Genius DX-ECO Fare İncelemesi

Merhaba sevgili okurlar,

Bu yazımda sizlere Genius firmasının yeni bir ürünü olan DX-ECO çevreci  kablosuz fareden bahsetmek istiyorum. Bu ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi kablosuz olarak kullanılması ve içerisinde pil takılmaması. Dahili pili sayesinde 100.000 kere şarj imkanı bulunmaktadır. Şarj süreside oldukça kısa. Kutu içerisinden çıkan usb kabloyu farenizin ön kısmınad bulunan girişe taktıktan sonra 3dk beklemeniz yeterli. Yaklaşık 4 saat pil ile kullanmanız mümkün. DX-ECO Blue Eye teknolojisi sayesinde her türlü zeminde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle iş yerlerinde mouse pad sıkıntısı çekenler blu eye rahatlığını hissedecekler. 800/1600 dpi çözünürlüğe sahip dx-eco dpi geçişlerini üzerindeki tuşla yapabilmektedir. 2.4 ghz çekim gücü sayesinde ortalama 15mt mesafeden farenizi kullanmanız mümkün. Cihazın sol tarafında özellikle internette veya belgeleriniz arasında gezinirken ileri/geri imkanı yapmanızı sağlayan bir tuş takımı bulunmakta. DX-ECO süper mini alıcısına sahip, bu sayede en çok yaşanan kablosuz mouse alıcısı kırılmalarına da maruz kalmamış oluyorasunuz. Hafif yapısı, ergonomik tasarımı  ve dahili pil ünitesi ile çevreye sağladığı yararlar açısından Genius DX-ECO Mouse’u siz değerli okurlarımıza şiddetle tavsiye ediyorum.

  

  

DX-ECO şarj etmek için usb kablosunun bir ucunu cihaza diğer ucunu bilgisayarınıza  takıyorsunuz. Daha sonra cihaz üzerindeki kırmızı led sönene kadar şarj edin.Bu süre yaklaşık4-5 dk yı bulmaktadır. Şarj ettikten sonra yaklaşık 4 saat süren bir şarj süresi bulunmakta. Cihaz kutusundan çıkan cd içeriğini kurduğunuzda tuş setlerinde yaptığınız hareketler ekran görüntülenmektedir. Cihazının üst kapağını açmak isterseniz ön kısımda alt tarafa doğru bulunan yere hafifçe bastırmanız yeterlidir. Kullanıma bağlı olarak tuş takımlarının olduğu yerleri temizlemeniz gerekebilir.

  

  

Genius DX-ECO ‘da benim dikkatimi çeken en büyük özellik dahili pilinin bulunması. Bildiğiniz gibi diğer klasik kablosuz fareler 1 yada 2 adet kalem pille çalışmakta. Eğer şarjlı pil kullanmıyorsanız 1 yıl içerisinde kullandığınız bir kablosuz farenin ne kadar atık pil ürettiğini görmek istemezsiniz. İşte bu durumda DX-ECO’nun çevreci yapısı beni bir kez daha mest ediyor. Bunun yanında uzun süreli kullanımlarda DX-ECO kaliteli dolgun lastik kaplaması sayesinde elinizin ve parmaklarınızın yorulmasını engelliyor. DX-ECO tüm bu üstün özelliklerine rağmen son kullanıcı fiyatı olarak 95.99TL ile satışa sunulmuş durumda. Ürünü tüm seçkin teknoloji marketlerinde bulmanız mümkün.

KUTU İÇERİĞİ:

DX-ECO

Süper Mini Alıcı

USB Kablo

Kullanım Klavuzu

CD

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir