"Fotopya'nın Yüzleri" fotoğraf sergisi şimdi de Nişantaşı City's de sanatseverlerle buluşuyor

Fotopya ve IAP işbirliği ile Epson’ın baskı sponsorluğunda düzenlenen “Fotopya’nın Yüzleri” fotograf sergisinden elde edilecek gelir AÇEV’e bağışlanacak.

Türkiye’nin en etkin fotoğraf sanatı portallerinden FOTOPYA (www.fotopya.com.tr)  ve IAP-Istanbul Art Platform  işbirliğinde düzenlenen ve Epson’ın baskı sponsorluğunu yaptığı “Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisi, İstanbul Sanat Platformu’ndan sonra şimdi de Nişantaşı City’s’ de 20 Ağustos Cumartesi  günü saat 18:00’de sanatseverlerle buluşuyor.

100’ü aşkın fotoğrafçının yüzlerce çalışması arasından seçilen eserler günümüz fotoğrafçısının içinde bulunduğu  dönem içinde çevresini nasıl algıladığını veya nasıl göstermek istediği hakkında dönemsel ve görsel bilgi içeriyor. Sergi, hem mimari ve grafik açıdan hem de yaşam ve doğal doku çalışmalarından oluşan geniş bir konu yelpazesine sahip.

Serginin kuratörlüğünü Fotopya yönetiminden Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Halil Nadir Ede ve Fotopya’nın kurucusu Akın Mısırlıoğlu yapıyor. Serginin organizasyonunu IAP-Istanbul Sanat Platformu’ndan  Alev Araslı yaparken proje fikri ise Fotopya Portalı üyelerinden amatör fotoğrafçı  Halil Yemenici’ye ait.

Nişantaşı City’s  de sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan sergiden elde edilecek gelirin masraflar dışında kalan bölümü AÇEV’e bağışlanacak.

“Fotopya’nın Yüzleri” fotoğraf sergisinde yer alan tüm fotoğraflar Epson’ın özel baskı merkezinde Stylus Pro 9900 ile basıldı. Renkli prova baskının yanı sıra fotoğraf ve güzel sanat reprodüksiyonlarında mükemmel sonuçlar elde eden Epson Stylus Pro 9900, istenen rengi doğru ifade etmek için optimum renk kombinasyonunu seçiyor.

20 Ağustos, Cumartesi saat 18:00’de sanatseverlerin katılımı ile açılacak olan “Fotopya’nın Yüzleri” fotograf sergisi  20-24 Ağustos  ve 1- 11 Eylül 2011 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir