Genius BT-100R İncelemesi

Bu incelememizde sizlere oldukça farklı bir ürünü tanıtacağız. Boyutu ufak fakat işlevselliği bakımdan çok kullanışlı olan bir ürün olan Genius BT-100R cihazını sizlere yakından tantmak ve kullanımı konusunda bilgi vermek istiyorum. Bu cihaz ne işe yarar dediğiniz duyar gibiyim.

Genius BT-100R, bluetooth teknolojisini içeren cihazlarla dinlenilen müziği kablosuz olarak surround hoparlörünüze, ev sinema sisteminize kablosuz olarak tek tuşla aktarmanızı sağlar. Örneğin tabletinizden yüksek çözünürlükte 5.1 surround ses sistemini destekleyen bir film izliyorsunuz. Doğal olarak tabletinizden yeterli sesi duyamayabilirsiniz. İşte bu durumda devreye Genius BT-100R giriyor. Ses sisteminizin uygun kablolarını BT-100R’ye bağlayarak tek tuşla tabletinizdeki sesi sinema sisteminize aktarabilirsiniz. Bu aktarım mesafesi yaklaşık 10 metre kadardır. Genius BT-100R içerisinde bulunan şarj edilebilen lityum pili sayesinde yaklaşık 10 saate kadar rahatlıkla çalışabiliyor. Bu durumda film veya müzik keyfiniz asla yarıda kalmıyor. Cihazı şarj etmek için bilgisayarınızın USB girişine bağlamanız yeterlidir. Bluetooht 3.0 teknolojisi sayesinde kablosuz olarak mükemmel seviyede ses verimi alabilirsiniz. Genius BT-100R ile kablo salatalarından kurtulmanız mümkün. Bu cihazı akıllı telefonlarınız, tablet bilgisayarınız, notebookunuz kısacası bluetooht özelliği olan taşınabilir cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Genius BT-100R’nin yapısına gelecek olursak. Siyah parlak renkte ve 2×5 ebatında kaliteli malzemeden yapılmış.  Yan kısmında 3.5 mm ses girişi ve şarj edebilmek için micro usb girişi bulunmaktadır. Hemen belirtmek isterim ki Genius BT-100R sadece USB girişi kullanılarak şarj edilmektedir. Ön kısımda bir açma/kapama tuşu bulunmaktadır. Bu tuşu kullanarak cihazı bluetooht aygıtla eşleyebilirsiniz. Tuşu açtığınızda üst kısımda bulunan ledlerden mavi olan eşleme olana kadar peş peşe hızlı bir şekilde ,eşleme işlemi bitince daha yavaş yanıp/sönmeye başlayacaktır. Ayrıca üst kısımda bulunan diğer kırmızı led cihazın şarj göstergesidir. Üst kısımda bir Genius logosu bulunmaktadır. Cihazın alt kısmında cihazı bir yerde sabit tutmak için bir kıskaç bulunmaktadır.

 

 

Genius BT-100R’nin kutu içeriğine gelecek olursak: BT100-R,  3.5mm kablo, RCA konnektör, Micro USB kablosu, kullanım klavuzu bulunmaktadır.

Genius BT-100R gerçekten boyutlarına rağmen işini sorunsuz ve çok iyi yapan bir cihaz. Bilgisayar başında uzun vakit geçiren kullanıcıların en büyük derdi kablolardır. Genius BT-100R sizi bir nebze olsun bu kablo karmaşasından kurtarabilir. Cihazın son kullanıcı fiyatı 53.99TL olarak belirlenmiş. Bu fiyata bu ürün kaçmaz derim. Şahsen evimde dizüstü bilgisayarımdan film izlerken daha fazla keyif alıyorum, çünkü tüm sesleri Genius BT-100R’nin gelişmiş teknolojisi sayesinde rahatlıkla 5.1 ev sinema sistemime aktarabiliyorum.

 

 

 

Değerlendirme:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir