Genius GHP- 420S Kulaklık İncelemesi

Merhaba Sevgili okurlar,

Bu yazımda sizlere Genius firmasının bir ürünü olan GHP – 420S kafa bandı modelli kulaklığını tanıtmak istiyorum. Öncelikle fiyat performans olarak değerlendirildiğinde bu fiyata bu kalite ve kullanılabilirlik beni etkiledi. Benim gibi kulak içi kulaklıklardan hoşlanmayan ve farklı bir tarz arayan, dışarıda müzik dinlediği zaman dış seslerden minimum etkilenmek isteyen ve tarz bir kulaklık kullanmak isteyen ipod, mp3 çalar kullanıcılarının mutlaka kullanması gereken bir ürün. Ayrıca bilgisayar başında müzik dinlemek veya film  izlemekten hoşlanan kullanıcılar da Genius GHP – 420S ürünün rahatlıkla kullanabilirler. Mavi, mor, beyaz ve gri olmak üzere toplam 4 renk seçeneği ile bu ürünü bulabilirsiniz.  Bu renklere ek olarak  30mm olan neodimyum sürücülerin çevreleri ek bir renk ile desteklenmiş. Bu durum kulaklığınızın şıklığını bir üst seviyeye çıkartmaya yetiyor.

  

  

Genius GHP – 420S’un dikkat çekici özelliklerden biri de sürücülerinin 90º hareket ediyor olması. Bu özelliğin sağladığı en büyük fayda 30mm sürücülerin kulağınızın şeklini rahatlıkla alıyor olmasıdır. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda kulaklarda oluşan klasik ağrı ve yanma şikâyetlerinin minimize edilmesidir. Ayrıca sürücüler üzerinde kullanılan yumuşak dokulu malzeme sayesinde Genius GHP – 420S ile hareket halindeyken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Kullanılan kafa bandının ayarlanması da oldukça kolay. Bant içerisinde hareketli kısımda bulunan metal sayesinde ürünün dayanıklılığı da arttırılmış durumda.

  

  

Sürücüleri kafa bandından ayırmak için iç kısımlarda sürücülerin hemen üzerinde yıldız tornavida ile açabileceğiniz vidalar mevcut. Sürücüleri temizlemek isterseniz bu demonto işlemini bu vidaları kullanarak yapabilirsiniz.  Genius GHP – 420S ürünündeki 3,5mm stero jack kablosunun da tatminkar boyutta olduğunu söyleyebiliriz. Bu kablo rengi de; sürücülerin rengi beyaz ise beyaz diğer modellerde ise siyah renktir. Genius GHP – 420S hafif yapısı ile tercih edilmesi için önemli bir etken. Hafif yapısına rağmen kalitesi ve performansı sizi oldukça şaşırtacak.

 

Sonuç :

Genius GHP -420S  35.99TL’lik fiyatı ile son kullanıcılara sunulmuş durumda. Piyasada bu fiyata bu kalite ve performansta ürün bulmak cidden güç. Bunun yanında Genius’un modern çizgileri ve şıklığı da cabası. Bu ürünü Creative Zen mp3 çalarla test ettim. Dış sesleri hissetmiyorsunuz adeta. Bas ve tiz sesler çok rahat ayırt edilebiliyor. Dinlediğiniz ne olursa olsun kristal ve net bir ses alıyorsunuz. Bu ürünü siz değerli okurlarıma şiddetle tavsiye ediyorum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir