Garanti Bankası Müşterileri

garanti bankası

Garanti Bankası’nın geliştirdiği CepBank Alışveriş uygulaması sayesinde, e-ticaret sitelerinden alışveriş yapanlar, kredi kartı veya hesap bilgilerini paylaşmadan, ödemelerini cep telefonu numaralarını girerek gerçekleştirebiliyor.

Türkiye’de ilk kez Garanti tarafından geliştirilen yeni mobil ödeme sistemi, tüm GSM operatörleriyle uyumlu çalışıyor ve ücretsiz olarak sunuluyor. CepBank Alışveriş, ilk etapta Altivi, Biletix, HemalHemsat, Hepsiburada, Kangurum, Pegasus Havayolları, Tatil.com, Tio ve Yemeksepeti gibi, sektörlerinde önde gelen firmaların e-ticaret sitelerinde kullanılıyor.

CepBank Alışveriş’i kullanmak için, internet şubesi, Cep Şubesi veya Garanti Paramatik’lerden tanımlama yapılması yeterli oluyor. Web sitelerinin yanı sıra çağrı merkezinden yapılan alışverişlerde de CepBank Alışveriş uygulaması kullanılarak ödeme yapılabiliyor.

Garanti’nin mobil bankacılık araçlarına önemli yatırımlar yaptığını vurgulayan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil şunları söyledi :


  2004’te dünyada bir ilke imza atarak, cep telefonundan havale yapmayı sağlayan CepBank uygulamasını hayata geçirdik. Bugün CepBank müşterilerinin sayısı 200.000’e, Eylül ayında hizmete sunduğumuz Cep Şubesi’ni kullanan aktif müşterilerimizin sayısı ise 60.000’e ulaştı. Dünyada yeni yeni gelişen mobil bankacılık hizmetlerinin, Türkiye’de tahminlerimizin çok üzerinde bir hızla gelişeceğine eminim.

  Teknolojik üstünlüğüyle internet ve mobil bankacılık alanında birçok yeniliğe imza atan Garanti Bankası, mobil ödeme altyapısıyla müşterilerine kolay ve güvenli alışveriş imkanı sağlayarak, e-ticaret’e de yeni bir boyut kazandırıyor. Önümüzdeki dönemlerde anlaşmalı olduğumuz e-ticaret sitesi sayısını artırarak, müşterilerimize daha geniş platformda hizmet sunmayı planlıyoruz.


CepBank Alışveriş Nasıl Çalışıyor?

Sisteme üye e-ticaret sitelerinde alışveriş yapan Garanti müşterileri, sitedeki “CepBank Ödeme” adımını seçerek, ekranda çıkan alana cep telefonu numarasını yazacak. Cep telefonuna gelen kısa mesajı, CepBank şifresini yazarak cevaplayan müşteriler, ekstra bir ücret ödemeden, Garanti kredi kartlarından veya Bonus Kontör/Paracard kullanarak banka hesabından ödeme yapabilecek. Böylece tüketiciler, kredi kartı veya hesap bilgilerini siteyle paylaşmadan, alışverişlerini kolayca ve güvenle tamamlayacak. Dileyenler, CepBank Alışveriş’le yapılan işlemlerde taksitlendirme ve bonus / mil kazanma gibi avantajlardan faydalanırken, birikmiş bonuslarıyla da ödeme yapabilecek.

kaynak: http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=19847  

9 yorum

 1. cem unal Yanıtla

  Barbaros Uygun’a iletilmek üzere.

  GARANTİ BANKASINA İLETİLEN ŞİKAYET MEKTUBU.

  Müşteri numarama kayıtlı Tunalı Hilmi şubesinde bulunan kredi hesabımdan 13/01/2008 tarihinde hizmetini almadığım 6 aylık işletim ücreti kesilmiştir. Kredi ödemem için bulundurduğum bakiyeden, pazar günü kesilen bu bedel yüzünden ödemem tam olarak yapılamamıştır. Açılalı henüz 3 ay olan hesaptan 6 aylık hizmet bedeli kesmek soygunculuk ve dolandırıcılıktır. ÇİRKİNDİR.

  Şu anda haksız kesilen bedel nedeniyle kredi hesabına faiz uygulanmaktadır.

  14/01/2008 saat 22:00 dan 23:30 a kadar 4440333 numaralı telefon aracılığı ile yaptığım konuşmalarda sorunun çözümü ya da bir açıklama alabilmenin dışında her şeye ulaştım. Baştan savmalar, düzgün yanıt vermemeler, çalışmayan elektronik cevap mekanizması ve en son Emre Ustaosman’ın sesinizi alamıyorum, sizi duyamıyorum savsaklaması.

  Son derece çirkin bir uygulamanın mağduru olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Telefon konuşmalarını dinleyebilirseniz rezalete şahit olursunuz.

  Mesai saatleri dışında mağdur edilip mesai saatleri içinde açıklama yapılabileceği ilkel Afrika ya da Arap ülkelerine yaraşır bir uygulama.. tebrik ederim.

  Emre beyin söyledikleri akıllara zarar, size bilgi vermek durumunda değiliz sistem hesabınızda para gördüğü zaman parayı keser; sizin kesilen paranın karşılığında hizmet alıp almadığınıza bakmaz, herhangi bir sözleşmede yazılıp yazılmadığı önemli değildir, garanti bankasının uygulması budur ve bunun için size yazılı ya da sözlü bildirimde bulunmaz. Delidumrul hesabı kes parayı.. bunun bir adım sonrası soygunculuk ve dolandırıcılık.

  Ödemelerim hafta sonu diye pazartesine aktarılabiliyorken sizin kesintilerniz ne hikmetse hafta sonu bile yapılabiliyor. Üstelik bilgi vermeden ve hizmet alınmadan.

  Personeliniz bilgisiz ve hatta kaba.

 2. ahm3t YazarYanıtla

  Zaten benimde anlayamadığım şeylerden biri de kredi kartlarından alınan yıllık-aylık başlığı altında cebimizden adeta çalınan paralardır. Hem bangır bangır bağıracaksın bizim kartımız şöyle bizim kartımız böyle, ota 10 taksit kuşa 2o taksit yapar dersiniz sonrasında da kullanım bedeli altında tamamane haksız bir para kesersiniz. Aslında bizlere para ödemesi gereken nadide bankalarımız Türk milletini adeta farkına varmadan soymakta. Şöyle basit bir hesap yapalım: 1milyon kredi kartı kullanıcısı var diyelim ve her birinden 10 ytl kesildiğini düşünelim ve bunun yılda sadece 1kez yapıldığını varsayalım. Hesap ortada 10 ytl lik bir kesinti ile ciddi bir para miktarı ortaya çıkmakta; karlı olan kim uyanık bankalar, zarar da olan ise yine masul vatandaş her zaman olduğu gibi. Bazı bankalar ise kasıtlı olarak mı yoksa cidden posta hizmetlerinde (e-mail veya tabanvay posta:) mi bir problem var bilemem ama kredi kartı ekstrelerini göndermemekte. Milletimiz zaten hesabını zor yapıyor birde kredi kartı ekstresinin hesabı ile uğraşamayacağı için doğal olarak hep borcunun altında bir ödeme yapıyor. Ya nasılsa gelmiştir bir miktar diyerekten o an ödeyebildiği kadar ödemekte. Bence buda bankaların izlediği bir yol. Kullanıcılarının farkında olmamalarını sağlamak!!!Bir diğeri bu çağrı merkezi ben ona direk santral diyorum nedeni ise 1-2-3-4-5-6-7-8-9-0 başka rakam kalmadı bunlara basınca karşıma çıkan ya 2 numara ya 6 numara yani karşımda kanlı canlı bir insan sesi duymak adeta imkansız:) denk gelirse belki 1-2 dk konuşabiliyorsunuz onda da bir çözüm geliyormu bilemem. Ben Yapı ve Kredi bankasından basit bir ATM kartını 3 ayda alabildim. Ayrıca çalıştığım yer bu bankanın sahibine ait ve bana 3 ayda gönderebildiler basit bir kartı normal vatandaşa sanırım 7 sende de gider:) neyse işin özü bizim bankacılık sistemimiz daha oturmamış ve sadece vatandaşın parasını nasıl nasıl nasıl nasıl emeriz düşüncesiyle hareket eden bir yapıya sahip.Bildiğim kadarıyla da bankaların büyük bir yüzdesi yabancı sermayeli oldu, buda düşündürücü bir durum. Kredi kartı mağduru olmamak için tavsiyem ya hiç kullanmayın ya da sadece 1 tane olsun elinizin altında unutmadan oda heryerde geçeninden olsun.

  Saygılar…

 3. Uzman Yanıtla

  Yukarıda gördüğüm kadarıyla 2 arkadaş 2 farklı dertten yana sıkıntılı. Sıkıntılı oldukları konularda kısaca açıklama yapmak ve bazı konularda da yardımcı olmak isterim. Birinci arkadaşın açıklaması 1 numaralı, ikinci arkadaşınki 2 numaralı bölümde yapılacaktır.
  1-(Cem Ünal): Kredi hesabım dediğin hesabının mevduat hesabı olduğunu düşünüyorum. Şikâyetçi olduğun konu işletim ücretinin kesilmesi, hem de kullanmadığın bir hesap için. Ancak, sana ait ister kredi kartın ister mevduat hesabın olsun sen bunu kullansan da kullanmasan da yıllık kullanım ücreti kesilecektir. Fakat ne olursa olsun hangi tutarın kesileceği imzalamış olduğun sözleşmede yazmalıdır. Sözleşmede yazmayan bir gideri senden almaları hukuki değildir. Eğer sözleşmende bu komisyonun alınacağı yazıyor ise yapabileceğin bir şey yoktur çünkü sen sözleşmeyi imzalarken bu gideri kabul etmişsindir. Hesabından otomatik olarak kesildiği de doğrudur çünkü tüm bankalarda sistem aynı şekilde işler ve bu aykırı bir durum değildir. Gelelim Banka ile arandaki diyaloglara; diyalogları burada anlatman emin ol hiçbir şey ifade etmez. Eğer bu diyalogların sana bir faydası olmasını istiyor ise yapman gereken kiminle ve hangi saatte konuştuğunu bir kenara not almandır. Adını ve soyadını sor şahsın, bir kenara yaz. Çektiğin faksların da bir teyidini alarak bir kenara koy. Sözleşmede böyle bir giderden bahsedilmediğine de eminsen 900 YTL gidere kadar olan durumlarda ikametgâhının bulunduğu yer kaymakamlığının tüketici heyetine şikâyette bulun. Şikâyet doldurma formlarına internetten de ulaşabilirsin. Şikâyette bulunduğun forma ek olarak sana kenara koy dediğim şeyleri iliştirirsin olur biter. Genelde tüketici hakem heyetleri tüketiciden yana karar verir. Sana kolay gelsin.
  2-(Ahm3t) Gelelim size Ahmet Bey. Öncelikle ben kredi kartlarından yıllık kullanım ücreti kesilmesine karşı değilim. Çünkü, diyelim ki sen her ay ödemelerini düzenli yapan bir kredi kartı müşterisisin, Banka’nın senden bir kârı yok ama Banka sana her ay ekstre gönderiyor, her an sorularını cevaplamak için call center da bir sürü eleman çalıştırıyor, post makineleri ve kredi kartları basım ve dağıtımı da cabası yani kredi kartı kullanımının ardında sağlam bir operasyonel gider var. Sen ise yanında para taşımıyorsun, bir kartla her türlü ihtiyacını gideriyorsun, bir anda alamadığın ihtiyaçlarını taksitle alabiliyorsun, yani birçok hizmetten yararlanabiliyorsun ama karşılığında yıllık 15-20 YTL vermekten imtina ediyorsun. Çok adilane gelmiyor bana. Bir de şu var zaten sizden kesilen kredi kartı yıllık kullanım ücretleri kredi kartı sözleşmelerinizde var, yani siz bunu kartı alırken kabul etmişsiniz. Ama bu konuda sizi ferahlatan bir şey söyleyeyim. Yine kaymakamlık nezdinde kurulu olan tüketici hakem heyetleri sözleşmedeki bu maddeyi haksız şart kabul ediyor ve tüketicinin parasının geri ödenmesine karar veriyor. Banka itiraz ediyor genelde, sonra mahkemeye ve genelde mahkemelerde tüketici lehine karar veriyor. Ama BDDK nezdinde oluşan genel görüş sözleşmede bu madde var ise Banka’nın bu tutarı kesebileceği yönünde.
  Gelelim Ahmet senin diğer değindiğin konuya;
  Kredi kartı kullanımlarında asgariyi ödeme hususundan bahsetmişsin. Tamamen haklısın, sadece asgariyi ödeyen kimse kredi kartı kullanmamalı. Çünkü asgariyi ödemeniz demek kalan tutara sözleşme faizi uygulanması demek ki bu oran aylık genelde %5,5 civarında. Yani tüketici kredisinin aylık faizi %1,5 civarında iken kredi kartı onun yaklaşık 4 katı. Kısaca, dönem borcunun tamamını ödemeyen, hele ki borcunun tamamını hep geciktirerek ödeyen arkadaşlar lütfen kredi kartından uzak durun. Batarsınız.
  Saygılarımla;

 4. Hasan Ateş Yanıtla

  banka kredi limiti dolduktan sonra belli mktar kesiliyor tamam ama limit poztife geçtikten sonra hala neden aynı miktarda kesiliyor kesilmemesi gerekmiyor

 5. Geri bildirim: Garanti | Trends Pics

 6. Oguz TÜRKER Yanıtla

  Garantı Bankası yapıyorsa bunun altında mutlaka bir iş var.
  Bunlar önce milleti soymanın alt yapısını hazırlıyorlar.Daha sonra gelsin paralar diyorlar.
  Örnek : Ben kendi hesabımdan Bankkart ile ATM den 1500 TL çektim 5 TL, 2000 TL çektim 10 TL hesaptan kestiler.Böyle bir şey varmıydı ? Yoktu. Böyle daha neler var.

  • ahm3t YazarYanıtla

   Merhaba Oguz TÜRKER;
   Diğer bankalarda farklı değil. Hep vatandaşın cebinden ne kadar tırtıklarız peşindeler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir