ve güzel sanat reprodüksiyonlarında mükemmel sonuçlar elde eden Epson Stylus Pro 9900, istenen rengi doğru ifade etmek için optimum renk kombinasyonunu seçiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir