‘Full HD 3D Gözlük Girişimi’ Dört Global Tv Üreticisinden Destek Görüyor

Philips, Sharp, TCL ve Toshiba; tüketicilerin 3D Active Shutter gözlüklerinde yeni bir teknolojiden yararlanmalarını amaçlayan Full HD Gözlük Girişimi’ni desteklediklerini açıkladı. Girişim sertifikasyon planını da açıkladı.

Panasonic Corporation, Samsung Electronics Co., Ltd., Sony Corporation ve X6D Limited (XPAND 3D) şirketleri, Royal Philips Electronics, Sharp Corporation, TCL Corporation ve Toshiba Corporation’ın tüketicilerin 3D Active Shutter gözlüklerinde yeni bir teknolojiden yararlanmalarını amaçlayan ‘Full HD Gözlük Girişimi’ni desteklediklerini açıkladı.

Ağustos 2011 başında Panasonic, Samsung, Sony ve XPAND, Bluetooth® özellikli radyo frekansı (RF) sistemi 3D Active Shutter gözlük teknolojisinin geliştirilmesi ve lisanslanması konusunda birlikte çalışacaklarını açıklamışlardı. Duyuru, XPAND Active Shutter gözlükleri ile 3D sinemanın yanı sıra, televizyon, kişisel bilgisayarlar ve projektörler gibi 3D ekranlarla tüketici 3D Active Shutter gözlükleri arasındaki RF sistem protokollerinin de geliştirilmesini kapsıyordu. Standartlaşma, Panasonic ve XPAND 3D* tarafından ortak olarak geliştirilen protokollerden Samsung ve Sony’nin özel protokollerine kadar, 3D aktif shıutter gözlükler ve 3D ekranlar arasındaki çeşitli kızılötesi (IR) sistem protokollerini de kapsayacak.

Eylül 2011’in sonunda, Full HD 3D Gözlük Girişimi’nin lisans programının başlatılması hedefleniyor. Böylece, 3D ekran, 3D senkronizasyon vericileri, 3D Active Shutter gözlükleri veya bu ürünler için Bluetooth yongaları üretenler, Full HD 3D Gözlük Girişimi teknolojisini kullanan ürünleri geliştirmeye ve üretmeye başlamak için lisans alabilecek.

Ürün sertifikalandırması kapsamında Full HD 3D Gözlük Girişimi, belirleyici logo kullanımına izin verecek. Böylelikle tüketiciler logoyu taşıyan 3D TV ve 3D gözlük gibi 3D Active Shutter ürünlerin hangilerinin uyumlu olarak çalışabileceğini ayırt edebilecek.

* Panasonic ve XPAND tarafından ortak olarak geliştirilen protokoller Mart 2011’de duyuruldu ve katılımcı sekiz firma tarafından desteklendi: Changhong Electric Co., Ltd.; FUNAI Electric Co., Ltd.; Hisense Electric Co., Ltd.; Hitachi Consumer Electronics Co., Ltd.; Mitsubishi Electric Corporation; Seiko Epson Corporation; SIM2 Multimedia S.p.A. ve ViewSonic Corporation.

Full HD 3D Gözlük Girişimi Hakkında

2011’de Panasonic Corporation, Samsung Electronics Co., Ltd., Sony Corporation ve X6D Limited (XPAND 3D) tarafından oluşturulan Full HD 3D Gözlük Girişimi, kullanıcılara daha uygun ve yüksek kaliteli 3D izleme deneyimi sağlama amacıyla, tüketici 3D Active Shutter gözlükleri için yeni bir teknoloji standardı belirleyecek. Girişim, standartlaştırılmış bir 3D Active Shutter teknolojisini geliştirip lisanslayarak, Girişim’in teknolojisi kullanılarak geliştirilen ve üretilen, Girişim tarafından tasarlanan özel bir logoyu taşıyan 3D Active Shutter ürünlerin bir arada çalışabilmelerini garantilemeyi hedefliyor. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.fullhd3dglasses.com/ adresini ziyaret ediniz.

1 Yorum

  1. Geri bildirim: global tv - Free TV Portal – Free TV Portal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir